Noolega paremale liikudes saad lugeda, millised on maailma 10 kauneimat paradiisisaart. Lisatud fotod!

Galapagose saaded, Ecuador


Galápagose saared, mis kuuluvad Ecuadorile, on saarestik Vaikses ookeanis. Saarestiku pindala on 7994 km². Saarestikku kuulub 13 suuremat saart, lisaks 6 väiksemat. Saared on mägised ja vulkaanilised.

Saared on kuulsad hiidkilpkonnade (elevantkilpkonnade) elukohana, saare nimigi on tulnud nende kilpkonnade hispaaniakeelsest nimest (hispaania keeles galápago 'sadul').

Bali saar, Indoneesia

Bali on Väikeste Sunda saarte läänepoolseim saar. Bali kuulub Indoneesiale, moodustades koos naabersaartega Bali provintsi. Saar on vulkaaniline ja mägine. Saarel valitseb ekvatoriaalne kliima.

Nimetus "Bali saar" (Bali dwipa) on teada paljudest raidkirjadest, sealhulgas aastast 914 pärit Blanjongi sambalt, millel Balit valitsenud Warmadewa dünastia rajaaks peetav kuningas Sri Kesari Warmadewa on kahes keeles, sanskritis ja vanabali keeles nimetanud seda sõnaga "Walidwipa".Maldiivid

Maldiivid on saareriik India ookeanis. Koosneb 26 atollil asuvast 1192 saarest, millest umbes 200 on asustatud. Maldiivi saarestik ulatub 850 km pikkuselt põhjast lõunasse kahe rööbitise madalate korallsaarte ahelikuna, saarestiku keskosa laius on 120 km.

Maldiivid on kuulsad oma romantilisuse poolest ja seega veedetakse seal palju mesinädalaid.Tasmaania, Austraalia


Tasmaania on Austraalia lõunapoolseim osariik. Tasmaania osariigi alla kuuluv Tasmaania saar on maailmas suuruselt 26. kohal. Tasmaania saare ja osariigi koosseisu kuulub lisaks Tasmaania saarele veel 334 väiksemat läheduses asuvat saart.

Tasmaania saart iseloomustab palju puutumata loodust, ligi 45% Tasmaaniast on kaetud reservaatide, rahvusparkide ja UNESCO maailmapärandi aladega ning ühtlasi on saar kohaks, kus loodi maailma esimene keskkonnakaitsjate partei (UTG).


Santorini, Kreeka

Santorini on väike sirbikujuline vulkaaniline saar Egeuse mere lõunaosas umbes 200 km Kreeka mandriosast, Thíra saarestiku peasaar. Saar on mägine ja üle 300 meetri kõrge. See koosneb paljudest tahkunud laava kohtidest. Saare sisemine külg on kõrge ja selle harjal paiknevad suuremad asulad. Väliskülje suunas on saar kaldu ning väliskülje rannad on madalad ja tasased. Rannaliiva värv sõltub sellest, missugune laavaliht selles kohas paljandub: nii on saarel Punane rand, Must rand ja Valge rand. Tumedatel randadel on veetemperatuur kõrgem, sest tume liiv kogub endasse soojust.

Looduse ilu ja ööelu tõttu on Thíra (sh Santorini) turistide seas populaarne. Saare varasem nimi oli Kallista ('kõige ilusam').


Moorea on tuntud oma romantilise ja idüllilise oleku ning laguunide poolest.


Maui, Hawaii

Maui on suuruselt teine saar Hawaii saarestikus, olles 1883 km² suurune. Maui on Ameerika Ühendriikide suuruselt 17. saar. Maui kuulub Hawaii osariigile, olles rahvaarvult Hawaii kolmas saar (jäädes alla vaid Oahule ja Hawaiile). Saar on mägine ja vulkaaniline.

Maui on jätkuvalt populaarne turistide seas, eelkõike oma sillerdavate randade, veespordi ja Haleakala vulkaani poolest.Kauai, Hawaii

Kauai on saar Vaikses ookeanis, üks Hawaii saartest. Pindala 1430 km². Saar on mägine, kõrgus kuni 1598 meetrit. Kauai on vulkaanilise päritoluga. Saarel asuva Waiʻaleʻale mäe ümbrus on üks maailma kõige sademeterikkamaid piirkondi. Keskmine aastane sademetehulk on 11 684 mm. Keskmiselt sajab seal 335 päeval aastast. Hawaii saarte ainuke laevatatav jõgi Wailua asub Kauai saarel.

Mõned saare osad on ligipääsetavad ainult mere või õhu kaudu, andes sellega saarele "avastamata saare" tiitli.


Suur Vallrahu, Austraalia

Suur Vallrahu (inglise keeles Great Barrier Reef) on korallrahude süstee Austraalia kirdeosas paikneva Queenslandi ranniku lähedal Korallimeres. Suure Vallrahu pikkus on 2600 km ja pindala umbes 344 400 km². See koosneb 2900 korallrahust ja 900 saarest. See on maailma suurim korallrahusüsteem ja on nähtav isegi kosmosest. Suur osa vallrahust on Suure Vallrahu Merepargi kaitse all, mis aitab piirata inimmõjusid, sealhulgas kalapüüki ja turismi.

Vees elavad tuhanded kala- ja riffide liigid, mis pakuvad sukeladajatele imelisi vaatepilte.


Malta

Malta on saar Vahemeres. Pindala 246 km². Saar on künklik, kõrgus kuni 246 meetrit. Malta on Euroopa Liidu kõige väiksem riik, kuid on väga tihedalt asustatud. Ametlik pealinn Maltal puudub. De facto on pealinnaks Valletta.

Malta saar ja Valletta on kuulus oma ajalooliste piirkondade poolest. Malta polulaarsus on viimasel ajal veelgi kasvanud, olles üheks võttepaigaks Troonide Mängu (inglise keeles Games of Thrones) sarjale.


Allikad: Vikipeedia, Dailymail.co.uk, Travel+Leisure, Reisijuhi arhiiv