Alates 1. juunist on lubatud reisimine Bulgaariasse, kuid enamus lende Baltikumist taasalustavad juulist.

Horvaatia lubab antud hetkel kõiki Euroopa Liidu liikmesmaade kodanikke riiki.

Küpros alustas turistide vastuvõttu 9. juunist, kuid Eesti kodanikele avaneb piir alates 20. juunist. Vajalik on negatiivse tulemusega Covid-19 tervisetõend riiki pääsemiseks! Samuti pakutakse tervisekulude hüvitamist, kui reisija nakatub seal olles koroonaviirusesse. Riiki esialgu ei lubata Suurbritannia ja Venemaa kodanikke, kust reeglina on väga palju Küprose turiste pärit. Tõenäoliselt avatakse ka neile piirid juuli jooksul.

Prantsusmaa plaanib avada oma piirid turistidele alates 15. juunist. Hispaaniast ja Suurbritanniast saabuvatele turistidele pakutakse vabatahtlikku Covid-19 testimisvõimalust.

Saksamaa avab oma piirid ELi ja Suurbritannia kodanikele samuti alates 15. juunist.

Kreeka avab oma piirid mitmes faasis, kuid Eesti kodanikud on oodatud alates 1. juulist, mil alustavad ka tšarterlennud Baltikumist.

Islandile saab alates 15. juunist, kuid kohapeal tuleb teha Covid-19 test. Paar tundi hiljem saadetakse tulemus telefonile. Seni pole veel välja öeldud, mis ootab ees neid, kelle vastus tuleb positiivne.

Itaalia juba ootab turiste erinevatest Euroopa riikidest. Restoranid, hotellid, poed on juba suure osas avatud. Ryanair taasalustab lende Tallinna ja Milano vahel juulis.

Läti ja Leedu on samuti juba avatud.

Malta lubab turiste riiki alates 1. juulist.

Hollandisse on reisimine Schengeni kodanikele (s.h Eesti) lubatud, kuid rõhutatakse, et tuleb järgida Covid-19 nõudeid (s.h tuleb hoida 1,5 meetrist vahet teiste inimestega). Hotellid ja restoranid on riigis avatud. airBaltic on juba taasalustanud lendusid Tallinna ja Amsterdami vahet.

Portugali on lubatud siseneda alates juuni keskpaigast. Assooridel ja Madeiral kehtivad teised nõuded. Vajalik on negatiivne Covid-19 test, mis tehtud viimase 72 tunni jooksul, või tuleb kohustuslikus korras see teha lennujaamas (tasuta).

Sloveenia on avatud juba ning Slovakkiasse on reisijad Eestist oodatud alates 10. juunist.

Hispaaniasse on reisijad oodatud alates 1. juulist, loe lähemalt SIIT.

Rootsi piirid on ELi kodanikele lahti, kuid arvestama peab, et riigist naastes tuleb Eestis püsida 14 päeva kohustuslikus karantiinis.

Šveits avab piirid alates 15. juunist.

Suurbritannia piirid on avatud, kuid reisijad (teatud eranditega) peavad kohstuslikus korras püsima karantiinis 14 päeva pärast riiki saabumist. Antud nõue vaadatakse üle iga 3 nädala tagant.

Arvestama peab ka asjaoluga, et kuigi teatud riikidesse on reisimine lubatud, siis võib olla naastes kohustuslik püsida Eestis karantiinis. Antud infot riikidest uuendab Välisministeerium igal reedel oma kodulehel.

Käesolev info on aktuaalne 10.06 seisuga ja võib ajas muutuda. Täpsema loetelu riikidest (ka nendest, kuhu pole lubatud reisimine) leiad SIIT.

Allikas: Reisidiilid