Sõites Tallinna ja Tartu vahet, möödud ajaloolisest Paide linnast (kõigest 5 km Mäost), mis pakub koos lähedal asetsevate turismiatraktsioonidega tegevust mitmeks päevaks. Paide vaieldamatult väärikaim vaatamisväärsus on Paide Vallitorn ning seal asuv Ajakeskus Wittenstein, kus ajamasin viib humoorikale rännakule läbi 8 korruse ja 8 ajalooperioodi. Hõrkusid maitseid pakub seal samas restoran Ajastute Toidud, kus muuhulgas saab proovida karuliha. Koos vallitorni ümber laiuva ajaloolise vallimäega on tegu kogu perele põnevust pakkuva paigaga.

Paelinnas Paides terendavad igal nurgal erinäolised paeskulptuurid, külastada saab Arvo Pärdi muusikaaeda, mis hõlmab endas kaht Riho Kulla paeskulptuuri "Paesümfoonia" ja klaverikujuline "Loomingu läte". Paide kesklinnast leiab Järvamaa muuseumi, mille hariv püsinäitus ja vaheldusrikkad ajutised näitused toovad nii põnevust kui uusi teadmisi.

Eesti kevadpealinn Türi asub Paidest vaid 15 km kaugusel ja pakub perele võimalust panna end proovile Türi Elamuspargis puude vahel turnides või Eesti Ringhäälingumuuseumis raadiosaadet tehes. Türi vallas Poaka külas saab kohtuda imearmsate alpakadega Wile Farmis. Teel Paidest Türile leiab Eesti Jalgrattamuuseumi, kus saab tutvuda enam kui 100 erineva jalgrattaga.

Kesk-Eestisse tulles ei saa ka külastamata jätta Müüsleri endisesse mõisaparki rajatud lõbusat Kilplaste teemaparki, Imaveres asuvat Eesti Piimandusmuuseumi ja Järva-Jaani Tuletõrjemuuseumit, mis pakuvad avastamisrõõmu kõigile pereliikmetele. Eesti tuntuima kirjandusklassiku Anton Hansen Tammsaare muuseumi leiab Vargamäelt. Lisaks on kohalikud uhked Kesk-Eesti mõisate üle, mida leidub Järvamaa eri nurkades. Eraldi tooksime välja Roosna-Alliku, Eivere ja Sargvere mõisa. Mainimata ei saa jätta ka Kirna mõisa, kus paikneb ka idülliline mõisakohvik.

Loodusturismi huviliste seas on hinnatud Järva vallas asuv rohkete laugaste ja maalilise ilmega Kakerdaja raba ning Endla kaitseala lääneosas asuv Norra-Oostriku allikate ala.

Kesk-Eesti on täis nii elamusi pakkuvaid eriilmelisi teemaparke, kui ka looduskauneid paikasid, mida külastades saab uusi teadmisi ja kogemusi.

Uuri suvepuhkuse kohta Järvamaal lähemalt Reisidiilide lehelt — SIIT!