15. San Antonio, Texas

Kui teie arusaam ideaalsest puhkusest on pikad jalutuskäigud lopsakate puudega palistatud jõepromenaadil, romatilised õhtusöögid kuuvalgel, päevad täis piknikke ja külaskäigud veinimajadesse, siis te tegelikult ei pea seda artiklit kaugemale lugema. Sest San Antonios on see kõik olemas.
Ameerika kõige romantilisemaks linnaks valitud San Antonios ei ole ka puudust suurepärastest hotellidest ning spaadest. Neid on tõesti vaja, sest see linn on jalutamiseks. San Antonio on täis koloniaalajastu kaunist arhitektuuri ja põnevaid muuseume ning galeriisid.
10 000 sammu päevas kõndida pole mitte mingi probleem, need saavad täis täiesti märkamatult!

San Antonio

Norfolk on nii mõnusalt rahulikult kulgeva elutempoga ja nii roheline, et seda võiks pidada maakohaks. Samas keeb seal piisavalt palju elu, et kunagi igav ei hakkaks.
Mereäärne linn on täis viiteid näkineidudele ning muinasjututegelaste sissetoomine sellesse maailma on väga kohane. Legend räägib, et näkineiud hoolitsesid selle eest, et Norfolki mehed merelahingutest alati tervelt tagasi kodulinna jõuaks.
Ent näkineiude skulptuurid ei ole siiski kogu kunst, linna galeriimaastik on kirju ja avastamisrõõmu pakkuv. Nagu ka restoranide oma.
Ning kaunid liivarannad algavad kohe linna servast.

Norfolk

Majesteetlik arhitektuur, kaunid munakivisillutisega tänavad ja võimas jõgi, mis voolab läbi linna teevad Savannah pilkupüüdvaks. See ilu on kogetav kõigi meeltega ning kuna linna elu voolab sama laisalt kui seda läbiv jõgi, siis on see suurepärane koht just puhkamiseks.
Linnas on pidevalt toimumas mõni toidu- või muusikafestival, nii et igav ei hakka seal elunautijatel kunagi.

Savannah

Põnev ööelu ja glamuursed kasiinohotellid tõmbavad ligi rahvamasse kogu maailmast, aga mitte ainult kasiinodes mängima ja teisi vahtima. Las Vegases serveerivad tippkokad rahvusvahelisi roogi ning luksushotellid, moodsad poed, kunstigaleriid ja šikid klubid meelitavad kohale isegi mängumaailmas täielikke võhikuid, kes ei tee majal ja mastil vahet.

Kuna kasiinodes puuduvad kellad, siis pole ka ööelul lõppu ning patulinn on ärkvel koiduni. Võite jalutada ringi sametistest köispiiretest üliuhkes salongis, rüübata kokteili katusebaaris tähtede all või vaadata mõne superstaari lavasõud.

Voodist võib tõusta just šampanjaga hommikusöögi ajaks ja seejärel basseini äärde päikese kätte peesitama minna. Las Vegas on loodud argipäeva üksluisuse eest põgenevatele...LOE EDASI

Las Vegas

Potomaci jõekaladal asuv linn on aastakümneid puhkajaid meelitanud oma vanalinna teatrite, kohvikute ja restoranidega. Kogu linn - mis on ideaalne jalutamiseks - näeb välja nii, et kõikidel selle elanikel läheb väga hästi. See meeleolu on väga nakkav. Ja tõesti, teil ju lähebki hästi, kui olete sinna sattunud!

Alexandria

Madison on korduvalt valitud parimaks USA linnaks, kus elada - kuid see on ka puhkamiseks vaimustav koht. Linna läbi State Street on üks pikk jalakäiate alle espressobaaride, restoranide ja vinoteekidega. Neli aastaaega, mis meile tunduvad nii loomulikud, on USAs siiski pigem luksus - eriti veel, kui saad uisud jalga tõmmata ja järvejääl mõne tiiru teha. Suuremate kiiruste armastajatele on seal hea võimalus jääpurjetamisega tegelema hakata.
Sügis toob kaunid värvid, kevad õitemere ja suvi mõnusa soojuse.
Oh, ja kas me peaks ka lisama, et kõikvõimalikest edetabelitest on Madison pääsenud ka Gregory A. Kompesi edetabel-raamatusse "50 Fabulous Gay-Friendly Places to Live"?

Madison, USA

USA suuruselt neljas linn hoolitseb selle eest, et sekundikski ei hakkaks igav. Texas on nii selge karakteriga ja nii iseloomuga paik, et jutud selle iseseisvumise-mõtetest ei üllatagi nii väga - ja enesehinnang on kõrge ka Houstonil. Põhjusega - nende autoparaadid on kõige kirjumad, nende põllumajandusfestivalid kõige nunnumad ja nende teatrites saab kõige rohkem naerda.
Subtroopiline kliima ja edukas majandus tähendab õnnelikke inimesi ja nende seltskonnas on ju alati tore oma puhkus veeta.

Houston

Mägede taustal säravas Denveris paistab päike 300 päeva aastas. Ooperimaja ja ohtralt sportimisvõimalusi teevad sellest Tallinnast vaid pisut suuremast linnast lemmikkoha kõigi jaoks.

Denver

1670. aastal asutatud Charlestonis on elu nagu vanas romantilises filmis, kus hobused ikka vele uhkeid kaarikuid ringi veavad. Siin räägivad inimesed aktsendiga, millest on peaaegu võimatu aru saada ja laulavad nii, et kuulajad unustavad hingata.
Toit on mõnus segu lõunamaade vürtikusest ja lopsakate taimede saagist ning lääne klassikutest ning inimesed soojad, just nagu ilmgi.

Charleston

Nashville on linn, mille pulssi tunned selgelt. See linn on seletamatult elav. seda kutsutakse muusikapealinnaks, kuid see on ikkagi palju enamat, kui üks kogub muusikabaare ja saale. Lõunaosariikide seletamatu võlu haarab endasse ja kui peaksite veel mõnda restorani sattuma, siis olete oma südame kaotanud.

Nashville, Tennessee, USA

Suurepärane surf ja mehhiko toit on esimesed asjad, mis päeva tulevad, kui keegi San Diegot nimetab. Ja see kõik on tõepoolest seal! Ahmi sisse värsket õhku, päikest ja mereande - mida muud me siis puhkusest ootamegi?
San Diego

Nagu linna nimigi vihjab, käib elu järve ümber. Kohati on keeruline aru saada, kas oled sattunud Münchenisse - Oktoberfest ja suusanõlvad linna lähedal on täiesti olemas - või on tegemist maailma kõige ameerikalikuma paigaga. Ilmselt sellepärast kõik seda armastavadki.

Salt Lake City

Sellest hetkest, kui päike tõuseb Sonorani kõrbe kohale kuni ajani mitu tundi pärast loojangut pakub Scottsdale midagi tegemiseks või nautimiseks. Seiklustest looduses kuni rahuliku golfimänguni, ostlemisest galeriides kunsti nautimise ja pärast seda kõike välja teenitud spaapuhkuseni. Kui USAs on linn, mis on elust rõõmu tundmiseks ehitatud, siis see on siin.
See linn ei väsi ka muidugi välja mõtlemast uusi atraktsioone, üks viimaseid leiutisi on joogatund keset muinasjutuliselt kirevat liblikaparve.

Scottsdale, USA

Rocky mägede jalamil asuv Tartu-suurune meile tundmatu Boulder on ameeriklaste jaoks ammu avastatud pärl. 1960ndatel oli see hipide meelispaik ning muretu ja tabudevaba meeleolu valitseb linnas tänini, millele aitab muidugi kaasa see, et seal asub Colorado ülikooli linnak.

Boulder, Colorado, USA

Honolulu tähendab päevi palmidega ääristatud liivarannal ja romantilisi õhtuid ookeani loojuva päikese taustal. See on linn, mis sobib armunutele. Chinatown oma vabaõhulettidega on õige koht, kust osta kimp värskeid orhideesid või lasta endale kaela riputada traditsiooniline Hawaii pärg ehk lei. Waikiki rannal võib võtta koos kaaslasega lainelauatunde, kuid niisama hästi sobib see lihtsalt kahekesi päevitamiseks. Ekskursioon Honolulu kesklinna annab külastajatele aimu Hawaii kui iseseisva riigi ajaloost. Ameerika Ühendriikide ainus kuninglik residents, ‘Iolani palee, tutvustab Polüneesia ajalugu viktoriaanlikes saalides välja pandud säravate kroonijuveelide kaudu.

Honolulu
Wikimedia
Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid