Üle Eesti toimuvad tasuta giidiga loodusmatkad, päikesetõusumatk Kõrvemaal ja elamusretked. Samuti ringkäigud mõisates, lossides, muuseumites, teemaparkides, seiklusparkides, ürdiaedades, maapiirkonna majutustettevõtetes ja taludes.

Mõeldud on ka pere pisemate peale – tegevusi leiab lastejoogast hundimänguni ning silitamist ootavad taluloomad. Lisaks klassikalistele taluloomadele saab näha alpakasid, jaanalinde, emusid, känguruid ja pesukaru.

Huvilisi ootavad töötoad ja meistrikojad, kus saab viltida, osaleda niplipitsi tegemisel, õppida kudumitest lapitööd tegema, punuda korve, valmistada looduslikke kosmeetikatooteid, graveerida kivile, kududa vaipa, küpsetada leiba või vahvleid, valmistada sinepit ja osaleda šokolaadi töötoas. Mehisematest tegevustest saab harjutada puutööd, proovida puidu restaureerimist või sepatööd. Samuti saab osaleda erinevatel talgutel.

Külastajaid ootavad erinevad maitseelamused, kuna mitmed restoranid, kohvikud ja söögikohad pakuvad just selleks päevaks koostatud menüüd. Osaleda saab veinide pimetestil ja õllede degusteerimisel. Avatud on mitmed ühepäeva pop-up kohvikud, Valgamaal näiteks kanepikohvik. Rannaäärsetes paikades pakutakse suitsukala.

Põnevaid tegevusi pakuvad kümmekond seiklusparki, kus saab proovida disc-golfi, õhupüssi- ja vibulaskmist, osaleda FAT rattamatkal, kanuumatkal või parvesõidul Saadjärvel või KAVZ-bussiga loodusmatkal. Matkahuvilised on oodatud tõukerattamatkale Väikese Emajõe äärsetele radadele ja Harimäe kuplitele.

Külastajate ootel on mitmed soojad saunad, tutvustatakse erinevaid saunatüüpe ja -traditsioone. Padise kandis antakse avalöök kõrvitsakasvatamise meistrivõistlustele. Kindlasti saab põnev olema külastajamäng Pärnumaa Romantilise Rannatee ettevõtetes.

Osalevad külaseltsid ja maapiirkonna ettevõtted tutvustavad oma suvesündmusi ja festivale ning pakuvad degusteerimiseks head-paremat. Soodushinnaga pakutakse majutust nii sel päeval kui ka broneeringuteks sel suvel.

Kogu üle-eestilise programmi ja osalejad leiab maaturism.ee veebikaardilt.

25 paika, mida teiste seas homme üle Eesti külastada:

Harjumaa
Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses algab hommikul kell 5 päikesetõusumatk.
Kallaste Turismitalus avatakse 1.mail Elamustalu.
Ettevõtlikud noored Maarja ja Jim tutvustavad Lahemaa rahvuspargis permakultuuri ja pakuvad kolmekäigulise lõunasöögi looduses.
Laitse Graniitvillas korraldab tutvustavaid tuure peremees Tauno Kangro isiklikult.
Metsanurme Külakeskuses on päeva tegevustesse kaasatud Jõuluvana
Valgejõe Veinivillas toimub suur veinide pimetest ja kaasas olevad lapsed saavad samal ajal osaleda lastejoogas professionaalse joogaõpetaja juhendamisel.

Pärnumaa
Jaanihanso Siidrivabrik avab uhiuue CIDERHOUSE’i uksed.
Klaara-Manni Puhke- ja Seminarikeskuses toimub aianduslik meditatsioon ja EHE märgiga tunnustatud aiatuur „Ausa aiavilja töötuba”.
Ojako Puhke- ja Koolituskeskuses saab tutvust teha populaarsust koguva aerusurfiga.
Solar Caravan Park jagab päikeseelektri kasutamise õpetust.
Valgeranna Seikluspargis saab proovida vabalangemisega hüpet.
Kollamaa Puhkemaja korraldab tasuta rabamatka Tolkuse rabas.

Valgamaa
4 Otepää piirkonna ettevõtet pakuvad ühiselt välja tõukerattamatka Otepää loodupargis koos põnevate tegevustega oma ettevõtetes - loodusmatka läbiviijaks on Loodusturism OÜ.
Hellenurme Veskimuuseumis jagatakse niplispitsi saladusi käsitöömeistri juhendamisel.

Raplamaa
Lokuta Puhkekeskuses on kohal saunabuss ja tutvuda saab Soome kirikupaadiga.
Luhtre Turismitalus toimub kevadine kirbuturg.

Tartumaa
Loodusravikeskus Loodus BioSpa pakub põnevat terviseloengut loodusravi teemal.
Jääaja Keskus pakub parvereisi Saadjärvel

Põlvamaa

Mammaste Tervisepordikeskuses on tasuta discgolfi kursus.

Jõgevamaa

Veski Külalistemaja juurest stardib 2 korda päeva jooksul KAVZ-buss, mis viib inimesed ekskursioonile loodusesse.

Saaremaa
Angla Tuulikumäel saab osaleda kuues erinevas töötoas.
Hotell Saaremaa Thalasso Spas pakutakse superhinnaga Tai massaaži.

Lääne-Virumaa
Jaanioja Käsitöötalus saab avastada viltimise lillemantlite tegemise saladusi.
Lammasmäe Puhkekeskuses toimub koduveini koolitus ja ajaloomatk Eesti kuulsaimale muinasasulakohale.

Võrumaa

Mooska Talus toimub suitsusaunapäev.