Ruhnus on rahulik
Eesti saartel on tagasihoidlike praami- ja lennuühenduste tõttu sel suvel üldse väga rahulik, aga Ruhnus kohe eriti, isegi saare kõige suurema festivali ajal.
Ruhnurahu on 19.–20. augustil 2016 teist korda toimuv suvelõpufestival ainult sõbralikele inimestele. Kavas on vabaõhukino, peened muusikud ja plaadikeerajad, kohalik toit ja kauge kohv, talgud saare heaks, sõidud vanalaev Runbjarniga, loodus- ja kultuurikõnnid, laste töötoad, arutelu ja muu inspireeriv, mida mujalt ei leia. Vt: ruhnurahu.voog.com

Ruhnu.
Ruhnu


Selle suve kõige omapärasem ja kahtlemata pöörasem pop-up-restoran on Väike-Pakri saar, kus juba teist aastat kaetakse laud keset heinamaad ja toidukunsti nauditakse looduses.

Nelja püsielanikuga saarel polegi aasta ringi restorani väga ratsionaalne pidada, isegi selleks maja ehitada, nii et toidukunstnik ja kokk Kristel Nuume katab laua keset heinamaad, mis muudab mõnes mõttes restoraniks kogu saare. Sellele vabaõhurestoranile tehakse enne esimest käiku vana traktoriga tiir peale ning viiekäigulise õhtusöögi vahel saab ise veel lühemaid avastusretki ette võtta.

Igal õhtusöögil on oma nägu, sest menüü kujuneb just sellel perioodil saada oleva tooraine ja loodusandide järgi.

Ühel õhtusöögil saab osaleda 11–14 või 22–25 inimest. Toidukunsti maitsereis saarele maksab koos viiekäigulise õhtusöögiga, paadisõiduga marsruudil Kurkse –
– Kurkse ja ekskursiooniga saarel 119 eurot inimese kohta. Broneerimiseks ja lisainfo saamiseks kirjuta e-postile toidukunst@gmail.com.
Pakri saared.Lehmad Pakril

Fotograafia Arenduskeskus (loe lähemalt SIIT) korraldab Lahemaa rahvuspargis asuvale imekenale Mohni saarele 10.-12. juunil fotoreke, kuid sinna tasub loodusesõpradel pildistama ja jalutama sõita ka omal käel.
Mohni saar asub Viinistu rannikust 4,5 km kaugusel. Saare pikkuseks on kõigest 2,3 km ja laiuseks 250 meetrit. Rannajoone pikkuseks on umbes 6 km. Kitsa saare kõrgeim osa kerkib 8 m üle merepinna.

Saarele saab ainult erapaadiga - valgetel öödel saab pildistada hiliste õhtutundideni.

Saare loodu on imeliselt vaheldusrikas loodus – mereranda kõrkjapuhmastega, mis vahelduvad jää ja tormide poolt kaldale kantud kivivallidega, valguse käes kaldamadalikel sillerdava adruga ja sisemaad madala, kuid peaaegu läbimatu kadastikuga. Võtke rännakule kaasa omale meelepärane lõunaeine.
Ligi poolt saart katavad kivid ja liivaluited, teist poolt aga mets.

Mohni saar

Prangli jooks on traditsiooniline rahvaspordisündmus, millega joostakse saarel lahti suvitus- ja turismihooaeg.

2016.aastal toimub jooks 11.06.
kell 13.00. 
Põhidistants 5km, lastele 3km, eelkooliealistele 150m.
Jooks kulgeb mööda saare peateed, sadamast kirikuni ja tagasi.

Prangli jooksu täpsema juhendiga on võimalik tutvuda
Jooksule registreerimine toimub e-maili aadressil info@pranglireisid.ee.

Jooksuks registreerimiseks palume saata oma nimi, sünniaeg ning kontaktid.

Osavõtutasu on täiskasvanud võistlejatele 10 eurot. Osalustasu ei rakendata Prangli saare elanikele ning kuni 18.aastastele lastele.

Saarele saamise logistika paremaks korraldamiseks soovitame tellida jooksureisi paketi, mis sisaldab meretransporti saarele ja tagasi, saareekskursiooni saare- ja jooksurajaga tutvumiseks, osavõtutasu.
PRANGLI SAAR
Prangli

Nargen Festival on aastast 2006 Naissaarel toimuv muusikafestival, mille kunstiline juht on Tõnu Kaljuste. Kontserdikava on kirju ja saarele pääsemine ja saareelu ka hästi korarldatud: Nargenfestivali transpordipartner on aurik Katharina mis väljub Lennusadamast (kai A3)

Naissaarel on Nargenfestivali ürituste ajal avatud küüni juures puhvet. Tasuda saab sularahas.

Tõnu Kaljuste Naissaare sadamas
Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid