Hidden Beach, Mehhiko

Peidetud ujumiskohta pääseb väikesest koopast, mis kõrge veeseisuga võib olla raske läbida. Giidid tahavad, et turistid ujuksid päästevestidega. Keskelt avatud koopas, mis meenutab veidi meremuuseumi vesilennukite angaari kuplialust, on sileda põhjaga liivarand ja kuuma päikese eest saab seal varju ka.

The Baths, Briti Neitsisaared

The Baths.

Kaljude vahel helesinises vees saab snorgeldada, sest läbipaistvus on ideaalne. Kruiisihooajal võib rahvast palju olla, kuid suur osa neist meelitatakse ära rannapoodidesse.

Maho, Kariibi meri

Kui tahad päikest võtta adrenaliinirohke lennukimürina saatel, siis see rand on just sobiv koht. Kruiisituristid viiakse sadamast lennuturistide saabumiskoha külje alla bussiga. Kui just pikemat aega ei taha maanduvate lennukite kõhu all rannamõnusid nautida, siis vähemalt üks kord võiks selle omapärase elamuse läbi teha küll.

Boulders, Lõuna-Aafrika

Kui pingviinid Antarktika rannas liiga kaugeks jäävad, võib neile külla minna ka Aafrika lõunatippu. Pingviinikolooniate vahel saab liikuda mööda laudteed ja näha, kuidas loomad oma normaalset igapäevaelu elavad. Need Aafrika pingviinid pole muidugi nii suured kui Antarktika sugulased, aga käituvad ikka nagu pingviinikoloonias kohane.

Driftwood Beach, Georgia, USA

Rannas on ronimist lastele, sest meri on kuivale uhtunud igasugust ajupuitu - erineva kujuga juurikaid ja tüvesid, mille otsas saavad lapsed turnida ja täiskasvanud pilte teha. Eriti ilus on rannas pikaksveninud varjudega varahommikul või päikeseloojangul.

Klaasirand, California, USA

See rand Californias on tekkinud inimsaaste mõjul ja looduse poolt ilusaks silutud. Tegemist on juba 1949. aastal avatud prügimäega, kuhu toodi ka ohtralt klaasi. Prügimägi on ammu suletud, kuid meri uhub ikka kaldale siledaks lihvitud klaasitükke, millel võib julgelt paljajalu jalutada. Kuna tegemist on nüüd juba kaitsealuse rannaga, siis lihvitud värvilisi klaaskivikesi sealt kaasa võtta enam ei tohi.

Liaohe Delta, Hiina

Merirohi on selle Hiina ranna muutnud erkpunaseks. Turistid saavad imelist värvi imetleda puitplatvormidelt. Hiinas on veel erkroheline jõgi, mis on vetikatest värvunud ja muidugi ei saa mainimata jätta ka mõnesid süsimusti jõgesid, mis tekkinud suurest tööstussaastest. Kuid Liaohe erkpunased rannad on puhtast loodusest. Tegemist on looduskaitsealaga, kus rändlinnud peatuvad teel lõunasse või põhja, kuidas parasjagu aastaaeg sunnib.

Zlatni Rat, Horvaatia

Poolsaare moodi rannaala ulatub pika keelena merre. Ja see keel muudab pidevalt oma asukohta, käänates tipu kord vasakule, kord paremale. Rand on puhkajatega tihti üsna tihedalt kaetud, seega vaikust ja rahu sellest unelmate rannast alati ei leia.

Horseshoe laht, Bermuda

Bermuda kõige kuulsam rand on valge, kohati lausa roosa, üksikute kaljude ning kaljukoobastega liiva sees ja seega ilusaid vahelduvaid vaateid pakkuv rannapuhkuse koht. Tripadvisori arvustajad on selle ranna valinud ka maailma kümne parima puhkuseranna hulka. See on lausa stereotüüpselt ideaalne puhkerand.

Jokulsarloni laguun, Island

Ujumiseks pole see just kõige parem koht, aga jäämägede kogunemist ja pimedal ajal ka virmalistemängu on siin hea vaadata. Teekond randa on pikk - Reykjavikist kestab sõit ligi viis tundi.