Tõus Everesti baaslaagrisse. Mägimatk maailma katusel

Vaata lähemalt Hind: 1790 €
Tõus Everesti baaslaagrisse. Mägimatk maailma katusel

&Moments Seiklusreisid

HIND: 1790 eurot

Tel.: +372 58 722 433
E-mail: info@andmoments.com

REISI TOIMUMISE AEG:

(5. – 19.oktoober 2019)


 

KIRJELDUS:
    • Pane ennast proovile Himaalaja mäestikus
    • Everesti baaslaager – värav maailma kõrgeimale mäele
    • Mäed, vaated ja veelkord mäed ja vaated
    • Süngelt ilus Kala Patthar tipp
    • Legendaarne Kathmandu

 

 

LISAINFO:
 

Pane ennast proovile Himaalaja mäestikus
Everesti baaslaagrisse tõusmine ei ole eliitklubi ettevõtmine. Igal aastal ronib sinna tuhandeid inimesi. Samas ei saa selle ettevõtmise tõsidust alahinnata. Kuigi oktoober on reeglina seal matkamiseks ilmastiku poolest parim, on kõrgemal (baaslaagris) temperatuurid juba väga madalad. Kõrgmäestikuhaigus on paratamatu nähtus sel matkal ja võib tabada tugevamaidki. Aga vallutus on seda ettevõtmist väärt! Hakkama saamise tunne, emotsioonid ja mälestused, mis sellest matkast jäävad, püsivad aastateks.

 

Baaslaager – värav maailma kõrgeimale mäele
Everestil on kaks baaslaagrist, mis asuvad mäe eri külgedel ja erinevates riikides. Lõunalaager, kuhu viib ka meie matk, asub Nepalis 5364 meetri kõrgusel. Põhjalaagri asukoht on Tiibetis (Hiina) 5150 meetri kõrgusel. Need laagrid on peamisteks tugipunktideks maailma kõrgeimat tippu vallutama suunduvate alpinistide jaoks. Siia jäädakse aklimatiseerumiseks – suurte kõrgustega harjumiseks. Meie siht, lõunalaager, on ligipääsetav ainult inimestele ja transportloomadele (enamasti jakkidele). Põhjalaagrisse pääseb ka autotranspordiga, kuid seda ainult suvekuudel. Lõunalaager on mägironijate hulgas populaarsem, seal aklimatiseerub igal aastal mitu tuhat inimest ning on kujunenud populaarseks matkasihtkohaks.

 

Mäed, vaated ja veelkord mäed ja vaated
Himaalaja mäed on vägevad ja sealsetest vaadetest ei saa vist kunagi isu täis. Mägesid on siin erinevates mõõtmetes, kujudes ja värvides, puutumatul ja omapärasel moel. On võimatu öelda, kumb on kenam, kas vaade „kaheksatuhandestele“ või aastasadu haritud riisterrassidele. Need võimsad mäed panevad mõtlema inimese väiksusele igavese ja kõikvõimsa looduse kõrval. See on koht, kus on võimalus olla iseendaga, kus nautida vaikust ja ühtsust loodusega.

 

Sünge ja ilus Kala Patthar
Kala Patthar (nepali keeles – must kalju) on üks Himaalaja mäestiku tippudest, kõrgusega 5550 meetrit. Mäelt avanev ülivõimas vaade ja selle suhteliselt kerge ligipääsetavus on muutnud tema tippu ronimise populaarseks. Ka meie läheme seda vallutama. Raskused ja nähtud vaev tasuvad kindlasti ennast ära – vastutasuks saame nautida hingematvat vaadet kuninglikule Everestile ning tema naabritele: Nuptse, Changtse ja Lhoze tippudele. Alates 2011. aastast töötab Kala Pattharil ka kõige kõrgemal asuv veebikaamera maailmas.

 

Legendaarne Kathmandu
Meie reis algab (ja lõpeb) legendaarsest ja kirjust Kathmandust, mis asub 1400m kõrgusel. Linna ümbritseb vilgas ja viljakas Kathmandu org oma ajaloo, basaaride, religioossete paikade ning küladega ja linnakestega. Kathmandu linnas ja orus elab kokku üle 5 mln inimese mistõttu  seda kohta sageli nimetatakse Nepali mandalaks (mandala – universumi muster). Kathmandus ootavad meid vanalinna kitsad tänavad, iidsed templid ning värvikas kohalik elu-olu. Eksootilist kaupa ning lummavalt kirevat kohalikku seltskonda ei ole vaja kaua otsida. Tutvume basaariga ning külastame templeid UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud Durbari väljakul ja paljude teiste vaatamisväärsustega.
 

Mugavused ja ööbimised
Meie reisil kogetav mugavuse tase on võrdelises seoses kohtadega, mida külastame. Kathmandus ööbime 3* hotellis, kus on olemas kõik kaasaegsed mugavused: vannituba ja WC hotellitoas. Mägimatkal on ööbimine korraldatud kohalikes külalismajades/teemajades. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega, suurem pagas transporditakse pakikandjate, ehk porteritega. Toitlustamise eest on hoolitsetud: matka ajal on toitlustamine 3 korda päevas, lisaks teepausid.
 

Raskusaste: Raske
Tegemist on jalgsimatkaga, mis on raske raskusastmega. Matk ei ole tehniline: ei eelda erivarustuse (köied, “kassid”, jms) kasutamist. Samuti ei ole päevased teekonnad pikad ja tõusud väga kõrged. Kuid suurtest kõrgustest lähtuva potentsiaalse kõrgmäestikuhaiguse ja külma kliima tõttu ei ole ta kergete killast. Eelnev mägede/matkamise kogemus tuleb kindlasti kasuks. Kõrgmäestikuhaigusega puutud selle reisil väga tõenäoliselt kokku, võib juhtuda, et oled sunnitud reisi katkestama. Reisi kõige kõrgemaks punktiks on meil 5545. Kõrgmäestikuhaiguse min kõrguseks loetakse 2500 m, kuid tavaliselt tekivad esimesed, kergemad sümptomid 3000-3500 m juures. Kõik meie matkaööbimised on kõrgemal kui 2500 m, seega üsna tajutavas hapnikuvõlas. Kaks tipupäeva (baaslaagri ja Kala Patthari päev) on kõige raskemad: öösel on külm, uneaega jääb napiks, kuna tippu minnakse varakult, päikesetõusuks. Külm, väsimus ja mäestikuhaigus kokku muudavad selle päeva eriti raskeks. Päevasteks rännakuteks koos peatustega (söögi-, foto-, joogipausid) kujuneb kokku umbes 4-8 tundi.
 

Reisi algus- ja lõpp-punkt
    • Reis saab alguse ja lõpeb Tribhuvan rahvusvahelises lennujaamas Kathmandus (IATA: KTM)