Rattareis Ukrainas. Lvivist üle mägede ehedasse Karpaatiasse

Vaata lähemalt Hind: 1090 €
Rattareis Ukrainas. Lvivist üle mägede ehedasse Karpaatiasse

&Moments Seiklusreisid

HIND: 1090 eurot

Tel.: +372 58 722 433
E-mail: info@andmoments.com

REISI TOIMUMISE AEG:  19. - 27. juuli 2019
 

KIRJELDUS:
    • Vänta läbi Karpaatide mäestiku ning tutvu sealse lihtsa ja eheda maaeluga
    • Naudi Ukraina köögi parimaid palasid borši, brõnsa ja sala näol
    • Tee tutvust Karpaatide arhitektuuriga, mille parimaks näiteks on kaunid puitkirikud
    • Tutvu russiinide vähemusrahva elulaadiga
    • Veeda paar mõnusat päeva Lvivi imekaunist vanalinna avastades

 

LISAINFO:


Karpaadid – matkajate paradiis
Karpaadid asuvad geograafiliselt Euroopa südame ligidal, kuid ajalooliselt on nad alati olnud kellegi tagahoov. Seda erinevate valitsejate: poolakate, austerlaste, slovakkide ja ungarlaste ajal. Nii on see ka praegu. Taga-Karpaatia on Ukraina ääremaa: kauge, mägedetagune läänenurgake. See teeb temast ühe tõsise seiklusmatkaja paradiisi – paljuski tema säilinud eheda elulaadi ja looduse poolest. Nõukogude ajal oskasid Eesti matkajat seda ehedust ja ilu hinnata – aeg on see piirkond taasavastada!

 

Mäed, karjusekülad ja puitkirikud
Karpaadid ei ole väga kõrged mäed – kõrgeim tipp Ukraina Karpaatides on Hoverla oma „vaid“ 2061 meetriga. Munamäele teeb ta aga silmad ette küll. Rohkem kui oma kõrguse poolest, on Karpaadid tuntud oma ilu, puutumatu looduse ja säilinud, eheda elulaadi poolest. Karjusetöö on siinkandis endiselt au sees ja õhtuti mägedest naasevad lehmad tänavatel on osa igapäevaelust. Seda maastikku ilmestavad omapärased puitkirikud, millest osade ajalugu ulatub mitmete sajandite taha. Neid täiendavad kuldsetete sibulakuplitega õigeusukirukud, aga ka tagasihoidlikumad reformeeritud puitkirikud.

 

Russiinide vähemusrahva elu Poola piiri lähedal
Karpaadid ja sealhulgas Taga-Karpaatia on rahvaste paabel. See kant on erinevate valitsejate vahel käest-kätte käinud mitmeid ja kümneid kordi. See on jätnud jälje siinsele rahvastikule, mille hulgas leiab ukrainlasi, hutsuule, russiine, ungarlasi, mustlasi ja palju muid. Meie reisi esimene pool viib meid mööda Poola piiri ja läbi sealsete russiini vähemusrahva boiki rahvusgrupi külade, kus meil avaneb võimalus teha tutvust kohaliku eluga. Boiki väike etniline rühm on osa russiini vähemusrahvusest. Nad elavad Karpaatide põhja- ja lõunanõlvadel. Arvatakse, et nende esivanemad olid keltide hõimud, kes tulid siia Baierist ja Tšehhimaalt ning assimileerus siin slaavlastega. Boiki’del on oma dialekt, rahvusriided, arhitektuur ja traditsioonid.

 

Ukraina ja Taga-Karpaatia köögi parimad palad
Sellise rahvaste paabeli puhul ei saa imeks panna, et ka siinne köök omab mitmeid tahkusid ja on mõjutatud paljudest rahvusköökidest. Maailmakuulsad on ukraina borš ja sala, aga mitte vähem maitsvad on mitmed muud siinsed delikatessroad. Kodused vorstid, kapsarullid, maisipuder brõnsaga, kartulipannkoogid ja veel palju-palju muud, mis keele alla viib. Seda siis „maitsestatakse“ vastavalt piirkonnale kas veini, samohonka või puuviljanapsiga. Seda kõike on meil võimalik proovida nii-öelda “originaalis”, kuna läbime kohti, mis veel massturismist puutumata ja inimesed on säilitanud siinsele kandile omase külalislahkuse.

 

Imepärane Lviv ja tema vanalinn
Lviv (Lvov) on Lääne-Ukraina keskus ja „ukrainluse“ kants. Erinevalt Ida-Ukrainast on ukraina keel siin au sees ja rahvas pehmelt öeldes natsionalistlikult meelestatud. Lviv on erinevate valitsejate all olnud regionaalseks keskuseks ja seda saab hoomata tema suursugusest vanalinnast. Vanalinn on imeilus ja korda tehtud ning kubiseb erinevatest restoranidest ja pubidest. Erinevalt Tallinna reakojaplatsist saab siin õlle kätte 1 euroga, mitte 7 euroga.


Mugavused ja ööbimised
Reisi jooksul ööbime erineva tasemega ööbimiskohtades: peamiselt väikestes hotellides ja külalismajades. Kuna meie tee viib peamistest turismiatraktsioonidest eemale, on meie valikud ööbimiste osas limiteeritud: valime selle mis saadaval on. Mida ehedam, seda parem! Iga kodumajutus erineb teisest, kuid alati on see lihtne, puhas ja korralik. Duširuum ja tualett on tihti ühiskasutuses. Külalislahkus, kaunid vaated ning kodune gurmeetoit kompenseerivad lihtsa eluolu kuhjaga. Lvivis ööbime korralikus turistiklassi hotellis.


Raskusaste: Kerge
Jalgrattamatk Karpaatides on kerge/keskmise raskusastmega. Kui sa oled terve ning aktiivse eluviisiga, siis saad meie Karpaatide jalgrattareisil kenasti hakkama! Eelnev jalgrattasõidu kogemus on abiks, kuid selle puudumine ei saa ka takistuseks. Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 30-60 km, mis teeb koos peatustega kokku umbes 5-7 tundi. Kui tuleb suurem väsimus peale või on midagi juhtunud, on vajadusel koht saateautos olemas ning seal asuvad ka pagas ning jalgratta varuosad. Endaga kaasas tuleb kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega. Tavaliselt jagame ratturid väiksematesse gruppidesse, vastavalt nende kogemustele ja kehalisele vormile.

 

Reisi algus- ja lõpp-punkt
    • Reis saab alguse ja lõpeb Lvivi rahvusvahelisest lennujaamast (IATA: LWO)