Jalgrattareis Taiwanis. Rattamatk imelise looduse ja põneva toidukultuuriga saarel

Vaata lähemalt Hind: 1890 €
Jalgrattareis Taiwanis. Rattamatk imelise looduse ja põneva toidukultuuriga saarel

&Moments Seiklusreisid

HIND: 1890 eurot

Tel.: +372 58 722 433
E-mail: info@andmoments.com

REISI TOIMUMISE AEG:  12. - 20. oktoober 2019

KIRJELDUS:
    • Külalislahke rahvas ja imelised maastikud
    • Jalgratturite Meka
    • Põnev Taiwani köök
    • Taipei – iidne ja modernne samal ajal
    • Omapärane teejoomistraditsioon Yum Cha

LISAINFO:


Külalislahke rahvas ja imelised maastikud
Taiwani inimesed on väga sõbralikud ja uudishimulikud, avatud ja hoolivad. Nad oskavad panna külalist tundma ennast väga oodatuna. Sama imelised kui Taiwani inimesed, on ka paigad meie marsruudil. Meie teekond kulgeb väga maalilistes kohtades. Riisipõllud, mis ulatuvad nii kaugele kui silm seletab! Vaikse ookeani maaliline rannajoon, hingematvad vaated jõgede sängidele, lopsakate metsadega kaetud mäenõlvad värviliste templite ja pagoodidega. Päikese käes „vikerkaaretavad“ kosed ja  mõnusalt lõõgastavad kuumaveeallikad. Hoidke oma kaamerad käeulatuses! Meie näeme oma reisil Taiwanit, mis on suurte linnade kärast kaugel, kus kohalikud elavad võluvates traditsioonistest külades. Saame külaelanikega lähedalt ning isiklikult tutvuda, sest veedame mitu ööd kohalikes väikehotellides või külalismajades.

 

Jalgratturite Meka
Taiwan on rattareisiks ideaalne koht  – siin on suurepärased teed ja põnevad marsruudid igale maitsele. Ning siin on otseses mõttes jalgrattad iga nurga peal. Kuna üks maailma suurimaid rataste tootjaid, Giant, asub Taiwanis, on siin rattapoode ja –rendikohti väga palju. Need on omavahel ühendatud nii, et ratast võib laenutada ka üheotsasõiduks – laenata see näiteks Taipeist, võtta ette kaunis rattamatk mööda saare idarannikut, ning tagastada ratas teisse kohta hoopis teises linnas. Jalgrataste valik on muljetavaldavalt suur. Rattaga tiirutamine on siin ülimalt populaarne nii kohalike elanike kui turistide seas.

 

Maitseküllane Taiwani (ehk Kantoni) köök
CNN-i hinnangul on just Taiwani köök maailma parim. Taiwani köögi filosoofia on lihtne – söö hästi, tihti ja väikeste portsudega. Kohalikud söögitraditsioonid kujunesid Hiina ja Jaapani toidutegemise kultuuri sulandumisel. Taiwani pealinnas, Taipeis on toidule pühendatud 20 tänavat. Ja Tainani, Taiwani vanimat linna, nimetatakse sageli toidumaailma pealinnaks. Taiwanlaste menüüs on tugevalt ülekaalus mereannid (krevetid,  kala, koorikloomad, merikurgid, kalamari jne) ning köögi- ja puuviljad (litšid, papaiad, guaavad, tsitruselised, kookos) ja piisab vaid törtsust ingverist ja näputäiest soolast ning porrulaugust, et tuua esile kogu selle imelise koosluse võlu. Loomulikult on siin oluline koht ka riisil ja nuudlitel. Meie reisil saame maitsta kõikvõimalikke Taiwani köögi delikatesse – alates tänavatoidukohtades pakutavatest ja lõpetades kõrgetasemelistes mereannirestoranides serveeritavaga.

 

Taipei – iidne ja modernne samal ajal
Taiwani pealinnas Taipeis leidub Hiina, Jaapani, Kagu-Aasia ja Ameerika kultuuri mõjutusi. Ühelt poolt on see 300-aastane linn nagu elav muuseum – taoistlikud templid, Jaapani ajastu hooned, hulganisti erinevaid ajaloolisi mälestusmärke. Teiselt poolt on Taipei linnapilt väga kaasaaegne – modernsed pilvelõhkujad, soliidsed ärikvartalid. Linna üheks suureks kuulsuseks on Taipei 101 – 509 m kõrge pilvelõhkuja, mis aastatel 2004-2010 kandis maailma kõrgeima hoone tiitlit. 2011. aastal auhinnati seda LEED Platinum sertifikaadiga ning sellest sai suurim keskkonnasõbralik hoone maailmas. Väga põnevateks kohtadeks Taipeis (aga ka kogu Taiwanis) on ööturud, kuhu me reisi jooksul kindlasti ka satume.

 

Omapärane teejoomistraditsioon Yum cha
Taiwanis on tee joomine väga au sees ja kohalik teejoomistraditsioon yum cha ei piirdu ainult teega. Teemajja minnakse teed ja dim-sum’e nautima. Dim-sum’id on väikesed soolase või magusa täidisega taignataskud (pelmeenide-vareenikute sarnased). Teemajades valitseb reeglina sundimatu õhkkond. Rohke dim-sum’ide valikuga kärusid lükatakse tihedate tooli-laudade ridade vahel. Igaüks, kes soovib kärult midagi proovida, peab sellest valjuhäälselt hõigates teada andma. Kui klient tahab näidata, et tee on otsas, siis ta lihtsalt võtab teekannult kaane maha ja paneb selle lauale. Teenindajate tunnustamiseks on siin tavaks koputada lauale kahe või kolme sõrmega. Kindlasti üritame selles yum cha traditsioonist osa saada.


Mugavused ja ööbimised
Taiwan on arenenud riik ning majutusasutused on siin tasemel. Oleme majutus- ja toitlustuskohtadeks valinud kõrgetasemelised asutused. Ööbime reeglina väiksemates butiikhotellides või heal tasemel külalsimajades. Nendes on olemas kõik kaasaegsed mugavused: vannituba ja WC hotellitoas. Saateauto saadab gruppi kogu reisi vältel ning sinna paigutame ka pagasi ning joogiveevarud. Igale soovijale koht autos olemas, kui vajatakse abi või siis lihtsalt pisikest puhkust väsinud jalgadele. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega. Samuti hoolitseb igaüks ise oma ratta elementaarse korrasoleku eest (pesu ja õlitamine). Kui midagi tõsisemat peaks juhtuma, on tehniline abi käepärast ning lihtsamad varuosad saateautos olemas.


Raskusaste: Kerge
Kui sa oled terve ning aktiivse eluviisiga, siis saad meie Taiwani jalgrattareisil kenasti hakkama. Eelnev jalgrattasõidu kogemus on suureks abiks, kuna päevased tõusud on arvestatavad ning laskumised teravad. Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 40-80 km, mis võtab koos peatustega aega 6-8 tundi. Järske tõuse ning tehniliselt keerulisi langusi tuleb teel ette, kuid neil puhkudel on vajadusel koht saateautos alati olemas.  Enamus marsruudist kulgeb kattega teedel, kuid võib juhtuda, et teeme kõrvalpõikeid, kus korralik kate võib puududa. Võib juhtuda, et lühikestel teelõikudel peame ratast käekõrval lükkama või seda kandma. Tavaliselt jagame ratturid väiksematesse gruppidesse, vastavalt nende kogemustele ja kehalisele vormile.


Reisi algus- ja lõpp-punkt
Reis saab alguse ja lõpeb Taipei rahvusvahelises lennujaamas (IATA: TPE)