Suusamatk Norras. Ski Touring põnevatel maastikel ja puutumata lumel

Vaata lähemalt Hind: 1990 €
Suusamatk Norras. Ski Touring põnevatel maastikel ja puutumata lumel

&Moments Seiklusreisid

HIND: 1990 eurot

Tel.: +372 58 722 433
E-mail: info@andmoments.com

TOIMUMISE AEG:  18. - 26. aprill 2019

 

KIRJELDUS:
    • Kaunis ja puhas Norra loodus
    • Ski touring: mõnus matkamine suuskadel
    • Kõikvõimas loodus, puutumata lumi ja virmalised
    • Hardangervidda rahvuspargi põnevad maastikud
    • Mõnusad ja hubased mägihotellid

 

LISAINFO:
Kaunis ja puhas Norra loodus
Norra loodus on eriline: mitmekesine maastik, imelised fjordid, dramaatilised kosked, ja ilmelusad liustikud. Siinne loodus on ka väga puhas ja hästi hoitud. Norralaste suhtumine oma loodusesse väljendub võimalikult väikese jalajälje jätmises. Nende mantraks on: võta ainult pilte, jäta endale ainult mälestusi.

 

Ski touring: mõnus matkamine suuskadel
Ski touring, on mõnus lumisel maastikul matkamise viis, mida peamiselt harrastatakse põhjamaades ja Kesk-Euroopas – Alpides. See ühendab endas suusatamise ja matkamise. Tegemist natuke teistmoodi suuskadel matkamisega, kui seda Eestis harrastatakse. Liigume mägedes ja seetõttu on vaja ka veidi erinevat varustust ja ettevalmistust. Kuigi liigume ka laugematel profiilidel, on siiski asja tuumaks mäkketõus ja sellele järgnev mõnus laskumine.

 

Varustus ja selle kandmine
Maastikust sõltuvalt on vajalik ka spetsiaalne varustus: suuskadele on võimalik alla paigutada nn „nahad“, mis hõlbustavad mäkketõusu. Laskumistel need eemaldatakse. Teiseks võimaluseks on  spetsiaalse kalasaba mustriga suusad: need takistavad tagasilibisemist. Matkame kergelt: kuna ööbimised on korraldatud mägihotellides või –majakestes, ei pea me suuremat pagasit kaasas kandma. Isiklik varustus on kaasas seljakotiga või paigutame selle ühisele kelgule.

 

Hubased mägihotellid ja -majakesed
Kogu reisi jooksul on majutus organiseeritud meil hotellides, mägihotellides või majakestes. Ms võiks olla mõnusamat, kui väsitava päevase retke järel saada soe tass kohvi või kakaod või hoopis külm õlu? Seda nendes hotellides saab. See on koht, kuhu õhtuks pea inimtühjalt maastikult reisisellid kokku kogunevad. Siin saame maitsva õhtusöögi, hommikuks tugeva kehakinnituse ning tee peale lõunapikniku. Majutus on mugavates voodites, mis tagab taastumise järgmise päeva retkeks.

 

Puutumata lumi, kõikvõimas loodus ja virmalised
Puutumatu lumi, vaikus, iseendaga olemine ja ühtsus loodusega – sellele reisil on võimalus kõike seda mitme päeva jooksul kogeda. Kuigi Hardangervidda on populaarne ski touring’u sihtkoht, siis on alati võimalik päevased teekonnad sättida selliselt, et enamuse aja matkame omaette. Saame matkata ja laskuda mööda „neitsilikku“ lund. Nautida omaette olemist, nautida loodust. Boonusena on siin suur tõenäosus näha ka selle maa ühte kaunimat loodusatraktsiooni – virmalisi – uskumatute värvide mängu talvises Arktika taevas.

 

Hardangervidda rahvuspargi põnevad maastikud
Norras on kokku 46 rahvusparki – nii mägedes, orgudes kui ka merel. Suurem osa  Norra rahvusparkidest on siiski mägised –  alustades kõrgete platoodega ning lõpetades karmide teravate tippude, orgude ja liustikega. Hardangervidda rahvuspark, kus toimub meie suusamatk, on Norra suurim. Selle maastik on väga mitmekesine, pakkudes palju põnevaid radu nii mõnusalt tasasel või kergelt lainelisel kui ka üsna mägisel profiilil.


Mugavused ja ööbimised
Ööd veedame hubastes mägihotellides, kus on olemas kõik mugavused. Matkame kergelt: kuna ööbimised on korraldatud mägihotellides või –majakestes, ei pea me suuremat pagasit kaasas kandma. Isiklik varustus on kaasas seljakotiga või paigutame selle ühisele kelgule.
Toitlustamise eest on hoolitsetud: hommiku- ja õhtusöögid on meil hotellides ning lõunaks on meil lõunapajuk.

 

Raskusaste: Raske
Tegemist on suusamatkaga, mis on raske raskusastmega. See tähendab, et sa pead olema füüsiliselt aktiivne ja terve, et matkal hakkama saada. Eelnev suusatamise kogemus on vajalik. Päevasteks rännakuteks koos peatustega (söögi-, foto-, joogipausid) kujuneb kokku umbes 5-7 tundi (10-20 km).

 

Reisi algus- ja lõpp-punkt
    • Reis saab alguse ja lõpeb Oslo lennujaamast (IATA: OSL)