Matkareis Kamtšatkal. Jalgsimatk vulkaanide ja geisrite keskel

Vaata lähemalt Hind: 2290 €
Matkareis Kamtšatkal. Jalgsimatk vulkaanide ja geisrite keskel

&Moments Seiklusreisid

HIND: 2290 eurot

Tel.: +372 58 722 433
E-mail: info@andmoments.com

REISI TOIMUMISE AEG:  8. – 18. August 2019

KIRJELDUS:
    • Võimas vulkaaniline maastik
    • Kuumad geisrid ja fumaroolid
    • Ulmeline Surnud mets
    • Põlisrahvad ja nende eriline kultuur
    • Matkaromantika: metsik loodus, telgid, jutud lõke ääres

 

LISAINFO:
Vulkaanide kuningriik
Kamtšatka poolsaarel on 141 vulkaani, nendest 28 on tegutsevad. Aktiivse vulkaanilise tegevuse tulemusena on siin tekkinud mäeahelikud, orud ja madalikud, vulkaanilised järved. Kamtšatka vulkaanilised maastikud on hämmastavad, kohati lausa ulmelised. Poolsaar on üks kõige kiiremini geoloogiliselt muutuvatest piirkondadest maailmas. Maavärinad on siin sagedased külalised. Ka tuuled ja mägijõed annavad oma panuse.


Maapõue kuumus ja jõud
See on terveks eluks meeldejääv kogemus ja vaatepilt –jõuliselt kuuma vett ja auru purskavad allikad massiivsete vulkaanide taustal. See paneb mõtlema inimese väiksusele igavese looduse kõrval. Kamtšatkal on hulgaliselt geisreid (kuuma vett ja auru purskavad allikad) ja fumaroole (ainult auru ja gaase eraldavad avaused). Samuti on siin palju nn looduslikke vanne – termaalveekogusid, kus vee temperatuur on soojem kui inimkeha oma. Kronotski looduskaitsealas asub ka unikaalne Geisrite org – üks suurimaid geisrivälju maailmas ja suurim Euroopa kontinendil. Org (Kronotski looduskaitseala osana) kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse.


Ulmeline Surnud mets
Surnud mets on 1975.a alanud ja poolteist aastat kestnud vulkaanipurske tagajärjel kannatada saanud kunagi lopsakas metsapiirkond. Peale purset jäid sinna püsima vaid üksikud tugevamad puud ning kogu maa sai ühtlaselt kaetud tahkunud laavaga. Söestunud puud seisavad senini püsti ja loovad sürreaalse ja morbiidse meeleolu. Kunagi ilus ja roheline mets hakkas meenutama kuumaastikku, ja seda niivõrd hästi, et nõukogude ajal rajati sinna sõjaväebaas, kus testiti kuukulgureid.


Põlisrahvaste elu ja kultuur
Esso külas saab natuke sukelduda Kamtšatka põlisrahvaste ellu ja ajalukku. Kamtšatka territooriumil on iidsetest aegadest elanud selliste etniliste rühmade esindajad nagu ainud, korjakid, itelmenid, kamtšadalid. Arvatakse, et viimaste järgi sai poolsaar ka oma nime. Külastame oma reisi käigus ka ühte põlisrahvaste küla. Väikeses Esso külas asub lausa kaks külastamist väärt muuseumi. Üks nendest on põneva ekspositsiooniga põlisrahvaste elu- ja ajaloomuuseum, kus eksponaadid asuvad nii siseruumides kui ka vabas õhus. Teiseks kuulsaks muuseumiks on Pruunkaru muuseum – need loomad on Kamtšatka peremehed ning on kohalikele elanikele toteemlaslikku tähendusega. Talvel viiakse Essos läbi põdrakasvatajate päeva ning koerarakendite võistlusi.


Matkaromantika
Kamtšatka on koht, kus nautida vaikust ja ühtsust loodusega, kus on võimalus mitme päeva jooksul kogeda „24/7 wifi-vaba“ suhtlust. Siin on suur tõenäosus näha selle maa kõige põlisema elanikku – Kamtšatka pruunkaru;). Siinsed ööd veedame telklaagrites, tähistaeva all, mägede-vulkaanide vahel, kus pesemisvõimalusteks meile looduslikud kuumaveeallikad. Ja õhtud mööduvad lõke ääres reisijuttude saatel.


Mugavused ja ööbimised
Viis ööd veedame telkides, kolm ööd puhkekeskuses ja kaks ööd hotellides: Essos, Paratunkas ja Petropavlovsk-Kamtšatskis. Telkides ööbides on pesemisvõimalused looduslikud – kuumaveeallikad ning puhtad mägijõed ja järved. Puhkekeskuses ja hotellides on kõik mugavused olemas. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega, suurem pagas jääb baaslaagrisse, transfeeri puhul järgmisse sihtkohta transporditakse autodel. Toitlustamise eest on hoolitsetud: matka jooksul on see ehe matkasöök ja seda enamasti kolm korda päevas. Mõnel päeval on mõni söögikord meie poolt organiseerimata, et jätta mõningane valikuvabadus.


Raskusaste: Keskmine
Tegemist on jalgsimatkaga, mis on keskmise raskusastmega. Matk ei ole tehniline: ei eelda erivarustuse (köied, “kassid”, jms) kasutamist, kuid matka kogupikkusest tulenevalt ei ole ka liiga kerge. Eelnev mägede/matkamise kogemus pole vajalik. Kõrgmäestikuhaigusega kokkupuutumine on selle reisi jooksul vähetõenäoline. Reisi kõige kõrgemaks punktiks on meil 2323 m. Kõrgmäestikuhaiguse min kõrguseks loetakse 2500 m, kuid tavaliselt tekivad esimesed, kergemad sümptomid 3000-3500 m juures. Päevasteks rännakuteks koos peatustega (söögi-, foto-, joogipausid) kujuneb kokku umbes 4-8 tundi.


Reisi algus- ja lõpp-punkt
    • Reis saab alguse ja lõpeb Petropavlovsk-Kamtšatski lennujaamast (IATA: PKC)