Elektrirattareis Itaalias Garda järve kaunitel kallastel

Vaata lähemalt Hind: 1790 €
Elektrirattareis Itaalias Garda järve kaunitel kallastel

&Moments Seiklusreisid

HIND: 1790 eurot

Tel.: +372 58 722 433
E-mail: info@andmoments.com

REISI TOIMUMISE AEG:  6. – 14. september  2019

KIRJELDUS:
    • Garda järv – Põhja-Itaalia pärl
    • Võluv ajalooline Verona
    • Võrratu Itaalia köök kohalikku koloriidiga
    • Stiilne Milano
    • Kaunid ja hubased külad mägede vahel

 

LISAINFO:
Stiilne Milano
Milano on Põhja-Itaalia suurim linn ja üks stiilsemaid linnu maailmas. Siin saab nautida ilusaid hooneid, tänavaid ja monumente, aga ka kauplusi ja inimesi. Ilu ja stiili leiab igalt poolt. Milanos ei saa üle ega ümber Toomkirikust (Duomo) – Itaalia kõige suurejoonelisemast pühakojast. Kindlasti tuleb ka toomkiriku katusel ära käia. Aega tuleb võtta kuulsa Via Montenapoleone ostukvartali külastamiseks. Väärib külastamist ka Galleria Vittorio Emanuele II – neorenessanslik ristikujuline passaaž kohvikute (näiteks kuulus Zucca’s), restoranide, butiikide, raamatupoodidega. Siin tegutseb ka tuntud kohvikrestoran Savini. Muuseumihuvilistel soovitame leida aega La Scala teatrimuuseumi jaoks. Paljud tuntud heliloojad on saanud Milanos oma tuleristsed, kaasa arvatud Rossini, Donizetti, Bellini ja Verdi. Kes aga soovib tutvuda Leonardo da Vinci “Püha õhtusöömaajaga”, siis neil tasub külastus sinna ette tellida kohalike turismifirmade kaudu, sest kuulsa teosega tutvumiseks on tavaliselt mitmekuised järjekorrad.


Vapustav Garda järv
Garda on Itaalia suurim järv, mille pikkuseks on 52 km ja laiuseks 17 km. Järv on väga maaliline – selle sinised veed on ümbritsetud lopsaka roheluse ja võimsate Alpide tippudega. Järv ja selle ümbrus on ideaalne koht puhkamiseks suvel ja sügisel: rannad ja kuurordid, suurepärased vaated, maalilised lossid ja villad ning mitmeid võimalusi vabaaja veetmiseks. Järvel on viis suurt saart ja hulgaliselt väiksemaid saarekesi, millest osadele pääseb ka laeva/paadiga. Garda’t peetakse ka purjelaudurite paradiisiks – tuuled on siin sagedased külalised. Palaval lõunamaal on see teretulnud nähtuseks – kuumad suvepäevad tunduvad selle tõttu leebemad.

 

Ajalooline ja romantiline Verona
Tänu Shakespeare’ile seostub Verona eelkõige Romeo ja Julia romantilise armulooga. Kuid Verona on kindlasti palju enamat. See on Itaalia üks vanemaid linnu, mis on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Lugematud kirikud, kaunid ja arhitektuuriliselt põnevaid sillad, veinid ja toidud tuntud Veneto piirkonnast – kõik see teeb Verona’t väga hinnatuks ja atraktiivseks. Linnas leiab hästi säilinud 1. sajandi amfiteater, kus igal suvel toimub ooperifestival. Põnevaks kohaks on Piazza della Erbe – turuväljak, mida ümbritsevad väga erinevas vanuses ja stiilis hooned ja kujud ning kogu seda arhitektuurilist virrvarri täiendab väljaku keskel asuv Verona Madonna purskkaev. Lisaks kunstiteoseid täis muuseumid, hubased kohvikud, mõnus romantiline õhkkond. Kõike seda saame kogeda meie reisil.


Võrratu Itaalia köök kohalikku koloriidiga
Itaalia köök on lihtne ja väga maitsev. Seda hinnatakse kõrgelt ja tuntakse igas maailmanurgas. Kindlasti ei puudu meie reisil selline klassika nagu pitsa ja pasta, risotto, ravioolid ja lasanje, panna cotta ja tiramisu. Ja loomulikult, kõik see kohalikke nootidega. Igas külas ja linnakeses on omad saladused ja retseptid – nii et pealtnäha meile hästi  tuttav Itaalia köök suudab meid reisi jooksul ikka ja jälle üllatada. Iseenesestmõistetavalt, hea Itaalia toidu juurde kuulub ka hea Itaalia vein.


Kaunid ja hubased külad mägede vahel
Meie reisi teekond kulgeb üsna palju läbi Garda järve ümber kõrguvate Alpi mägede, mida ehivad kohalikud hubased külakesed ja linnakesed. Neid on mitmeid ja nad on väga võluvad: kitsad, siia-sinna ekslevad tänavad, kivimajad, mille vahel kuivab riputatud pesu. Kindlasti leiab siit kirikud, piazzad ja ka tavernid. Elu ja aeg nendes külades kulgeb oma rütmis ja miski ei suuda seda kõigutada. Naudime seda kohalikku koloriiti ja proovime sellega samas rütmis kulgeda.


Mugavused ja ööbimised
Reisi temaatikale vastavalt oleme majutus- ja toitlustuskohtadeks valinud kõrgetasemelised
asutused. Ööbime reeglina väiksemates butiikhotellides, kus on olemas kõik mugavused.
Saateauto saadab gruppi kogu reisi vältel (väheste eranditega, millest teavitame ette) ning sinna
paigutame ka pagasi ning joogiveevarud. Igale soovijale on koht autos olemas, kui vajatakse abi või
siis lihtsalt pisikest puhkust väsinud jalgadele. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest
käepärast kotti isiklike asjadega. Samuti hoolitseb igaüks ise oma ratta elementaarse korrasoleku
eest (pesu ja õlitamine, jms). Kui midagi tõsisemat peaks juhtuma, on tehniline abi käepärast ning
lihtsamad varuosad saateautos olemas.


Raskusaste: Keskmine
Itaalia rattareis on keskmise raskusastmega. See tähendab seda, et eelnev rattasõidu kogemus ei ole
vajalik, kuid sa peaksid siiski olema terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Elektrirattad on küll
varustatud mootoriga, kuid vaid elektrijõule toetuda ei saa. Selleks, et päevaseid distantse läbida,
tuleb ka oma jõudu rakendada. Mõnedel päevadel on tõusumeetrite arv üsna muljetavaldav. Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 30-70 km, mis võtab koos peatustega aega 5-7 tundi. Abiks on elektrimootor. Järsemaid ja pikemaid tõuse tuleb teel ette, kuid neil puhkudel on vajadusel koht saateautos olemas. Suurem osa marsruudist kulgeb asfaldil, kuid võib ette tulla ka kruusatee lõike. Tavaliselt jagame ratturid väiksematesse gruppidesse, vastavalt nende kogemustele ja kehalisele vormile.


Reisi algus- ja lõpp-punkt
    • Reis saab alguse ja lõpeb Milano rahvusvahelisest lennujaamast (IATA: BGY)