Krossireis Gruusias. Krossikaga Gruusia metsikuid mägismaid avastamas

Vaata lähemalt Hind: 2190 €
Krossireis Gruusias. Krossikaga Gruusia metsikuid mägismaid avastamas

&Moments Seiklusreisid

HIND: 2190 eurot

Tel.: +372 58 722 433
E-mail: info@andmoments.com

REISI TOIMUMISE AEG:

22. - 30. juuni 2019KIRJELDUS:
    • Vinged Gruusia mägiteed: kruus, liiv ja kiviklibu
    • Reisi saatjaks on Gruusia suurepärane köök
    • BBC poolt „maailma kõige ohtlikumaks“ nimetatud tee
    • Külastame Gruusia metsikuid mägipiirkondi, kaugel tsivilisatsioonist
    • Seltskonnaks on grusiinide ülim külalislahkus

 

LISAINFO:

 

Kauged, vähesõidetud kuid kuulsad mägiteed
BBC sari „World’s Most Dangerous Roads“ üks osa viib Gruusaisse, Thušeethaisse. Sinna läheme ka meie, krossikaga. Tee sinna on serpentiin, mitmekümne käänuga, algul üles siis alla. Ja nii mitu korda järjest … Teekate? Tuleb ette igasugust: pinnas, kild, kiviklibu, muda …
 

Gruusia köögi meistriteosed
On imekspandav, kuidas nii tagasihoidlikes tingimustes on võimalik valmistada nii maitsvaid roogi! Samas on ju kõik vajalik selleks olemas – värske tooraine, lõke ning suurepärane kokk. Sel reisil avaneb sul võimalus nautida kohaliku kokakunsti meistriteoseid piisaval hulgal ning võib-olla ka ise käed külge panna selle valmistamisel.
 

Isoleeritud mägipiirkonnad
Tušethi mägipiirkonda saab minna vaid juunist septembrini. Ülejäänud aja aastast on see piirkond välismaailmast täiesti ära lõigatud, kuna sinna viiv mäekuru on ilmastikuolude tõttu läbipääsmatu. Selle mäekuru võtmine ja sealt alla laskumine saab olema meie reis üks kõrghetki! Siit ei leia me asfaltteid ega püsivat elektrivoolu. Söömise- ning ööbimise võimalusteks on tagasihoidlikud kuid võluvad kodumajutused.
 

Grusiinide ülevoolav külalislahkus
Gruusia reisiga käib tavaliselt kaasas hoiatus grusiinide ülevoolava külalislahkuse eest. Iga söömaaeg on pidu, kuhu kuuluvad nii vein kui gruusia viin – tšatša. Peole on kutsutud kõik ja sellisele kutsele pole kerge ära öelda. Grusiinid peopidamiseks erilist põhjust ei vaja ja seepärast võib kindel olla selles, et selliseid spontaanseid pidusid ka ette tuleb – tähistatagu siis kas traktori parandamist, vihmast ilma või juhusliku turisti kohtamist külavaheteel…
 

Mugavused ja ööbimised
Meie reisil kogetav mugavuse tase on võrdelises seoses kohtadega, mida külastame. Tbilisis ööbime mugavas turistiklassi hotellis, kus on olemas kõik kaasaegsed mugavused: vannituba ja WC hotellitoas, keskne asukoht. Enduroreisil ööbime väikehotellides või kohalike elanike juures külalismajades. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega, suurem pagas transporditakse saateautos. Toitlustamise eest on hoolitsetud: enduroreisi jooksul saadavad meid kõikvõimalikud kohalikud hõrgutised ja seda kolm korda päevas.
Reisi jooksul saadab gruppi saateauto, kuhu paigutatakse pagas. Päevaselt on kaasas tarvilik kanda vaid elementaarset varustust (fotokas, jms). Saateautos on saadava ka tehniline tugi. Saateauto ei pruugi olla alati koheselt saadaval ja käepärast.
 

Raskusaste: Raske
Tegemist on enduroreisiga, mis on „raske“ raskusastmega. Et hakkama saada, peaksid omama eelnevat enduro või motokrossi kogemust. Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 50-150 km, mis võtab koos kõigi peatustega aega 5-7 tundi. Olenevalt tee- ja ilmastikuoludest võivad mõned lõigud olla üsna tehnilised ning füüsilist pingutust vajada. Samas on tegemist matkaga, ehk teeme päevaste sõitude jooksul piisavalt pause, et mitte üle pingutada. Vajadusel on olemas ka koht saateautos.
 

Reisi algus- ja lõpp-punkt
    • Reis saab alguse ja lõpeb Tbilisi rahvusvahelisest lennujaamast (IATA: TBS)