Jalgrattareis Toskaanas. Jalgrattaga veiniklassika radadel

Vaata lähemalt Hind: 1890 €
Jalgrattareis Toskaanas. Jalgrattaga veiniklassika radadel

&Moments Seiklusreisid

HIND: 1890 eurot

Tel.: +372 58 722 433
E-mail: info@andmoments.com

REISI TOIMUMISE AEG:

15. - 23. juuni 2019


 

KIRJELDUS:
    • Klassikalised veinid: Montepulciano, Chianti ja Brunello
    • Kulgemine mööda maalilist Toskaana maastikku
    • Mäetippe tornivad piltilusad linnakesed
    • Võrratu Itaalia köök
    • Kõrgetasemelised ja sarmikad butiikhotellid

 

LISAINFO:

 

Toskaana veinid ja veinimõisad
Toskaana on kodumaaks paljudele tuntud veinidele. Neist kuulsamad on ehk Chianti, Brunello ja Montepulciano veinipiirkonnad, mida läbime kaselle rattareisi jooksul. Külastame sealseid veinimõisaid: degusteerime, tutvume veinivalmistamise protsessiga ja varume soovi korral ka veinikoju kaasa. Lisaks kuulsamatele piirkondadele läbime ka vähemtuntumaid, aga samuti kvaliteetseid veiniregioone, nagu Val D’Orcia, ja teised.
Igale ühele oma.
 

Imeline Toskaana maastik
Piltidelt tuttav roheline, kollakas, pruunikas kuppelmaastik. Värvid sõltuvad aasta aegadest ja sellest, mida seal kasvatatakse – vilja, viinamarju, oliivipuid ja muud vahemerelist kraami. Kumeraid kupleid ilmestavad tikksirged küpressid ja siin-seal paiknevad villad. Sekka ka orgudespaiknevad veesilmad.
 

Keskaegsed linnakesed
Pea iga suurema mäe tippu ehib siin keskaegne linnake. Neid on palju ja kõik on ühtemoodi ilusad. Mäetippu üles rühkimine võtab selja märjaks, kuid vaev tasub ennast kuhjaga! Linnad on ehtitaalialikud: kitsad, siia-sinna ekslevad tänavad, kivimajad, mille vahel kuivab riputatud pesu. Oma teel läbime Firenzet, Montepulcianot, Montalcinot ja teisi sümpaatseid linnakesi. Kindlasti leiad siit kirikud, piazzad ja ka tavernid.
 

Itaalia köök Toskaana eripäradega
Kui Itaalia köök võrratu, siis Toskaana köök on lihtsalt imepärane. Kindlasti leiad siit endale suupärased pitsad ja pastad, aga need on kohaliku koloriidiga. Toskaana kööki iseloomustab lihtsus. Aga kõik geniaalne ongi lihtne. Siinne pasta põhivorm on pici – paksud, jämedad spageti moodi makaronid, mis tihti valmistatakse käsitsi. Siinse köögi osaks on ka väga haruldased valged trühvlid. Väga palju kasutatakse metsloomaliha, sealhulgas ülalnimetatud pici-toitude koostisosana.

 

Mugavused ja ööbimised
Reisi temaatikale vastavalt oleme majutus- ja toitlustuskohtadeks valinud kõrgetasemelised asutused. Ööbime reeglina väiksemates butiikhotellides ja agrituristico’tes. Esimesed on reeglina ajaloolistest majadest (villad, lossid) ümberehitatud hubasteks majutusasutusteks. Agrituristico tõlge eesti keelde võiks olla turismitalu. Siin on nad siiski midagi enamat – sajanditevanused talumajad on osaliselt ümberehitatud majutusasutusteks, kui samas peremees jätkab omal väiksel viisil veinitegu, oliivõli pressimist või mõnda muud siinset põllumajanduslikku tegevust. Mõned hotellid on basseiniga, mõned mitte.
Saateauto saadab gruppi kogu reisi vältel (väheste eranditega, millest teavitame ette) ning sinna paigutame ka pagasi ning joogiveevarud. Igale soovijale on koht autos olemas, kui vajatakse abi või siis lihtsalt pisikest puhkust väsinud jalgadele. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega. Samuti hoolitseb igaüks ise oma ratta elementaarse korrasoleku eest (pesu ja õlitamine, jms). Kui midagi tõsisemat peaks juhtuma, on tehniline abi käepärast ning lihtsamad varuosad saateautos olemas.
Saateauto sõidab kohale Eestist, sellega saab kohale saata oma jalgratta (tasuta). Samuti toob saateauto kohapeal ostetud veinid (mõistlikus koguses) vajadusel koju Eestisse.
 

Raskusaste: Keskmine
Toskaana rattareis on keskmise raskusastmega. See tähendab seda, et eelnev rattasõidu kogemus ei ole vajalik, kuid sa peaksid siiski olema terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 30-70 km, mis võtab koos peatustega aega 5-7 tundi. Järsemaid ja pikemaid tõuse tuleb teel ette, kuid neil puhkudel on vajadusel koht saateautos olemas. Suurem osa marsruudist kulgeb asfaldil, kuid võib ette tulla ka kruusatee lõike. Võib juhtuda, et lühikestel teelõikudel peame ratast käekõrval lükkama. Tavaliselt jagame ratturid väiksematesse gruppidesse, vastavalt nende kogemustele ja kehalisele vormile.
 

Reisi algus- ja lõpp-punkt
    • Reis saab alguse ja lõpeb Firenze rahvusvahelisest lennujaamast (IATA: FLR)