Matkareis Omaanis. Mägimatk rikka loodusega ehedal araabia maal

Vaata lähemalt Hind: 2490 €
Matkareis Omaanis. Mägimatk rikka loodusega ehedal araabia maal

&Moments Seiklusreisid

HIND: 2490 eurot

Tel.: +372 58 722 433
E-mail: info@andmoments.com

REISI TOIMUMISE AEG:

15. - 24. märts 2019KIRJELDUS:
    • Külalislahke ja autentne Araabia riik
    • Omaani köök: lihtne, maitsev ja vürtsikas
    • Al Hajar’i mäestik kogu oma ilus ja põnevuses
    • Kuldkollane kõrb, liivadüünid ja võimsad wadi’d
    • Muscat: üks iidsemaid ja ilusamaid Araabia poolsaare linnu

 

LISAINFO:
 

Omaan: külalislahke, autentne, eheda araabia kultuuriga maa
Omaan on väga huvitav, erilise kultuuriga riik, kus on tunda Araabia ja Jeemeni ning Suurbritannia ja Portugali mõjutusi. Iidse ajalooga maa, kus saab veel kokku puutuda ehtsa, läänekultuuri poolt vähe mõjutatud araabia eluga oma tugevate tavade ja kommetega. Ja kohalikke kombeid (eelkõige riietuse osas) tuleb jälgida ja järgida, aga kus seda ei tuleks?  Omaanlasi eristab ja ühendab nende väga lugupidav suhtumine teineteisse, oma riiki ja loodusesse, oma traditsioonidesse. Neid eristab ka tõeliselt külalislahke suhtumine väliskülalistesse. Omaani peetakse üheks turistide jaoks ohutumaks riigiks maailmas.

 

Omaani köök: lihtne, maitsev ja vürtsikas
Omaanlased on sajandeid elanud üsna piiratud loodusressursside tingimustes, mille tõttu nende traditsioonilist kööki iseloomustab pigem lihtsus. Kuid lihtsuses peitub ilu. Siin kasutatakse oskuslikult erinevaid vürtse ja toiduvalmistamisviise. Omaani roogade topp-listi kuuluvad näiteks: söel, maa-aluses ahjus küpsetatud lammas shuwa,  kuumade kividel praetud liha al-mudbi, köögivilja soust saluna, hautatud köögiviljad fatta.   Kõikidesse roogadesse lisatakse väga palju vürtse. Eriline tähtsus on leival hubz’il, mida iga koduperenaine ja kokk teeb oma retsepti järgi. Omaani kõige populaarsem jook on kohv – väga kange, kardemoniga, datli kividega, roosivee tilgaga.

 

Al Hajar’i mäestik kogu oma ilus ja põnevuses
Hadjar’i mäestik asub Omaani kirde osas ja eraldab viljakat, niiske merekliimaga Al Batinah orgu kõrbelistest sisepiirkondadest. Mägede kõrgus ulatub üle 3000 meetrini. Meie tippe vallutama ei lähe, vaid võtame suuna Muscatist läände, mägimatkamispiirkonda. Maastik ja loodus on siin äärmiselt vaheldusrikas ja maaliline. Meie naudime Omaani Grand Canyon’i (Wadi Ghul) võimsust ja ilu. Võtame ette närvikõditava kaljuserval jalutuskäigu (balcony walk) Al Khateem’is, kus maastik on dramaatiline ning meenutab gigantset loodusliku amfiteatrit, mille seinteks on kilomeetri kõrgused kaljuseinad, pisike küla kanjoni lõputus ja varjulises sügavuses.

 

Kõrb, liivadüünid ja wadi’d
Meid ootab kuldkollane kõrb looklevate ja horisondile ulatuvate seljandikega liivadüünidega. Osa nendest on nii võimsad, et nende jalamilt tippu ronimine pakub korraliku väljakutset. Ühe öö veedame kõrbes telkides, hingematvas vaikuses, üliselge tähistaeva all. Meie teekond kulgeb tihti mööda kuivanud jõesänge e. wadi’sid, mis  on nagu hiiglaslikud kruusateed, mida on tuhandeid aastaid „ehitanud“ sesoonsed mägijõed – enamus ajast on wadi’d kuivad, kuid vihmaperioodide ajal väga veerohked, tugevad ja võimsad. Kohati on need wadi’d väga sügavad, mitmesajameetriste seintega ja päikesevalgust varjavad kanjonid.

 

Iidne ja põnev pealinn Muscat
Omaani pealinn Muscat on üks kõige vanemaid linnu Araabia poolsaarel. Siin iga majake vanalinnas õhkub idamaisest ajaloost, kuid siin leiab ka põnevaid Portugali kindluseid Jalali ja Mirani. Muscatis asub maailma üks suurimaid mošeesid maailmas – Sultan Qaboos Grand mošee, mis mahutab kuni 20 tuhat palvetajat. See on ainus mošee, kuhu on lubatud ka turistid. Muscatis saab imetleda ka maailma suurimat vaipa (kantud Guinnessi rekordite raamatusse) või  panna proovile oma kauplemisoskused lärmakal ja lõbusal kohalikul basaaril.
 

Mugavused ja ööbimised
Meie reisil kogetav mugavuse tase on võrdelises seoses kohtadega, mida külastame. Linnades (Muscat) ööbime mugavates turistiklassi hotellides, kus on olemas kõik kaasaegsed mugavused: vannituba ja WC hotellitoas, keskne asukoht. Mägimatkal ööbime samuti  hotellides või ehedates külalismajades, ühe öö veedame kõrbes, telklaagris. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega, suurem pagas transporditakse autodega. Toitlustamise eest on hoolitsetud: matka jooksul saadavad meid kõikvõimalikud kohalikud hõrgutised ja seda kolm korda päevas.
 

Raskusaste: Kerge
Tegemist on jalgsimatkaga, mis on kerge raskusastmega. Matk ei ole tehniline: ei eelda erivarustuse (köied, “kassid”, jms) kasutamist. Õhtuti on meil katus pea kohal, ühe öö veedame kõrbes, telklaagris. Eelnev mägede/matkamise kogemus ei ole vajalik, kuid tuleb kasuks. Kõrgmäestikuhaigusega selle reisil sa tõenäoliselt kokku ei puutu: kõrgeim punkt matkal on mõnevõrra üle 2000 m. Päevasteks rännakuteks koos peatustega (söögi-, foto-, joogipausid) kujuneb kokku umbes 4-6 tundi.
 

Reisi algus- ja lõpp-punkt
    • Reis saab alguse ja lõpeb Muscat’i rahvusvahelises lennujaamas (IATA: MCT)