Jalgrattareis Lõuna Aafrikas Kaplinnast Garden Route’i kaudu veinimõisadesse

Vaata lähemalt Hind: 2190 €
Jalgrattareis Lõuna Aafrikas Kaplinnast Garden Route’i kaudu veinimõisadesse

&Moments Seiklusreisid

HIND: 2190 eurot

Tel.: +372 58 722 433
E-mail: info@andmoments.com

REISI TOIMUMISE AEG:

14. - 23. veebruar 2019


 

KIRJELDUS:
    • Ulmeliste mägede, metsade ja järvesilmadega ümbritsetud imeline Garden Route
    • Lõuna-Aafrika veinid kogu oma headuses
    • Klein Karoo  hiiglaslikke kaljudega kõrbemaastikud
    • Lõuna-Aafrika värvikas köök ja kuulus Braai grill
    • Värvikas, mitmekesine ja vastuoluline Kaplinn

 

LISAINFO:
Värvikas ja vastuoluline Kaplinn
Kaplinn on väga mitmekesine ja põnev. Siin on hea vein, põnev arhitektuur ja kunstigaleriid, suurepärased restoranid ja poed. Kuid ta on tuntud ka oma värvikate slummide poolest. Linna iseloomustab suur etniline mitmekesisus ning erinevate rassiliste  rühmade vahel on üsnagi teravad suhted. Kaplinna peamiseks vaatamisväärsuseks on kuulus Laua mägi (Table Mountain), kust avaneb fantastiline vaade Robbeni saarele ja Atlandi ookeani rannikule. Põnevaks vaatamisväärsuseks on värviline Bo-Cap kvartal, mille erksavärvilised ja stiilsed 18. sajandi alguse hooned ja munakivist tänavad loovad imelise õhkkonna.

 

Lõuna-Aafrika mitmekesine köök ja kuulus grill Braai
Lõuna-Aafrika rahvusliku laua serveerimisel on andnud oma panuse nii põlis- kui ka vallutajarahvad. Aborigeeni köök pakub sellist eksootikat nagu praetud rohutirtsud või pingviinirümbad. Inglise kööki esindavad steigid, pakutakse ka prantsuse kööki kogu selle headuses. Lõunapoolsed sadamalinnad lõhnavad Aasia vürtside järgi. Buuride (Hollandi päritolu, peamiselt maapiirkondade asukate) kööki esindab biltong – vinnutatud vürtsine liha – seda peetakse ka Lõuna-Aafrika sümboliks.  Buuride köögist on pärit ka tänapäeval väga populaarne ja kuulus Braavilis (Braaivleis või Braai) – vabas õhus grillitud liha, sh ka jaanalinnu- ja krokodilliha.

 

Lõuna-Aafrika veinid
Lõuna-Aafrika veinivalmistamise traditsioonid pärinevad 17. sajandist, esimeste Hollandi kolonistide ajast. Hiljem, usulise tagakiusamise eest põgenenud, hugenotid tõid endaga kaasa prantsuse veini saladusi. Räägitakse, et Napoleon Bonaparte pidas Lõuna-Aafrika veinidest lugu. Kohalikud ilmastikutingimused sobivad hästi selliste viinamarjasortide kasvatamiseks nagu Chardonnay, Riesling, Sauvignon Blanc. Viinamarjaistandused ja veinitootmine on üks peamisi tegevusi kohalikke maaelanikke seas. Meie reisil saab igaüks Lõuna-Aafrika veinide headuses  ise veenduda, sest võimalusi selle degusteerimiseks jätkub.

 

Kõrbeline Little Karoo
Klein Karoo on Outeniqua mägede nõlvade all asuv väga kuiv ja madal piirkond. Ümbritsevad mäed võtavad õhust pea kogu niiskuse, jättes väga vähe madalal asuvale Klein Karoo’le. Regioon on tuntud oma hiiglaslikke kaljude ja põnevate kõrbemaastike poolest. Kõrbele kohaselt puhkeb siin nii taimede kui ka loomade elu õide peale vihmade perioodi.  Karoo’s kohtab sebrasid ja antiloope. Siin asub ka palju jaanalinnufarme.

 

Maaliline Garden Route
Mööda India ookeani rannikut kulgev maaliline Garden Route on üks kõige ilusamaid piirkondi Lõuna-Aafrikas. See on majesteetlikke Outeniqua mägedega ümbritsetud  suur looduskaitseala imeilusate valgete randade ja helesiniste laguunidega. Jõgede ja koskedega, ulmeliste kaljude ja luidetega.
Siin asuvad ka mitmed populaarseid kuurordid.
 

Mugavused ja ööbimised
Meie reisil kogetav mugavuse tase on võrdelises seoses kohtadega, mida külastame. Linnapiirkondades ööbime mugavates kolme-nelja-tärni hotellides, kus on olemas kõik kaasaegsed mugavused: dušš, soe vesi ja konditsioneer. Kaugemates külades asuvad hotellid on lihtsamad kuid puhtad ja korralikud ning samuti dušširuumi, sooja vee ning konditsioneeriga varustatud. Kaks ööd saadame mööda veinimõisates. Saateauto saadab gruppi kogu reisi vältel ning sinna paigutame ka pagasi ning joogiveevarud. Igale soovijale koht autos olemas, kui vajatakse abi või siis lihtsalt pisikest puhkust väsinud jalgadele. Pakikandjaid meil ei ole – oma pagasi ning rattavarustuse kannab igaüks ise hotellist saateautosse ja tagasi. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega. Samuti hoolitseb igaüks ise oma ratta elementaarse korrasoleku eest (pesu ja õlitamine). Kui midagi tõsisemat peaks juhtuma, on tehniline abi käepärast ning lihtsamad varuosad saateautos olemas.
 

Raskusaste: Keskmine
Kui sa oled terve ning aktiivse eluviisiga, siis saad meie Lõuna-Aafrika jalgrattareisil kenasti hakkama! Eelnev mägijalgrattasõidu kogemus on abiks, kuid selle puudumine ei saa ka takistuseks. Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 40-80 km, mis võtab koos peatustega aega 6-8 tundi. Järske tõuse ning tehniliselt keerulisi langusi tuleb teel ette, kuid neil puhkudel on vajadusel koht saateautos alati olemas.  Suurem osa marsruudist kulgeb kattega teedel, kuid mitmel päeval sõidame lõike off-road või katteta teedel ja radadel. Võib juhtuda, et lühikestel teelõikudel peame ratast käekõrval lükkama või seda kandma. Tavaliselt jagame ratturid väiksematesse gruppidesse, vastavalt nende kogemustele ja kehalisele vormile.
 

Reisi algus- ja lõpp-punkt
    • Reis saab alguse ja lõpeb Kaplinna rahvusvahelises lennujaamas (IATA: CPT)