Rattareis Kreekas Peloponnesoselt Egeuse mere saartele

Vaata lähemalt Hind: 1890 €
Rattareis Kreekas Peloponnesoselt Egeuse mere saartele

&Moments Seiklusreisid

HIND: 1890 eurot

Tel.: +372 58 722 433
E-mail: info@andmoments.com

REISI TOIMUMISE AEG:

20. - 28. september 2019


 

KIRJELDUS:
    • Ajalugu igal sammul – müüt siin ja amfiteater seal
    • Superkülalislahked ja emotsionaalsed inimesed
    • Egeuse mere saared – Vahemeri, rannad ja metsik keskosa
    • Võrratu Kreeka toit – gyros, moussaka, feta ja värsked mereannid
    • Peloponnesose poolsaar – Kreeka elu nagu muiste

 

LISAINFO:


Egeuse mere saared
Selleks, et Kreekat tõeliselt kogeda, tuleb ära käia Kreeka saartel. Meie käime ära Saroni lahe saartel Aeginal, Hydral, Porosel ja Spetsesel. Igaüks on neist omanäoline. Hydral on ilus vanalinn ja mitte ühtegi autot (ka mitte rattaid!), ainult eeslid ja veetaksod. Aegina pakatab ajaloost. Spetses pakub parimaid randu ja ilusa vanalinna. Poros on kõike „metsikum“, kus asustust on vähe ja loodus võimutseb.
Inimesed, külalislahkus ja lõunamaine temperament
Kreeka ja Kreeklased. Põhjamaalase jaoks on viimase majanduskriisi tõttu need vaata et sõimusõnadeks muutunud. Jah ja ei. Kreeklane on tõesti teistsugune, kui põhjamaalane. Avatud, temperamentne, oskab elu nautida. Võib-olla mitte nii hästi raha lugeda … Aga meie läheme sinna puhkama ja seda maad ja neid inimesi avastama. Ja kreeklane on külalislahke, avatud ja sõbralik. Puhkuseks parim.

 

Kreeka toit, vein ja ouzo
Kreeka köök on tuntud mitmete „hittide“ poolest, nagu tzatziki, gyros, moussaka, feta, ja muud klassikaks kujunenud toidud. Proovime need kõik ära! Aga tõelisteks hittideks on mereannid, mis valmistatud värskest toorainest. Kreeka ja kaheksajalast valmistatud road! Kuna liigume enamuses saartel ja rannikul, siis avaneb meil nende ära proovimiseks korduvaid võimalusi. Ära ei tasu unustada ka Kreeka veini, mis on comeback’i tegemas. Kvaliteet paraneb ja standardid tõusevad. Kindlasti tuleb ära proovida retsina – vaigumaitsega vein, mille ajalugu ulatub aastatuhandete taha. Kunagi suleti veini säilitavad amforad vaiguse korgiga ja sealt omandas vein ka selle maitse. Ning ouzo – seda kas armastad või vihkad. Aniisimaitsega viin, mis parim on jää ja veega lahjendatult.

 

Ajalugu igal sammul
Kreeka on tulvil ajaloost. Iidsed nimed ja ehitised jälitavad meid igal pool. See siin on Euroopa tsivilisatsiooni sünnipaigaks. Kreeklased on selle pärandi üle uhked. Õigustatult. Meie harjutasime alles esimesi põllumajandusvõtteid siis, kui nemad juba demokraatiat tegid.
 

Mugavused ja ööbimised
Reisi temaatikale vastavalt oleme majutus- ja toitlustuskohtadeks valinud kõrgetasemelised asutused. Ööbime reeglina väiksemates butiikhotellides, kus on olemas kõik mugavused. Mõned hotellid on basseiniga, mõned mitte.
Saateauto saadab gruppi kogu reisi vältel (väheste eranditega, millest teavitame ette) ning sinna paigutame ka pagasi ning joogiveevarud. Igale soovijale on koht autos olemas, kui vajatakse abi või siis lihtsalt pisikest puhkust väsinud jalgadele. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega. Samuti hoolitseb igaüks ise oma ratta elementaarse korrasoleku eest (pesu ja õlitamine, jms). Kui midagi tõsisemat peaks juhtuma, on tehniline abi käepärast ning lihtsamad varuosad saateautos olemas.
Saateauto sõidab kohale Eestist, sellega saab kohale saata oma jalgratta (tasuta). Samuti toob saateauto kohapeal ostetud veinid (mõistlikus koguses) vajadusel koju Eestisse.
 

Raskusaste: Keskmine
Kreeka rattareis on keskmise raskusastmega. See tähendab seda, et eelnev rattasõidu kogemus ei ole vajalik, kuid sa peaksid siiski olema terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 30-70 km, mis võtab koos peatustega aega 5-7 tundi. Järsemaid ja pikemaid tõuse tuleb teel ette, kuid neil puhkudel on vajadusel koht saateautos olemas. Suurem osa marsruudist kulgeb asfaldil, kuid võib ette tulla ka kruusatee lõike. Võib juhtuda, et lühikestel teelõikudel peame ratast käekõrval lükkama. Tavaliselt jagame ratturid väiksematesse gruppidesse, vastavalt nende kogemustele ja kehalisele vormile.
 

Reisi algus- ja lõppunkt
    • Reis saab alguse ja lõpeb Ateena rahvusvahelisest lennujaamast (Athens International Airport "Eleftherios Venizelos", IATA: ATH).