Matkareis Boliivias. Inkade rada mööda Amazonase džunglist Altiplano mägismaale

Vaata lähemalt Hind: 1690 €
Matkareis Boliivias. Inkade rada mööda Amazonase džunglist Altiplano mägismaale

&Moments Seiklusreisid

HIND: 1690 eurot

Tel.: +372 58 722 433
E-mail: info@andmoments.com

REISI TOIMUMISE AEG:

3. - 11. mai 2019


KIRJELDUS:
    • Džungleid ja mägilinnu ühendav iidne Inkade kaubatee Choro Trek
    • Võluv ja kaootiline Boliivia pealinn La Paz
    • Hingematvat 360’ vaadet pakkuv Japa Japana mäetipp
    • Mitmekülgne ja omapärane Boliivia köök
    • Võimalus laskuda jalgrattal mööda „maailma ohtlikumat teed“

 

LISAINFO:

 

Ohtlik ja maaliline Surmatee (Death Road)
North Yungas Road, tuntud kui Surmatee, ühendab La Paz linna ja Coroico küla. 1995. aastal tunnistati see üheks maailma kõige ohtlikumaks teeks. Vaatamata sellele meelitab  see 40-kilomeetrine teekond mitmeid tuhandeid närvikõditavate elamuste otsijaid igal aastal. Teelt, kus ainult ligi kolm meetrit (ühe sõiduki laius) eraldavad reisijat kuristiku sügavusest, avanevad fantastilised vaated Amazonase vihmametsadega kaetud mäenõlvadele. Tugevaid elamusi pakuvad ka järsud tõusud (kõrgeim punkt – La Cumbre kuru 4650 m kõrgusel) ja langused. Soovijatel on võimalus ennast sel laskumisel jalgrattal proovile panna (lisatasu eest). Transfeer bussiga toimub juba mööda uut ja oluliselt turvalisemat teed pidi.

 

Iidne kaubatee, põnev matkarada Choro Trek
Choro matkarada on veel inkade impeeriumi ajal loodud ja tänaseni üsna hästi säilinud iidne kaubatee. Tuhandeid aastaid ühendas see tee madalal asuvaid džunglipiirkondi kõrgel mägedes olevate linnadega. Matkarada annab head ettekujutust Boliivia looduse ja elu mitmekesisusest ning kohalikest elutingimustest. Fantastiliste vaadetega külmad ja karmid Andide mäed, lopsakad pilve- ja poolvihmametsad – kõike seda kohtame me siin oma teekonnal.

 

Võluv ja kaootiline pealinn La Paz
La Paz (Nuestra Señora de La Paz) on Boliivia de facto pealinn. Selle nimetusel on sügav tähendus –  hispaania keeles tähendab see „meie emanda rahu“. Emanda all mõeldakse siin muidugi neitsi Maarjat ja rahu all – kodusõja lõppemist (16. sajandil). Traditsiooniliste kahekorruseliste majadega linna vanades võluvates kvartalites on suurepäraselt säilinud koloniaalajastule kohane risttänavate süsteem. Linnatänavad on väga rahvarohked ja lärmakad ning liiklus väga kaootiline. Linnas on palju kauneid kirikuid, palju põnevust pakuvad turistidele kohalikud turud. La Paz on väga „kõrge“ linn – see asub 3640 meetri kõrgusel merepinnast ja  kohalik El Alto lennujaam on üks kõige kõrgemal asuvatest lennujaamadest maailmas (4061m merepinnast).

 

Japa Japani mäetipp
Japa Japani on on üks huvitavamatest mäeharjadest Boliivias  – siit, üle 5000 meetri kõrguselt avaneb hingemattev panoraamvaade Cerro Sajama fantastilisele maastikule, Titicaca järvele ja Cordillera Real’i majesteetlikele valgetele mäetippudele. Veelgi enam, sealt saab nautida hämmastavaid vaateid El Alto majade merele ja La Pazi kõrghoonetele. Japa Japan’ile jõudmine ei nõua erilisi oskusi ega varustust, küll aga tugevat tervist ja head füüsilist vormi.

 

Omapärane ja mitmekülgne Boliivia köök
Boliivia köök kujutab endast iidsete Andide traditsioonide ja Hispaania köögi segu. Kuna Boliivias on mitu erinevat geograafilist- ja kliimatsooni, on ka kohalikud delikatessid sageli piirkonniti erinevad. Näiteks Altiplano mägise ja jaheda piirkonna toit on toekam ja vürtsikam, sisaldades rohkem liha ja teravilja. Samas Boliivia madalamates, Amazonase piirkondades on road kergemad, sisaldades rohkelt kala, köögivilju ja puuvilju. Siinkohal mõned tüüpilisemad Boliivia köögi näited. Papas Rellenas – täidisega kartulid, ehk õlis praetud (reeglina vürtsised) kartulipüree pallid, täidetud keedetud muna, liha või juustuga. Salteñas – ahjus küpsetatud pirukad, täidetud liha, köögiviljade, muna või oliividega, serveeritakse terava kastmega. Kinoa (tšiili  hanemalts e. quinoa) – nn läänemaailma superfood on Boliivias iidne ning traditsiooniline ja mitmete roogade koostisosaks.

 

Mugavused ja ööbimised
Meie reisil kogetav mugavuse tase on võrdelises seoses kohtadega, mida külastame. Linnas (La Paz) ööbime mugavates turistiklassi hotellides, külas Coroico – hostelis, kus on olemas kõik mugavused: vannituba ja WC. Matkal ööbime telkides telklaagris. Toitlustamise eest on hoolitsetud: matka jooksul saadavad meid kõikvõimalikud kohaliku köögi saadused ja seda enamasti kolm korda päevas.
Pagasi transport on kogu reisi jooksul (sh matka jooksul) organiseeritud: igapäevaselt on vaja kaasas kanda vaid päevast kandamit (fotokas, telefon, vahetusrõivad, snäkid, jms). Matka jooksul liigub pagas muuladega, maksimum kaaluks pagasil on 15kg.
 

Raskusaste: Raske
Tegemist on jalgsimatkaga, mis on raske raskusastmega. Matk ei ole küll tehniline: ei eelda erivarustuse (köied, “kassid”, jms) kasutamist, kuid suurtest kõrgustest lähtuva potentsiaalse kõrgmäestikuhaiguse ja külma ning niiske kliima tõttu ei ole ta kergete killast. Eelnev mägede/matkamise kogemus tuleb kindlasti kasuks. Kõrgmäestikuhaigusega puutud selle reisil väga tõenäoliselt kokku, kuid eeldatavasti mitte väga raskel kujul. Reisi kõige kõrgemaks punktiks on meil 5350 m. Kõrgmäestikuhaiguse minimaalseks kõrguseks loetakse 2500 m, kuid tavaliselt tekivad esimesed, kergemad sümptomid 3000-3500 m juures. Enamik meie ööbimisi mägimatka jooksul on 2000-4700 m vahel, seega osaliselt juba üsna tajutavas hapnikuvõlas. Päevasteks rännakuteks koos peatustega (söögi-, foto-, joogipausid) kujuneb kokku umbes 6-8 tundi.
 

Reisi algus- ja lõpp-punkt
    • Reis saab alguse ja lõpeb La Paz’i El Alto rahvusvahelist lennujaamast (IATA: LPB)