Suur Kaukasuse avastusretk Gruusias. Jalgsimatk üle Kaukasuse aheliku

Vaata lähemalt Hind: 1190 €
Suur Kaukasuse avastusretk Gruusias. Jalgsimatk üle Kaukasuse aheliku

&Moments Seiklusreisid

HIND: 1190 eurot

Tel.: +372 58 722 433
E-mail: info@andmoments.com

REISI TOIMUMISE AEG:

(20. - 27. Juuli  2019)


 

KIRJELDUS:
•  Seikluslik matk Gruusia Sõjateed kaudu Thušetisse ja sealt edasi veinipiirkonda Kahheetiasse
•  Avastusretk Gruusia ääremaadele, sinna kus turisti jalg pole veel teed sisse tallanud
•  Reisi „saatjaks“ on meil Gruusia suurepärane köök – kodused hõrgutised otse algallikast
• „Kirsiks tordi peal“ on reisi lõppu jääv visiit Kahheetia veinikeldritesse

 

 

LISAINFO:
 

Puutumata mäed ja keskaegsed karjusekülad
Teekonnal läbime kahte Gruusia põlist ja puutumatut piirkonda: Khevsuretit ja Thušethit. Siin koged mägede põlist ilu. Kaukaasia mägede loodus on hingematvalt võimas – maalilised vaated mägedele, mägiaasadele ning hästi säilinud männimetsadele. Läbime põliseid karjusekülasid, avastame kohalikku elu ning iidset arhitektuuri. Esinduslikem näide kohalikust ehituskunstist on Keselo tornid – keskaegsed kindlused, mis ehitati kaitsmaks külaelanikke Kaukaasia hõimude (Tšetšeenide jm) rünnakute eest.
 

Atsunta mäekuru
Tee Gruusia sõjateelt Thušeetiasse on pelgalt karjuserada. See on läbitav vaid jalgsi ja seetõttu ei ole siin märke mingist tänapäevasest arengust. Seda kasutavad senini vaid karjused ja mõned, julgemad ja seiklushimulisemad turistid. Selle raja kõige kõrgem (ja ka raskeim osa) on Atsunta mäekuru – 3431 m – ületamine. Isegi suvel võib siin lund kohata. Tegemist ei ole siiski mägironimisega ja see on kõik võimalik ilma tehnilise abita läbida. Saatjaiks ja abilisteks on meil siin hobused, kes kannavad meie raskeima pagasi.

 

Grusiinide külalislahkus
Gruusia reisiga käib tavaliselt kaasas hoiatus grusiinide ülevoolava külalislahkuse eest. Iga söömaaeg on pidu, kuhu kuuluvad nii vein kui gruusia viin - tšatša. Peole on kutsutud kõik ja sellisele kutsele pole kerge ära öelda. Grusiinid peopidamiseks erilist põhjust ei vaja ja seepärast võib kindel olla selles, et rattatuuril olles selliseid spontaanseid pidusid ka ette tuleb – tähistatagu siis kas traktori parandamist, vihmast ilma või juhusliku turisti kohtamist külavaheteel ...

 

Kaukaasia hõrk köök
On imekspandav, kuidas nii tagasihoidlikes tingimustes on võimalik valmistada nii maitsvaid roogi! Samas on ju kõik vajalik selleks olemas – värske tooraine, lõke ning suurepärane kokk. Sel reisil avaneb sul võimalus tungida kohaliku kokakunsti saladustesse ning ka ise mõni hõrk mägiroog valmistada.

 

Gruusia vein
Ehkki Gruusia veinid on rahvusvahelisel turul endale kindla koha leidnud, saab traditsioonilist ja ehtsat Gruusia veini vaid Gruusias. Kuidas see maitseb? Täpseim vastus sellele küsimusele oleks vast – eriliselt. Kuid reisil olles saab igaüks selle maitses ise veenduda, sest võimalusi selle degusteerimiseks jätkub kuhjaga.   

 

Mugavused
Me läbime ääremaid, kus suuri luksushotelle pole ning me ööbime väikestes hotellides ning kodudes. Kaks ööd tuleb mööda saata telkides. Iga kodumajutus erineb eelmisest kuid alati on see lihtne, puhas ja korralik. Duširuum ja tualett on tihti ühiskasutuses, kuid külalislahkus, kaunid vaated ning kodune gurmeetoit kompenseerivad lihtsa eluolu kuhjaga. Kui ööbime telkides, siis on peakokaks meie giid. Moodsad hotellid ja restoranid võivad meid veel rahulikult Tbilisis oodata.
 

 

Füüsiline ettevalmistus
Tegemist on jalgsimatkaga, mitte tippude vallutamisega. Eelnev mägede/matkamise kogemus ei ole vajalik. Kõrgmäestikuhaigusega väga tõenäoliselt sa kokku sel reisil ei puutu, kuna kõige kõrgemaks punktiks sel matkal on 3400 m (kõrgmäestikuhaiguse min kõrguseks loetakse 3000 m). Päevasteks rännakuteks koos peatustega (söögi-, foto-, joogipausid) kujuneb kokku umbes 6-8 tundi. Raskeid rajaolukordi tuleb teel ette, kohati ei ole tee märgatav ja seda tunnevad vaid giidid. Suurem pagas (väiksem seljakott tuleb ise kanda) transporditakse hobuste ja saateautodega.

 

Reisi algus- ja lõpp-punkt:
Reis saab alguse ja lõpeb Tbilisi rahvusvahelisest lennujaamast (IATA: TBS)