Jalgrattareis Argentiinas. Teekond mööda veinimõisasid ja koloniaallinnu

Vaata lähemalt Hind: 2290 €
Jalgrattareis Argentiinas. Teekond mööda veinimõisasid ja koloniaallinnu

&Moments Seiklusreisid

HIND: 2290 eurot

Tel.: +372 58 722 433
E-mail: info@andmoments.com

REISI TOIMUMISE AEG: 19. - 27. aprill 2019


KIRJELDUS:
• Salta ning väiksemad koloniaallinnad
• Veinimõisad ning suurepärane veinitoodang
• Sürreaalne kaljumaastik ning võimsad Andid
• Gaucho’d – Lõuna-Ameerika kauboid
• Värvikad põliselanikud

 

LISAINFO:
Salta
Salta on Põhja-Argentiina turismimagnet. Seda tänu oma hästisäilinud vanalinnale ja koloniaalarhitektuurile. Salta oli üks esimesi eurooplaste kolooniaid Argentiinas ning ajalugu kohtab siin igal sammul. Lisaks arhitektuurinaudingule ootavad reisijat siin ees rahvarohked ning elust pakatavad plaza’d koos restoranide ja kohvikutega. Asja muudab veelgi nauditavamaks elav muusika. Seda nii restoranides kui välikohvikutes, aga tõsisemal kujul peña’des. Viimased on kohalikud pärimusmuusikaklubid. Salta ongi kujunenud üheks Argentiina pärimusmuusika keskuseks.

 

Koloniaallinnad ja mõisad
Salta ei ole ainuke arhitektuuripärl meie teel. Peatume või läbime mitmeid väiksemaid linnakesi (Cachi, Molinos, jt) ja külasid. Elu kulgu ja siinset atmosfääri saab iseloomustada ühe sõnaga: chill. Siin on kohati isegi kõige vasemad majakesed varustatud sammaste ja võlvkaartega. Rääkimata siis suursugustes mõisatest, ehk hacienda’dest. Kunagised suurmaavalduste peakorterid on tänaseks tihti veinimõisatena või hotellidena kasutusel. Meie reisi jooksul külastame neist mitmeid ja ka majutume nendes.

 

Cafayate veinimõisad ja viinamarjaväljad
Anrgentiina on meile tuntud eelkõige Mendoza veinipiirkonda ja Malbec’i viinamarja toodangu kaudu. Argentiina on siiski enamat. Veinipiirkonnaks nr 2 ja üheks kiiremini arenevaks ja maailmas tuntust koguvaks piirkonnaks on Salta piirkond ja eelkõige Cafayate. Õnneks tunnevad siinsed tootjad ka teisi viinamarjasorte peale Malbec’i ja ning oskavad lisaks punastele veinidele valgeid valmistada. Nii moodustabki põhiosa siinsest toodangust valge Torrontés Riojano põhine vein, lisaks on valikus ka punased Cabernet Sauvignon’ist ja Tannat’st. Veinisõbra rõõmuks on enamus siinseid veinimõisasid ajaloolistes hoonetes ja ootavad külalisi avasüli. Umbes 2 päeva meie reisikavast on pühendunud siinse veinipiirkonnaga tutvumiseks.

 

Gaucho’de kultuur
Gaucho’d on Lõuna-Ameerika kauboid. Karjakasvatajad, ratsamehed, vaprad võitlejad. Selles kõiges on mõlema mandri esindajad tugevad. Välimus võib erineda. Gaucho’d liiguvad ringi pigem poncho’des ja barettides, kui et teksades ja kaabudes. Joogiks on pigem mate, kui et viski.

 

Sürreaalne kaljumaastik ja Andide mäestik
Cafayate ümbruskonda on õnnistatud uskumatu variatsiooniga erinevatest kaljuvormidest ning kivimi erinevatest värvidest. Alustades mõõkteravatest ja viltustest kaljudest kuni massiivsete ja püstloodis moodustisteni. Värvigamma algab punasest ja lõpeb rohelisega. Kohati on kogu värvigamma ühe nõlva peal paljastunud ja see meenutab rohkem vikerkaart kui kaljut. Kogu reisi jooksul ei jäta meid suursugune ja võimas Andide mäestik, mille jalamil ja keskmistel kõrgustel me liigume. Lumised tipud on taustaks.

 

Indiaanlased ning nende iidne kultuur
Kui enamus Argentiinast on valgete kolonisaatorite järeltulijad, siis siin – põhjas on arvestatav osa elanikkonnast indiaani päritolu. Endise Inka impeeriumi järeltulijad ning kultuuri edasikandjad. Oma reis jooksul näeme endisi impeeriumi elanikke nende igapäevastes toimetustes ning saame nende käsitöö toodangut uudistada, aga ka suveniire soetada.

 

Mugavused ja ööbimised
Reisi temaatikale vastavalt oleme majutus- ja toitlustuskohtadeks valinud kõrgetasemelised asutused. Ööbime reeglina väiksemates butiikhotellides, mis tihti on vandest villadest või mõisatest hotellideks renoveeritud. Kõikides hotellitubades on olemas WC ja pesemisruum. Mõned hotellid on basseiniga, mõned mitte.

 

Füüsiline ettevalmistus
Tegemist on rattamatkaga, mis on keskmise raskusastmega. Et hakkama saada, peaksid olema terve ning mõnel määral tegelenud harrastusspordiga. Eelnev jalgrattasõidu kogemus on abiks, kuid selle puudumine ei saa ka takistuseks. Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 40-60 km, mis võtab koos kõigi peatustega aega 5-7 tundi. Järsemaid tõuse ning tehniliselt keerulisi langusi tuleb teel ette, kuid neil puhkudel on vajadusel koht saateautos alati olemas. Kõrgmäestikuhaigusega väga tõenäoliselt sa kokku sel reisil ei puutu, kuna kõige kõrgemaks punktiks sel matkal on 3300 m (kõrgmäestikuhaiguse min kõrguseks loetakse 3000 m).

 

Reisi algus- ja lõpp-punkt
Reis saab alguse ja lõpeb Salta rahvusvahelisest lennujaamast (IATA: SLA)