Jalgrattareis Marokos. Tuhande ja ühe öö linnadest kõrbedüünidele

Vaata lähemalt Hind: 1250 €
Jalgrattareis Marokos. Tuhande ja ühe öö linnadest kõrbedüünidele

&Moments Seiklusreisid

HIND: 1250 eurot

Tel.: +372 58 722 433
E-mail: info@andmoments.com

REISI TOIMUMISE AEG:

(6. - 14. aprill 2019


 

KIRJELDUS:
•    Marrakech – idamaine linn tuhande ja ühe öö muinasjutust
•    Miraažidena esilekerkivad palmisaludega oaasid
•    Idamaine ja vürtsikas Maroko ja Berberi köök
•    Kuldkollased liivadüünid
•    Metsikud mägiteed kanjonite varjus

 

 

LISAINFO:
 

Tuhande ja ühe öö muinasjutulinnad
Marrakech on idamaine muinasjutulinn oma parimal kujul. Mošeed ja minaretid, kust viis korda päevas hõigatakse maha kutset palvusele. Hektaritel laiuv Marrakechi souk e turg on koht, kust leiab kõike ja kus tingimise kunsti kiirelt selgeks saab. Sellele lisaks leiad siit mitmeid keskaegseid kuninglikke losse ja kindluseid ja õigupoolest iga majake vanalinnas õhkub idamaisest ajaloost. Linna keskväljakul – Jem el Fnaal – leiad muuhulgas ka kobrataltsutajad, muinasjutuvestjad ja muud imemehed.
 
 

Palmisalud ja nende varjus laiuvad oaasid
Maroko loodus on karm: enamasti mitteviljakas, aga ilus. Kõikjal leviv kuivus muudab enamuse sellest maast karmiks ja ebasõbralikuks. Harvadeks, aga oodatuteks eranditeks on rohelised ja lopsakad oaasid – mittekusagilt esile kerkivalt on nad värskendatavateks vahepeatusteks rändureile.

 

Maroko köök
Maroko köök on mitmekülgne, idamaine, vürtsikas ja eksootiline. Selle tuntuimaks esindajaks kuskuss (manna tüüpi nisujahu toode) ja sellel põhinevad road. Maroko köök on eksootiline ja põnev: lisaks meilegi tavapärastele vürtsidele, lisatakse siin toidule ohtralt kaneeli, tsitrusekoort, rosinaid, pähkleid ja muud sellist põnevat. Igapäevasel kuulub Maroko köögi juurde ka „Berberi viski“: tee mündiga ja ohtra suhkruga. Seda nauditakse aeglaselt, ohtrates kogustes ja iga ilmaga.

 

Sahara kõrb ja liivadüünid
Liivadüünidel me rattaga ei sõida! Sinna läheme kaamelitel ja veedame öö beduiinitelkides, õhtuks ehtsat beduiinitoitu nautides. Sahara liivadüünid on võimsad – jalamilt tippu ronimine on ka sportlikumale inimesele väljakutsuv ettevõtmine. Tähistaevas kõrbeöös on üliselge ja puhas. Pole ju seal pilvi ja segavat linnavalgust ning õhuniiskus on nullilähedane. See tagab erakordselt selge nähtavuse. Liivadüünid ise aga on sellised, nagu nad filmidest tuttavad: kuldkollased või oranžikad, looklevate ja horisondile ulatuvate seljandikega.

 

Metsikud mägiteed
Maroko sisemaa ja Atlase mäed peidavad endas kaugeid, vähese inimasustusega mägiteid. Siin kohtame tsivilisatsioonist puutumatuid berberikülasid ja sealseid kõrbetavade kohaselt külalislahkeid inimesi. Meie teed viivad mööda kuivanud jõgesid (vadisid), päikesevalgust varjavaid kanjoneid ja hobuse-muula radasid.

 

Mugavused ja ööbimised
Meie reisil kogetav mugavuse tase on võrdelises seoses kohtadega, mida külastame. Linnades (Marrakech) ööbime mugavates turistiklassi hotellides, kus on olemas kõik kaasaegsed mugavused: vannituba ja WC hotellitoas, keskne asukoht. Kaugemates piirkondades: mägikülades ööbime külalismajades, kodumajutustes aga ka beduiinitelkides. Saateauto saadab gruppi kogu reisi vältel ning sinna paigutame ka pagasi ning joogiveevarud. Igale soovijale on koht autos olemas, kui vajatakse abi või siis lihtsalt pisikest puhkust väsinud jalgadele. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega. Samuti hoolitseb igaüks ise oma ratta elementaarse korrasoleku eest (pesu ja õlitamine). Kui midagi tõsisemat peaks juhtuma, on tehniline abi käepärast ning lihtsamad varuosad saateautos olemas.

 

Reisi raskusaste
Maroko rattareis on keskmise/raske raskusastmega. See tähendab seda, et sa peaksid olema terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Sellisel juhul saad sellel rattareisil kenasti hakkama! Eelnev mägijalgrattasõidu kogemus on abiks, kuid selle puudumine ei saa ka takistuseks. Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 40-80 km, mis võtab koos peatustega aega 6-8 tundi. Järske tõuse ning tehniliselt keerulisi langusi tuleb teel ette, kuid neil puhkudel on vajadusel koht saateautos alati olemas. Suurem osa marsruudist kulgeb katteta teedel. Võib juhtuda, et lühikestel teelõikudel peame ratast käekõrval lükkama või seda kandma. Tavaliselt jagame ratturid väiksematesse gruppidesse, vastavalt nende kogemustele ja kehalisele vormile.

 

Reisi algus- ja lõpp-punkt
Reis saab alguse ja lõpeb Casablance (IATA: CMN) või Marakeshi (IATA: RAK) rahvusvahelisest lennujaamast, vastavalt reisija soovile.