HAWAII King of the Mountain. 7 päeva Tour de France’i kuulsusrikkaid tippe

Vaata lähemalt Hind: 1790 €
HAWAII King of the Mountain. 7 päeva Tour de France’i kuulsusrikkaid tippe

&Moments Seiklusreisid

HIND: 1790 eurot

Tel.: +372 58 722 433
E-mail: info@andmoments.com

REISI TOIMUMISE AEG:

( 7. - 15. oktoober 2017)

 


KIRJELDUS:
•    Tour de France'ist tuttavad tõusud ja Col'id
•    Kokku 20 000 tõusumeetrit ja 760 kilomeetrit
•    Mont Ventoux, Alpe d'huez, Col du Galibier, jt.
•    Kokku 7 päeva unustamatut rattasõitu
•    Vinged vaated tippudest ja teel sinna

 

 

LISAINFO:


Rattagurmaani bucket list
Kes meist ei oleks Eurospordi taga istudes ja vastupidavusalade kuningate heitlusi vaadates kujutanud ennast ette neid jõhkraid tõusunukke ületamas. Bartali, Coppi, Indurain, Pantani, Armstrong, Contador, Wiggins, Froome… Iga mägi, iga serpentiin, iga tükk asfalti on valmis rääkima meeletuid lugusid ... Higi, veri, pisarad …

 

Nädal aega unustamatut rattasõitu
Selles nädalas leidub igaühele midagi: mäkke kangutamist, adrenaliinirohkeid laskumisi, võimsaid vaateid, vaikset tiksumist, kohvi ja croissanti ning palju-palju muud. Nädalase sõidu järel oled ratta seljas läbinud umbes 760 kilomeetrit ja altimeetrile kogunud ca 20 000 tõusumeetrit.

 

Mont Ventoux
Provence’i hiiglane ja Provence’i elajas. Nii teda siin kutsutakse. 240 päeva aastas puhub tipus tormituul kiirusega üle 25 m sekundis. Nimi tal ka tõlkes selline: tuuline. Seega, selle mäe vallutamiseks ei piisa ainult kõvast treenitusest, õnne peab ka olema.
Tõusumeetreid 1603, distants 21,4 kilomeetrit.

 

L’Alpe d’Huez
Esimest korda Touri kavas aastast 1952 ja koheselt legendi staatusesse tõusnud. Kuulus oma 22 serpentiini poolest, millest igaüks kannab etapi võitja nime. Aastaks 2001 sai serpentiinide arv otsa ja nimesid asuti „üle kirjutama“.
Tõusumeetreid 1279, distants 16,4.

 

Col du Glandon
Kõrgusel 1924 meetrit ja Tour’i kavas olnud aastast 1947. Glandon on tihti vahepeatuseks tõusul Col de la Croix de Fer’ile.
Tõusumeetreid 1424, distants 29,9 km.

 

Col de la Croix de Fer
Col de la Croix de Fer, ehk siis maakeeli Raudristi Mäekuru on Touri kavas olnud kuueteistkümnel korral. Aastal 2015 võeti seda Coli kahel korral (erinevatest suundadest), kuna teeolud ei võimaldanud Col du Télégraphe’i ja Col du Galibier’i etappi.
Tõusumeetreid 1564, distants 32,3 km.

 

Col du Galibier
On Tour’i mõistes vana tegija, olles kavas juba aastal 1911. Infoks: esimesel korral läbisid selle rattalt maha tulemata vaid kolm meest. Oma 2642 meetriga on Galibier üks kõrgemaid kurusid Touri kavas. Teel sinna läbime ka Col du Télégraphe’i ja teiselt pool laskudes Col du Lautaret’i. Tõus Galibierile on meie reisi kõige suurema tõusumeetriga.
Tõusumeetreid 2095, distants 35,1 km.

 

Col d’Izoard
Ennast ületades ei maksa mängu ilu unustada. Col d’Izoard on kuulus oma dramaatiliste vaadete ja karmi looduse poolest. Jagub ilu, jagub ka tõusumeetreid.
Tõusumeetreid 1155, distants 19,1 km.

 

Col Agnel
Col Agnel ehk itaalia keeles Colle dell'Agnello on üks väheseid kurusid, mis on esinenud nii Tour’i kui ka Giro d’Italia kavades. Asetseb ta ju ka kahe riigi piiril. Agnel (2744 m) on kõrguselt kolmas autoga läbitav mäekuru Euroopas. Väidetavalt sisenes seda kaudu Roomasse Hannibal ;).
Tõusumeetreid 1381, distants 20,6 km.

 

Col de la Lombarde
Col de la Lombarde’i kaudu siseneme taas Prantsusmaale. Ainsal korral, kui see tõus Touri kavas oli, pani selle kinni Tartu Rattarallilgi osalenud Stefan Schumacher. Tõusunurgad siinsel tõusul ulatuvad kohati 14%-ni.
Tõusumeetreid 1453, distants 20,9 km.

 

Mugavused ja ööbimised
Oleme majutus- ja toitlustuskohtadeks valinud korralikud asutused. Ööbime reeglina väiksemates butiikhotellides või mäesuusakeskustes hotellides. Esimesed on reeglina ajaloolistest majadest (villad, lossid, linnamajad) ümberehitatud hubasteks majutusasutusteks. Teised on tuttavad talvistest suusareisidest. Kohati oleme majutuspaikade ja söögikohtade nappusest tulenevalt olnud sunnitud valima saadaolevatest parima.
 
 

Reisi raskusaste
Et sellel reisil osaleda peaksid olema suurepärases füüsilises vormis ning tegelema aktiivselt rattaspordiga. Kõigil päevadel võtame ette vähemalt ühe väljakutsuva tõusu mäekurule, päevased kilometraažid on 125+ km ja tõusumeetreid kogub pea iga päev julgelt 3000 m. Päevad kujunevad pikkadeks: koos lõuna-, foto ja snäkipausidega 5-8 tunnised. Vajadusel on võimalus saateautoga ennast ja ratast transportida raskemate lõikude puhul, samuti vigastuste või motivatsioonilanguste puhul.

 

Saateauto. Ratta transport. Rattarent
Saateauto saadab gruppi kogu reisi vältel ning sinna paigutame ka pagasi, joogiveevarud, spordisnäkid ja spordijoogid. Soovijale on koht autos olemas, kui vajatakse abi, on tegemist vigastusega või on motivatsiooniga raskusi ... Kohtade arv saateautos on siiski piiratud. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid hädapärane (riietus ootamatuks ilmamuudatuseks, telefon, jms), kuna saateauto ei pruugi olla alati koheselt saadaval. Kogu reisi saatel on meie poolt saadaval tehniline abi peamiste varuosade ja tehniku näol.
Saateauto sõidab kohale Eestist, sellega saab saata kohale ning tagasi tuua oma jalgratta (tasuta).

 

Reisi algus- ja lõpp-punkt
Reis saab alguse Marseille rahvusvahelisest lennujaamast (Aéroport de Marseille Provence, IATA: MRS) ja lõpeb Nice’i rahvusvahelises lennujaamas (Nice Côte d'Azur, IATA: NCE).