Jalgrattareis Nepalis. Kathmandust Tiibeti piirini.

Vaata lähemalt Hind: 1290 €
Jalgrattareis Nepalis. Kathmandust Tiibeti piirini.

&Moments Seiklusreisid

HIND: 1290 eurot

Tel.: +372 58 722 433
E-mail: info@andmoments.com

REISI TOIMUMISE AEG: (9. -17. november 2018)

 


KIRJELDUS:
•   Avasta legendaarne Katmandu linn ja org
•   Imetle oma silmaga lummavat Himaalaja mäestikku
•   Koge vahetult väikerahvaste elu-olu ja kultuuri
•   Avasta imepärased riisiterrassid, külaidüll ja mägimaastik
•   Pane reisile punkt adrenaliini- ja lõõgastuskeskuses - Last Resortis


LISAINFO:
Legendaarne Katmandu org
Meie reis viib imekaunisse Katmandu orgu oma ajaloo, basaaride, religioossete paikade ning imeliste vaadetega Himaalaja mäestikule. Siin on kahtlemata keeruline teed jälgida, sest vaated maailma kõrgeimatele tippudele viivad mõtted ja pilgu mujale.

 

Väikerahvad
Nepali erisusi tajud kõige vahetumalt kohalike väikerahvastega kohtudes – läbime Newari, Tamangi, Brahmini ning šerpade kogukondade poolt asustatud piirkondi. Rändame ratastel põldude vahel ning peatume kohalikes teemajades, kus saab lähedalt kohalikku elu-olu näha.
Sellel täisteenindusega rattareisil näeme traditsioonilist külaelu ning kogeme uskumatult lahedat rattasõitu kohalike poolt juba tuhandeid aastaid tagasi sissetallatud teedel ja radadel. Mitmekesine maastik, kliima ja inimesed, ajalugu, religioon ja kultuur – see on ideaalne mägirattal veedetav puhkus!

 

Last Resort
Last Resort – nagu nimigi vihjab – on viimane peatuspaik. Seda siis Nepalist Tiibetisse minnes. Siin ootab meid privaatne, džungli sisse peidetud, kõrgel jõeoru kohal asetsev seiklusspordikeskus/butiikmajutus. See on ideaalne koht sooritamaks elu kõrgeim benjiihüpe, millele järgnevalt saad rahulikult SPA-s lõõgastuda. Äärmuslikud, samas teineteist nii sobivalt täiendavad vastandid.

 

Usud ja uskumused
Nepal on orient ning ida uskude ja uskumuste häll. Budism ja hinduism on siin tugevalt läbi põimunud – ka meie reis seikleb kord ühe, kord teise usu alal ja rahva seas. Usuga seotud toiminguid ja mälestusmärke kohtame igal sammul. See on  kogemus, mida võid kõrvalvaatajana lihtsalt jälgida, aga võid ka selle sisse minna.

 

Mäed, vaated ja veelkord vaated
Nepal on maa, kus mäevaadetest ei saa kunagi villand. Neid on siin erinevates mõõtmetes ja värvides, puutumatul- ja omapärasel moel, traditsioonilisel viisil või kultiveeritud kujul. On võimatu öelda, kumb on kenam, kas vaade „kaheksatuhandestele“ või aastasadu haritud riisterrassidele.

 

Mugavused
Mida kaugemale tsivilisatsioonist, seda vähem mugavust. Meie eesmärk on teid reisil viia lähemale ehedale kogemusel, kaugemale tavapärasest. Seetõttu tuleb vahel teha kompromisse mugavuse arvelt. Maapiirkondades ööbime väikestes hotellides ning külalismajades (nn teemajades). Iga majutus erineb eelmisest kuid alati on see lihtne, puhas ja korralik. Olenevalt majutusest võivad duširuum ja tualett olla kohati ühiskasutatavad, kuid külalislahkus, kaunid vaated ning kodune gurmeetoit kompenseerivad lihtsa elu-olu kuhjaga. Katmandus ja Last Resortis ööbime seevastu mugavustega majutustes. Saateauto saadab gruppi kogu reisi vältel ning sinna paigutame ka pagasi ning joogiveevarud. Igale soovijale koht autos olemas, kui vajatakse abi või siis lihtsalt pisikest puhkust väsinud jalgadele. Pakikandjaid meil ei ole – oma pagasi ning rattavarustuse kannab igaüks ise hotellist saateautosse ja tagasi. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega. Samuti hoolitseb igaüks ise oma ratta elementaarse korrasoleku eest (pesu ja õlitamine). Kui midagi tõsisemat peaks juhtuma, on tehniline abi käepärast ning lihtsamad varuosad saateautos olemas.

 

Füüsiline ettevalmistus
Jalgrattamatk Nepalis on väga raske raskusastmega. Rajal on lõike, mis on väga tehnilised. Seega  on eelnev mägijalgrattasõidu kogemus abiks, hea füüsiline vorm on vajalik. Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 40-80 km, mis võtab koos peatustega aega 6-8 tundi. Järske tõuse ning tehniliselt keerulisi langusi tuleb teel ette, kuid neil puhkudel on vajadusel koht saateautos alati olemas.  Võib juhtuda, et lühikestel teelõikudel peame ratast käekõrval lükkama või seda kandma. Tavaliselt jagame ratturid väiksematesse gruppidesse, vastavalt nende kogemustele ja kehalisele vormile.