Jalgrattamatk Hiinas Riisiterrassidelt karstimägedele

Vaata lähemalt Hind: 1350 €
Jalgrattamatk Hiinas Riisiterrassidelt karstimägedele

&Moments Seiklusreisid

HIND: 1350 eurot

Kontakt: Tel +372 58 722 433
e-mail: info@andmoments.com

 

REISI TOIMUMISE AEG:

13. – 21. oktoober 2018


KIRJELDUS:
•  Näe oma silmaga  filmi „Avatar“ “Halleluuja mägede” inspiratsiooniallikat
•  Imetle ainulaadseid karstimägesid, riisivälju ning templeid
•  Naudi kohalikke roogi ning osale nende valmistamisel
•  Rända rattal mööda kõrvalteid, tasaseid jõeorge ning kauneid nõlvu
•  Koge vahetult väikerahvaste värvikat elu-olu

 

LISAINFO:

UNESCO maailmapärand
Imelised paigad meie marsruudil pole jäänud ka maailma tasemel märkamatuks. Meie teele jääv Bajiaozhai looduskaitseala on kantud UNESCO maailmapärandite nimistusse. Selles piirkonnas leidub ainulaadset ning veidrat danxia pinnavormi, mis on omane vaid Hiinale. Seda pinnast iseloomustavad järsud punased liivakivikaljud, kohati lopsakas taimestik ning samas suisa paljad nõlvad. Sõidame küll nende kaunite kaljude vahel, kuid kiviseid nõlvu pääseb lähemalt uurima vaid jalgsi.

 

Rattasõit ja inspiratsioon
Nii poeedid kui maalikunstnikud on siinsest maastikust juba sajandeid inspiratsiooni ammutanud. Kaasaegsesse kunstivormi, kinokunsti, on oma panuse andnud Guangxi. Karstiala mäed ja danxia vapustavad pinnavormid on aluseks James Cameroni filmi „Avatar“ “Halleluuja mägedele“. Maastik on siin imeilus ja kindlasti inspireerib ka sind!
 

Tagasihoidlik ning traditsiooniline Hiina
Hiina tähendab paljude jaoks ülerahvastatuse ning hoogsa arengu võrdkuju, kuid see on vaid väike osa kogu tõest. Ka Guangxi’s on miljoni-linnad, aga sajanditagune elu ootab vaid tunnise autosõidu kaugusel. Sinna me oma rattamatkal suundumegi. Meie näeme oma reisil Hiinat, kus 70% elanikkonnast elatub põllumajandusest (riisikasvatus, vesipühvlid, kanad ning sead) ning elab võluvates külades, mille hooned on ehitatud traditsiooniliselt puidust või mudatellistest ning inimesed on sõbralikud, uudishimulikud. Saame külaelanikega lähedalt ning isiklikult tutvuda, sest veedame mitu ööd kohalikes väikehotellides või külalismajades.

 

Maapiirkondade maastik ning väikerahvad
Riisipõllud, mis ulatuvad nii kaugele kui silm seletab! Oma silm on kuningas – ükski pilt ei suuda kirjeldada seda, millist elu Hiina maapiirkondades elatakse. Sellel alal elavad Miao, Yao, Dong’i ja Zhuang’i etnilised vähemused. Igaühel neist on oma eristuv kultuur – igapäevases kasutuse olevad värvikirevad rahvarõivad, keel ning traditsioonid. Ka iidsel teid ning mäenõlvu kaunistaval puu-arhitektuuril on hõimude kultuuris oma roll. Hea õnne korral avaneb ka meile selle reisi jooksul võimalus olla tunnistajateks kohalikul pulmapeol või usulisel tseremoonial.

 

Karstimäed
Oled sa näinud filme “The Man with the Golden Gun”, „The Beach“ või “The Painted Veil”? Filmides linastuvad kaljud on tüüpilised karstiformatsioonid, mida leidub hulganisti ka meie rattareisil. Väntame läbi mitmekesise karstiala ning sõidame paadiga Li jõel, et kogu seda ülevat ilu parimini tabada. Hoia oma kaamera käeulatuses ja ole valmis tegutsema!

 

Valmista ise traditsioonilist Hiina toitu
Hiina rustikaalne „tagahoov“ on parim paik, kust saada tõeline kogemus Hiina köögist ning kohalike delikatesside valmistamisest. Peale päevapikkust rattasõitu saame jälgida, kuidas meie võõrustajate käe läbi valmib tõeline Hiina toit. Soovi korral saad ka omal käel toiduvalmistamist proovida või siis lihtsalt klaasikese sake (riisivein) kõrvale professionaalide tegutsemist jälgida. Ka meie viimases sihtpunktis, Yangshuo’s, avaneb hea võimalus osaleda mõnel kokanduskursusel – neid pakutakse siin igal pool.

 

Mugavused
Meie reisil kogetav mugavuse tase on võrdelises seoses kohtadega, mida külastame. Linnapiirkondades ööbime mugavates kolme-tärni hotellides, kus on olemas kõik kaasaegsed mugavused: dušš, soe vesi ja konditsioneer. Kaugetes külades asuvad hotellid on lihtsamad kuid puhtad ja korralikud ning samuti dušširuumi, sooja vee ning konditsioneeriga varustatud. Kaks ööd saadame mööda traditsioonilistes külalismajades, mis on valitud ööbimiskohaks maalilise asupaiga tõttu. Saateauto saadab gruppi kogu reisi vältel ning sinna paigutame ka pagasi ning joogiveevarud. Igale soovijale koht autos olemas, kui vajatakse abi või siis lihtsalt pisikest puhkust väsinud jalgadele. Pakikandjaid meil ei ole – oma pagasi ning rattavarustuse kannab igaüks ise hotellist saateautosse ja tagasi. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega. Samuti hoolitseb igaüks ise oma ratta elementaarse korrasoleku eest (pesu ja õlitamine). Kui midagi tõsisemat peaks juhtuma, on tehniline abi käepärast ning lihtsamad varuosad saateautos olemas.

 

Füüsiline ettevalmistus
Kui sa oled terve ning aktiivse eluviisiga, siis saad meie Hiina jalgrattareisil kenasti hakkama! Eelnev mägijalgrattasõidu kogemus on abiks, kuid selle puudumine ei saa ka takistuseks. Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 40-80 km, mis võtab koos peatustega aega 6-8 tundi. Järske tõuse ning tehniliselt keerulisi langusi tuleb teel ette, kuid neil puhkudel on vajadusel koht saateautos alati olemas.  Suurem osa marsruudist kulgeb kattega teedel, kuid mitmel päeval sõidame lõike off-road või katteta teedel ja radadel. Võib juhtuda, et lühikestel teelõikudel peame ratast käekõrval lükkama või seda kandma. Tavaliselt jagame ratturid väiksematesse gruppidesse, vastavalt nende kogemustele ja kehalisele vormile.

 

Reisi algus- ja lõpp-punkt
Reis saab alguse ja lõpeb Guilin’i lennujaamast (IATA: KWL)