Matkareis Ladakhis, Indias. Väike-Tiibet koos india vürtsidega

Vaata lähemalt Hind: 1390 €
Matkareis Ladakhis, Indias. Väike-Tiibet koos india vürtsidega

&Moments Seiklusreisid

HIND: 1390 eurot

Kontakt: Tel +372 58 722 433
e-mail: info@andmoments.com

 

REISI TOIMUMISE AEG: 19.-30. september 2018

 

KIRJELDUS:
•    Leh – India mägimatkajate Meka
•    Himaalaja mägede võimas ilu
•    Tiibeti stiilis kloostrid ja pühamud
•    Ladakh’i omanäoline kultuur: segu budismist, islamist ja hinduismist
•    Markha org – üks populaarsemaid matkaradasid Ladakh’is

 

LISAINFO:
Leh – Ladakhi pealinn
Leh on Ladakhi mägimatkade ja muude seikluste alguspunktiks. See on ka meie aklimatiseerumise baasiks. Kuid mitte ainult: siin ei puudu ka omad vaatamisväärsused. Lehi keskust domineerib endine kuninglik residents, mis on ehitatud samas stiilis ja samal ajal, kui Lhasa Potala palee. Tänaseks on see kahjuks siiski tühi ja asustamata. Tänu usulisele mitmekesisusele leidub Lehis ka mitmeid usulisi pühamuid: budistlikke, islami, hindu ja sikhi omi.
 

Himaalaja mäed: üle 3000 m kõrgune platoo ja üle 7000 m tipud
Ladakh asub platool, mis pea igas punktis on üle 3000 m kõrge. Kõrgeimad tipud ulatuvad üle 7500 m. Elamistingimused on siin karmid: elatist pakub lisaks turismile vaid mõnede põllukultuuride (oder ja oad) kasvatamine ning karjakasvatus (jakid ja lehmad). See-eest leidub siin mägede ilu, mille poolest Ladakh muule maailmale eelkõige tuntud on.

 

Tiibeti kultuur: sekka India mõju ja Islami sugemeid
Ajalooliselt on Ladakh pikalt olnud seotud Tiibetiga, olles osa sellest või siis temast vasallsõltuvuses. Sealt on pärit ka peamine usund: budism, sellega seotud arhitektuur ja toitumistavad. Viimased aastasajad on aga toonud kaasa islamimõjutused ja hiljem ka Hindu kultuuri elemente. Tänaseks ongi nende kultuuride segamõjust moodustunud omanäoline kultuur, mille peajoonena on säilinud siiski Tiibeti eeskuju.

 

Markha jõe org
Markha org, mille kaudu kulgeb meie jalgsimatk, on üks populaarsemaid matkapiirkondi Ladakhis. Ühelt poolt on selle põhjuseks hästi välja töötatud radade/öömajade süsteem, teisalt on selle põhjuseks looduse ilu ja traditsioonilist elulaadi järgiv rahvas. Siin kohtame vanu kindluseid ja nende varemeid; templeid ja loomulikult Ladakhisid nende igapäevastes tegemistes-toimetamistes.

 

Ladakhi inimesed oma igapäevastes toimetustes
Meie matkareis viib meid meie igapäevaelust kaugele nii geograafiliselt kui ka kultuuriliselt. Läbime külasid, kus puutume kokku ladakhidega nende igapäevatoimetustes, oma tavapärases keskkonnas. Elame nende katuse all, naudime ühiselt sööki ja saame ka mõtteid vahetada.

 

Mugavused ja ööbimised
Meie reisil kogetav mugavuse tase on võrdelises seoses kohtadega, mida külastame. Linnades (Delhi ja Leh) ööbime mugavates turistiklassi hotellides, kus on olemas kõik kaasaegsed mugavused: vannituba ja WC hotellitoas, keskne asukoht. Mägimatkal ööbime kohalike elanike juures külalismajades (loe onnides) või nende puudumisel telkides. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega, suurem pagas transporditakse ponide või kandjatega. Toitlustamise eest on hoolitsetud: matka jooksul saadavad meid kõikvõimalikud kohaliku köögi saadused ja seda kolm korda päevas.

 

Füüsiline ettevalmistus
Tegemist on jalgsimatkaga, mis on raske raskusastmega. Matk ei ole küll tehniline: ei eelda erivarustuse (köied, “kassid”, jms) kasutamist, kuid suurtest kõrgustest lähtuva potentsiaalse kõrgmäestikuhaiguse ja külma kliima tõttu ei ole ta kergete killast. Eelnev mägede/matkamise kogemus tuleb kindlasti kasuks. Kõrgmäestikuhaigusega puutud selle reisil väga tõenäoliselt kokku, kuid eeldatavasti mitte väga raskel kujul. Reisi kõige kõrgemaks punktiks on meil 5000 m. Kõrgmäestikuhaiguse min kõrguseks loetakse 2500 m, kuid tavaliselt tekivad esimesed, kergemad sümptomid 3000-3500 m juures. Enamik meie ööbimisi mägimatka jooksul on 3700-4700 m vahel, seega juba üsna tajutavas hapnikuvõlas. Päevasteks rännakuteks koos peatustega (söögi-, foto-, joogipausid) kujuneb kokku umbes 4-8 tundi.

 

Reisi algus- ja lõpp-punkt:
Reis saab alguse ja lõpeb Delhi rahvusvahelisest lennujaamast (IATA: DEL)