Jalgrattamatk Gruusias. Rattareis Thušethis: fätirattaga perifeeriat avastamas

Vaata lähemalt Hind: 1090 €
Jalgrattamatk Gruusias. Rattareis Thušethis: fätirattaga perifeeriat avastamas

&Moments Seiklusreisid

HIND: 1050 eurot

Tel.: +372 58 722 433
E-mail: info@andmoments.com

REISI TOIMUMISE AEG:

23. Juuni – 1. juuli 2018

 


KIRJELDUS:
•    Sõidame Euroopa tõelisesse perifeeriasse - ainult 4 kuul aastas juurdepääsetavase mägipiirkonda
•    Thušethit on parim avastada fätirattaga – pääseme igale poole
•    Sind ootavad puutumatud Kaukasuse mäed ja Thušethi karjusekülad
•    Ees ootab Grusiinide ülim külalislahkus – rikkalikud kodused õhtusöögid ja ülevoolav sõbralikkus
•    Reisi viimases osas teeme tutvust veinikeldritega Gruusia peamises veinipiirkonnas Kahheetias

 

LISAINFO:

 

Fätirattaga perifeerias

Teed Thušethis on ainult pinnaseteed. Tõusunurgad on karmid. Põhiliselt ongi kaks varianti: kas järsult üles või järsult alla. Seda saad mägirattaga sõita, aga parim on siiski fätiratas. Eriti siis, kui ilm viskab vingerpusse: vihmaga kipuvad need teed mägirattale läbimatuks muutuma.
Sportlik reis
Oleme selle reisi koostanud just sportlikule reisijale. Sõitu on rohkem, puhkust mõnevõrra vähem.


Seitsme maa ja mere taga

Thušethi ei asu Eestist kuigi kaugel, aga siiski justkui teises maailmas. Rattareisile saab Thušethisse minna vaid juunist septembrini. Ülejäänud aja aastast on see piirkond välismaailmast täiesti ära lõigatud, kuna sinna viiv mäekuru on ilmastikuolude tõttu läbipääsmatu. Thušethis ei ole poode ega restorane. Ainsateks söömise- ning ööbimise võimalusteks on tagasihoidlikud kuid võluvad kodumajutused. Samuti ei leia Thušethist asfaltteid ega püsivat elektrivoolu. Selline on 21. sajandi elu Euroopas!

 

Puutumata mäed ja keskaegsed karjusekülad

Thušethis saab näha põlist mägede ilu. Siia tulles oled sattunud justkui Alpidesse umbes 100 aastat tagasi – parimasse paika seiklushimulise mägiratturi jaoks. Kaukaasia mägede loodus on hingematvalt võimas – maalilised vaated mägedele, mägiaasadele ning hästi säilinud männimetsadele. Sõidame rattal läbi põliste karjusekülade, avastame kohalikku elu ning iidset arhitektuuri. Esinduslikem näide kohalikust ehituskunstist on Keselo tornid – keskaegsed kindlused, mis ehitati kaitsmaks külaelanikke Kaukaasia hõimude (Tšetšeenide jm) rünnakute eest.

 

Grusiinide külalislahkus

Gruusia reisiga käib tavaliselt kaasas hoiatus grusiinide ülevoolava külalislahkuse eest. Iga söömaaeg on pidu, kuhu kuuluvad nii vein kui gruusia viin - tšatša. Peole on kutsutud kõik ja sellisele kutsele pole kerge ära öelda. Grusiinid peopidamiseks erilist põhjust ei vaja ja seepärast võib kindel olla selles, et rattatuuril olles selliseid spontaanseid pidusid ka ette tuleb – tähistatagu siis kas traktori parandamist, vihmast ilma või juhusliku turisti kohtamist külavaheteel...

 

Kaukaasia hõrk köök

On imekspandav, kuidas nii tagasihoidlikes tingimustes on võimalik valmistada nii maitsvaid roogi! Samas on ju kõik vajalik selleks olemas – värske tooraine, lõke ning suurepärane kokk. Sel reisil avaneb sul võimalus tungida kohaliku kokakunsti saladustesse ning ka ise mõni hõrk mägiroog valmistada.

 

Gruusia vein

Ehkki gruusia veinid on rahvusvahelisel turul endale kindla koha leidnud, saab traditsioonilist ja ehtsat gruusia veini vaid Gruusias. Kuidas see maitseb? Täpseim vastus sellele küsimusele oleks vast – eriliselt. Kuid reisil olles saab igaüks selle maitses ise veenduda, sest võimalusi selle degusteerimiseks jätkub kuhjaga.

 

Mugavused

Thušethi asub ääremaal, kus suuri luksushotelle pole ning me ööbime väikestes hotellides ning kodudes. Iga kodumajutus erineb eelmisest kuid alati on see lihtne, puhas ja korralik. Duširuum ja tualett on tihti ühiskasutuses, kuid külalislahkus, kaunid vaated ning kodune gurmeetoit kompenseerivad lihtsa eluolu kuhjaga. Moodsad hotellid ja restoranid võivad meid veel rahulikult Tbilisis oodata.

 

Füüsiline ettevalmistus

Thušethi rattareis on vägaraske raskusastmega. See tähendab seda, et sul peaks olema eelnev rattasõidu kogemus või peaksid olema väga hea üldise füüsilise ettevalmistusega. Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 25-60 km, aga ka rohkem. See teeb koos peatustega kokku umbes 6-8 tundi. Järske (väga järske) tõuse tuleb teel ette, kuid neil puhkudel on vajadusel koht saateautos alati olemas ning seal asuvad ka pagas ning jalgratta varuosad. Endaga kaasas tuleb kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega. Tavaliselt jagame ratturid väiksematesse gruppidesse, vastavalt nende kogemustele ja kehalisele vormile.

 

Reisi algus- ja lõpp-punkt

Reis saab alguse ja lõpeb Tbilisi rahvusvahelisest lennujaamast (IATA: TBS)