Matkareis Altais, Venemaal. Jalgsimatk keset Siberi ürgloodust

Vaata lähemalt Hind: 1490 €
Matkareis Altais, Venemaal. Jalgsimatk keset Siberi ürgloodust

&Moments Seiklusreisid

HIND: 1490 eurot

Tel.: +372 58 722 433
E-mail: info@andmoments.com

REISI TOIMUMISE AEG: (19. - 29. juuli 2018)

 


KIRJELDUS:
• Ürgne loodus ehedal ja puutumatul kujul
• Mitmekülgsed loodusvormid: taiga, stepp, alpiniidud ja liustikud
• Kristallselge veega mägijärved ja -jõed
• • Loodusfotode sõpradel tasub silmad lahti hoida!
• UNSECO maailapärandi nimistusse kuuluv looduspark


LISAINFO:
Eraldatus tsivilisatsioonist
Altai asub Aasia keskel. See keskne asukoht tähendab tegelikult aga hoopis eraldatust. Altai jaguneb nelja riigi – Venemaa, Mongoolia, Hiina ja Kasahstani vahel. Kõikide nende riikide jaoks on ta aga äärmine perifeeria. Eraldatusest räägib juba see fakt, et peaahelikuni jõudmiseks (ja tagasisaamiseks) kulub meil kolm tervet matkapäeva. Sinna lihtsalt ei vii ühtegi teed.

 

Siberi ürgloodus ja selle erinevad vormid
Altai kliima on viimasest jääajast saati väga vähe muutunud. Seetõttu on ka siinne loodus: taime- ja loomariik peaaegu sama, mis tollal. Meie reisi jooksul läbime mitmeid erinevaid vöötmeid: steppi, taigat, alpiniite ja külastame ka liustikke. Tee mägedesse viib meid mööda siinset peamist maanteed, Tšuiski Trakti mööda. Kuigi veedame selle aja autos, on sõit seda väärt. Tšuiski Trakti on iseloomustatud, kui ühte Venemaa maalilisemat teed. Kõik erinevad Siberi loodusvöötmed ning lugematud jõed, kosed, kanjonid on siin kiirkorras vaadeldavad.

 

Puhas loodus ja puhas vesi
Altai kujutab endast megasuurt (eriti) puhta magevee reservuaari. Jõed ja järved, mida siin leidub suuremal hulgal, asuvad inimtegevusest kaugel ja seetõttu puudub reostus. Need, kristallselge veega veekogud on siin lisaks puhtusele ka väga maalilised. Oma matkal jõuame Kutšerla ja Akkemi järveni ning matkame piki Kutšerla jõge. Lisaks matkame mitmete väiksemate veekogude kallastel.


Beluhha tipp ja majesteetlikud mäeharjad
Altai ei ole väga kõrge mäestik, kuid siin asub Siberi kõrgeim tipp – Beluhha (4506 m). Klimaatilised tingimused on aga loonud olukorra, kus mäed on lumised ja seetõttu mõjuvad teravatipulised mäeharjad siin majaesteetlikena, peaaegu nagu Himaalaja. Beluhha tippu me ei pürgi, küll aga veedame mitmed päevad selle ümbruskonnas matkates.


UNESCO maailmapärand
Altai Kuldsed Mäed on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse oma loodusliku ilu ja hästi säilinud liikide tõttu. Siin on esindatud kõik Siberi loodusvööndid: stepp, metsastepp, segamets, ja alpi eelmäestiku- ja mäestikuvormid.

 

Mugavused ja ööbimised
Kogu mägimatka jooksul ööbime telkides. Välja arvatud viimane öö Barnaulis, kui majutume hotellis ning mägede jalamil, Tjunguris asuv Võsotniku baas (2 ööd), kus majutume turismibaasis. Pesemisvõimalused matkal on looduslikud – puhtad mägijõed ja järved. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega, suurem pagas transporditakse autode/hobustega. Toitlustamise eest on hoolitsetud: matka jooksul on see ehe matkasöök ja seda kolm korda päevas. Saabumise ja lahkumise päeval on mõned söögikorrad meie poolt organiseerimata, et jätta mõningane valikuvabadus.


Füüsiline ettevalmistus
Tegemist on jalgsimatkaga, mis on keskmise raskusastmega. Matk ei ole küll tehniline: ei eelda erivarustuse (köied, “kassid”, jms) kasutamist, kuid matka kogupikkusest tulenevalt ei ole ka liiga kerge. Eelnev mägede/matkamise kogemus pole vajalik. Kõrgmäestikuhaigusega võid selle reisil jooksul kokku puutuda, kuid eeldatavasti mitte väga raskel kujul. Reisi kõige kõrgemaks punktiks on meil 3000 m. Kõrgmäestikuhaiguse min kõrguseks loetakse 2500 m, kuid tavaliselt tekivad esimesed, kergemad sümptomid 3000-3500 m juures. Päevasteks rännakuteks koos peatustega (söögi-, foto-, joogipausid) kujuneb kokku umbes 4-8 tundi.


Reisi algus- ja lõpp-punkt:
Reis saab alguse ja lõpeb Barnauli lennujaamast (IATA: BAX)