Jalgrattareis Peruus. Machu Picchust Amazonase džunglisse

Vaata lähemalt Hind: 1990 €
Jalgrattareis Peruus. Machu Picchust Amazonase džunglisse

&Moments Seiklusreisid

HIND: 1990 eurot

 

REISI TOIMUMISE AEG:

5.– 13. Mai 2017


KIRJELDUS:
 •    Machu Picchu: muistne inkade kindluslinn
•    Andide kiltmaa (altiplano)
•    Amazonase džungel
•    Cuzco koloniaalarhitektuur ja indiaanipärand
•    Püha org ning sealsed traditsioonilised indiaanikülad
 

LISAINFO:
Machu Picchu
Machu Picchu on Peruu ja kogu Lõuna-Ameerika kõige silmapaistvam vaatamisväärsus. Kuigi ta on tänaseks turistide hordide poolt ülerahvastatud, ei suuda see tema väärtust kahandad. Hoolimata sellest, et juba sajand läänemaailmale teada ja tuntud, ümbritseb teda tänaseni salapära. Pole kaljukindlalt teada tema täpne funktsioon, ega ka põhjus miks ta maha jäeti. Tänaseks on kõige tõenäolisemaks versioon, et see oli kuningaresidents, ega mitte linn ja usukeskus. Arvatakse, et ta oli maha jäetud juba enne valgete Ameerikasse saabumist, impeeriumi allakäigu tulemusena. Seetõttu puuduvad tema kohta ka igasugused märked Hispaanlastest vallutajate kroonikates.
 
Andide kiltmaa ehk altiplano
Altiplano on kõrgplatoo Andides, mille keskmine kõrgus on ca 3750 m. Sellega on ta veidi madalam, kui Tiibeti platoo. Altiplanot iseloomustab kuiv ja jahe kliima, kus ööpäevased temperatuuri kõikumised on suured. Päeval võib temperatuur vabalt üle 20 kraadi olla, samas kui öösel pole alla 0-kraadised temperatuurid harvad. Talveperioodil võivad need isegi -20 kraadini ulatuda. Altiplano oli muistse inkakultuuri keskuseks ning siin asuvad selle peamised muistised. Tänaseni on see ketšuate (inkade järglased) peamiseks asustusalaks. Võrreldes Tiibeti platooga iseloomustavad altiplanot vulkaanide rohkus. Looduslikult domineerivad siin kõrbed ja poolkõrbed. Elatise tagab siin peamiselt kartulikasvatus ning laama ja alpaka kasvatus.
 
Amazonase džungel
Amazonase jõestiku org on võrreldes muu Peruuga nagu maailm omaette. Siiamaani ei oma suur osa sellest piirkonnast muu Peruuga teedeühendust ning transport toimub jõgesid mööda ja lennukiga. Paljud piirkonnad on lausa juurdepääsmatud. Meie sõidame sinna siiski ratastel ja mööda teed. Siin elavad senini muust maailmast eraldatud indiaanihõimud, oma muistseid eluviise järgides. Siinne lopsakas loodus peidab endas kõige fantastilisemat (sõna otseses mõttes) floorat ja faunat.
 
Cuzco
Cuzco on meie väravaks edasisele reisile. Kuid mitte ainult: Cuzco on rikas ja mitmekülgne. Ühel poolt on ta koloniaalpärandi kandjaks, teisest küljest muistse inka-pealinnana indiaanipärandi kandja. Siin leiad nii suursuguseid koloniaalhooneid ja kirikuid, kui ka muistseid inkatempleid ja -varemeid. Lisaks on siin esindatud kõik tänapäeva masskultuuri elemendid: lukshotellid, Coca-Cola, McDonalds, jms. Päev-paar siin vaheldusrikkalt mööda saata pole probleem.
 
Püha org ehk El Valle Sagrado
Püha org sisaldab endas parimat Peruust: koloniaallinnakesi ja iidseid inka-vaatamisväärsusi; käsitöökülasid ja ekstreemspordikeskusi. Sõidame siit läbi ja kindlasti külastame mõnda värvikat käsitööturgu ja inkatemplit. Võrreldes altiplanoga on siinne loodus lopsakas ja garanteerib selle asunikele parema elatise. Aga mis peamine: see kant on seni veel massturismist üle võtmata ja paar päeva siin ringi kruiisides annab meile võimaluse seda piirkonda tema ehedal kujul tajuda.
 
Mugavused ja ööbimised
Meie reisil kogetav mugavuse tase on võrdelises seoses kohtadega, mida külastame. Linnades (Cuzco) ööbime mugavates turistiklassi hotellides, kus on olemas kõik kaasaegsed mugavused: vannituba ja WC hotellitoas, keskne asukoht. Rattareisil ööbime kohalike elanike juures külalismajades ja väikehotellides, nende puudumisel telkides. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega, suurem pagas transporditakse saateautos. Toitlustamise eest on hoolitsetud: rattamatka jooksul saadavad meid kõikvõimalikud kohalikud hõrgutised ja seda kolm korda päevas.
 
Füüsiline ettevalmistus
Tegemist on rattamatkaga, mis on „raske“ raskusastmega. Raskeks teeb ta eelkõige kõrgmäestikuosa, kus sind tõenäoliselt kimbutab kõrgmäestikuhaigus. Seda küll kergemal kujul. Mõne päeva jooksul oleme jätkuvalt 4000 m peal või selle ligidal (altiplano). Muude iseloomustajate osas (päevased teekonnad, kõrguste vahe, tee kvaliteet) on matka raskusaste iseloomustus „keskmine“. Et hakkama saada, peaksid olema terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Eelnev mägijalgrattasõidu kogemus on abiks, kuid selle puudumine ei saa ka takistuseks. Kõrgmäestikuhaiguse suhtes tuleks kasutada ennetavaid abinõusid (Eelkõige manustatavad ravimid, vms). Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 40-80 km, mis võtab koos peatustega aega 6-8 tundi. Järske tõuse ning tehniliselt keerulisi langusi tuleb teel ette, kuid neil puhkudel on vajadusel koht saateautos alati olemas. Päevasteks rännakuteks koos peatustega (söögi-, foto-, joogipausid) kujuneb kokku umbes 6-10 tundi.
 
Reisi algus- ja lõpp-punkt
Reis saab alguse ja lõpeb Cuzco rahvusvahelisest lennujaamast (IATA: CUZ)

Reisijuhi viimased uudised