Miks minna

Tasmaanias on hõre asustus, maailma ühed suurimad looduskaitsealad ning kunagi siin elanud vangide pärand muudab saare vägagi omanäoliseks võrreldes ülejäänud Austraalia turismiatraktsioonidega. Erinevalt oma mitmekultuurilisest naabrist („maismaast”) on Tasmaanial tugev identiteet, mis on tekkinud tänu merendusega seotud minevikule, tuulte kujundatud maastikule ja tajutavale isoleerituse tundele.

Seiklushimulisematele on avastamiseks taltsutamata jõed, põlised vihmametsad ning imeilusad rannikualad. Puhkajatele meeldivad aga kindlasti ka hiljuti tekkinud kvaliteetsed kämpingumajakesed, jahedama kliima veinid ja suurepärane kohalik köök. Tasmaania mereannid (eriti austrid, karbid ja vikerforell) on nüüdseks saanud esmaklassiliseks ekspordikaubaks.

Lisaks sellele annavad saarelkäigule vürtsi Port Arthuri kinnipidamisasutuste varemed, Wineglass Bay silmipimestav ilu ja võimalus näha delfiine, hülgeid ja vaalu nende looduslikus keskkonnas.

Peasaar ja 334 pisikest rannikulähedast saart asuvad kõik kompaktselt koos. Tasmaania on umbes sama suur kui Iirimaa, kuid siin on tunduvalt vähem autosid, ühe päevaga jõuab ilusti ühest otsast teise sõita.

Tänu MONA (Austraalia kõige eriskummalisem moodsa kunsti muuseum) avamisele on Tasmaaniat viimaks hakatud nägema ka millegi enamana kui ainult õunu kasvatava maana. Minna tasub enne, kui ülejäänud maailma massiturism sinnakanti jõuab.

Millal minna

Tasmaaniale kõige iseloomulikumat elu saab jälgida lõunapoolkera suvel (detsembrist märtsini), kui tundub, et kogu elanikkond tegeleb purjetamise, süsta- või mägirattasõiduga, matkamisega või lihtsalt päikese käes kohvi rüüpamisega.

Suve üks peamisi sündmusi on iga-aastane Rolexi sponsoreeritav jahtide võidusõit Sydneyst Hobartisse. See üritus toob detsembri lõpus Hobart’s Constitution Dockile tõelise peomeeleolu. Regatt kattub linna veepiiril peetava üritusega Taste Festival, mis on pühendatud Tasmaania toodangule ja toidutraditsioonidele.

Suvi on ilmselgelt ka parim aeg saare raskete matkaradadega rindapistmiseks. Nendeks on näiteks Overlandi ja South Coasti matkarada. Samuti on suvi hea aeg, et minna Maria, Bruny või Flindersi saartele.

Kuidas kohale jõuda

Tasmaania ja "maismaalinnade" Sydney, Melbourne’i, Brisbane’i ja Kullaranniku vahel toimuvad otselennud.

Minek - Tulek

Austraaliasse lendamise variante on palju. Eestist alustades tuleb aga arvestada vähemalt 2 ümberistumisega (üks Euroopas ja üks Aasias).

Tasmaania puhul on vajalik kindlasti veel vähemalt üks täiendav lennukivahetus Austraalias.

Soodsamad hinnavariandid võivad nõuda lisaümberistumisi. Pardateenindust silmas pidades on Austraaliasse parem lennata mõne Aasia või Lähis-Ida lennufirmaga (Cathay Pacific, Malaysia Airlines, Singapore Airlines, Etihad Airways, Emirates jt). Geograafilisest kaugusest tulenevalt koguneb ainuüksi puhast lennuaega ühes suunas 24 tunni ringis, see võib olla üsna kurnav. Sestap soovitame Rohelisele Mandrile reisides kindlasti vahepeatuste tegemist. Parimal juhul võib kummalgi suunal teha mitu TASUTA vahepeatust vägagi põnevates paikades (Tai, Malaisia, Hongkong, Taiwan, Singapur jt), kuhu reisides ei pruugi muidu lendude hind Austraalia piletist palju odavam tulla.