Miks minna

Sest avaneb võimalus külastada selliseid märgilise tähtsusega paiku nagu Punane väljak, Kreml ja Lenini hauakamber. Lisaks saab omal nahal kogeda Euroopa ühe muutuvama linna lakkamatut suminat – see on rohkem kui kümne miljoni elanikuga ulatuslik metropol, otsast otsani täis ööklubisid, baare ja kaubanduskeskuseid.

Ja muidugi kultuur: Tretjakovi galeriis on nii rabavaid suuremõõtmelisi lõuendmaale sellistelt vanameistritelt nagu Ilja Repin kui ka väärtuslikke religioosseid väljapanekuid.

Õhtul pange selga paremad riided ja suunduge ooperit või balletti vaatama. Kui jääb veel aega üle, võiks jalutada Vanal Arbatil, Moskva peamisel turistitänaval, mis oli kord kodutänavaks Venemaa suurimatele kirjanikele ja heliloojatele.

Millal minna

Välja võib tuua kaks aega aastas – mai algusest kuni juuli keskpaigani, enne kui ilmad lähevad liiga palavaks; teine hea aeg on aastavahetuse paiku, mil saab tõelise ja unustamatu ettekujutuse Venemaa talvest.

Kuidas kohale jõuda

Enne minekut: kõikidel lääneriikide külalistel on Venemaale reisimiseks tarvis viisat. Turistiviisa saab vastavat teenust pakkuvalt reisibüroolt.

Sõit lennujaamast linna: rahvusvahelised lennud Moskvasse saabuvad ühte kahest lennujaamast – kas Domodedovosse või Šeremetjevosse. Domodedovost (www.domodedovo.ru) kesklinna peaks taksosõit maksma umbes 2000 rubla (46 eurot), kuid olge valvsad petiste suhtes.

Kiirrong peaaegu linna südames asuvasse Paveletski jaama (300 rubla, 45 minutit) on palju parem variant. Täpsema info leiab veebilehelt www.domodedovo.ru/en/main/getting/1/aero. Süstikbussid (200 rubla) sõidavad Domodedovo metroojaama linna lõunaosas.

Šeremetjevo lennujaamast (http://svo.aero/en) sõidavad süstikbussid (200 rubla, 30 minutit) Retšnoi Vokzali metroojaama linna põhjaosas. Ekspressrong (300 rubla, 35 minutit) sõidab Belorusski pearaudteejaama. Täpsema info leiab veebilehelt http://svo.aero/en/aeroexpress.

Rongid: otsereisid Tallinnast (http://www.gorail.ee/?id=1477).

Kuidas liikuda

Ühistransport: Moskva kauni metroo ühe korra pilet maksab 30 rubla (http://engl.mosmetro.ru). 20 pileti pakk maksab 500 rubla. Bussi-, trammi- ja trollisõit on sama odav. Metroos ei ole ingliskeelseid silte.

Taksod: siin on palju firmasid inglise keelt kõnelevate taksojuhtidega. Uurige lähemalt veebilehelt www.welcometaxi.ru.

Autorent: Moskva kohutavate liiklusummikute tõttu on auto rentimine küllaltki mõttetu. Isegi kui on plaan linnast välja sõita, on selleks palju otstarbekam kasutada ühistransporti.

Kohalikud seadused ja tavad

Kuigi olukord on märkimisväärselt paranenud, tegeleb kurikuulus Venemaa politsei siiani välismaalastelt väljapressimistega „võltsitud dokumentide” ettekäändel. Kandke oma dokumente endaga alati kaasas.

Lillede kinkimine Moskva elanikele on küllaltki peen teadus. Kindlasti kinkige paaritu arv lilli, sest vaid matusele on tavaks viia paarisarv lilli.

Külla minnes võtke enne tuppa sisenemist jalanõud jalast.

Hea teada

Hädaabinumbrid: tuletõrje 01, politsei 02, kiirabi 03. Suheldakse vene keeles.
Turismiinfo: Moskvas ei ole turismiinfokeskusi.
Valuuta: rubla
Suunakood: Moskval on kaks suunakoodi – 495 ja 499 (välismaalt helistades tuleb ette valida 007). Koode peab kasutama ja neile ette valima 8, nt 8 4 495 123 4567.

Minek - Tulek

Idanaabri pealinna külastamiseks on mitmeid variante. Miks mitte võtta teekond ette rongiga! Nostalgiat kui palju! Rong väljub Tallinnast iga päev õhtuti ja jõuab Moskvasse järgmisel hommikul. Tagasitulek on sarnaselt, õhtul teele ja hommikuks Tallinnas. Kokku kestab sõit 14 tundi ja 15 minutit. Selle aja sees on mõnus lihtsalt aknast välja vaadata või restoranvagunis aega veeta.

Kel nii palju aega ei ole võimalik sõidu peale kulutada, võib valida mitme erineva otselennu vahel - Estonian Air, Aeroflot, Utair. Estonian Air ja Aeroflot sõidutavad reisijad Sheremetjevo lennujaama (mis asub linnast 30 km kaugusel) ning Utair lennutab reisijad Vnukovo lennujaama (linnast 11 km kaugusel).

Lisaks otselendudele on ühendused olemas Helsingi ja Riia kaudu, mis rikastab veelgi võimalusi Moskva külastamiseks.

Samuti saab teekonna ette võtta Ecolinesi bussiga, mis mitu korda päevas Riiga ja edasi Moskva poole suundub.

Rongiga saab Tallinnast Moskvasse ja tagasi iga päev ning nii aastaringi. Rong väljub Tallinnast kell 18:05 ning jõuab Moskvasse Oktjabrskaja vaksalisse hommikul kell 09:20. Tagasisõitu alustab rong Moskvast õhtul kell 18:50 ning jõuab tagasi Tallinnasse hommikul kell 08:20. Piiriformaalsuste kordaajamiseks tuleb kummalgi pool piiri oodata kokku umbes 1 tund ja 45 minutit. Äriklassi (ehk SV) kaheses kupees algab ühe inimese pilet 290 eurost, tavaklassi neljases kupees alates 163 eurost ning istekoha hind üldvagunis alates 77 eurost. Pileteid on võimalik ette broneerida kuni 45 päeva enne reisi.

SV kupees pakutakse reisijatele tasuta teed ja kohvi ning piletihinnas sisaldub ka voodipesu. Voodipesu sisaldub ka neljase kupeevaguni hinnas. Rongis on restoranvagun, kus pakutakse laia valikut salateid, võileibu, suupisteid, sooje sööke ning karastus- ja alkohoolseid jooke.