Foto: Vladimir Vyatkin, RIA Novosti

Miks minna

See võib tulla üllatusena, aga Lanzarote saar Kanaari saarestikus on muutumas küllaltki populaarseks sihtkohaks. Ei tasu siiski oodata midagi uhket ja edevat; saare trumbid on loodushoidlikud kohad, mägijalgrattamatkad, jalutamine kaunite vaadetega radadel, surfamine ja ka kohalike veinide degusteerimine.

Kogu saarel võib näha visionäärist kunstniku, arhitekti ja keskkonnakaitsja César Manrique’i mõjutusi, ta päästis Lanzarote ka ohjeldamatute arenduste laastamistöödest. Tema harukordsed teosed rõhutavad saare ainulaadset geoloogiat ja need on nüüd turistide peamisteks vaatamisväärsusteks. Täiesti võimalik, et veedate mitu päeva vaid Manrique´i kavandatud kohti külastades, eriti sellepärast, et nii mõnedeski neist asuvad stiilsed baarid ja restoranid.

Ehkki kuurortlinnades Playa Blancas, Puerto del Carmenis ja Costa Teguises on häid perehotelle, on mujalgi suur valik odavamaid kohti, kus peatuda. Teil on valida traditsioonide järgi ehitatud butiikhotellide, külaliskorterite, bangalote, talumajade ja isegi luksusjurtade vahel.

Millal minna

Kanaari saartele võib reisida aasta ringi, hea ilm on garanteeritud. Muidugi on ilm mõnikord tuuline ja ka tormid pole täiesti välistatud, kuid enamiku ajast on päikesepaisteline ning keskmine temperatuur on 22 °C. Isegi aasta kõige kuumemal ajal – juulis ja augustis – jääb temperatuur vaid 25 kraadi kanti. Ükskõik mis ajal minna, on peaaegu alati ujumiseks ja päevitamiseks piisavalt soe.

Kuidas kohale jõuda

Arrecife lennujaam (tel 92 884 6000; www.aena.es) asub saare idarannikul, viie kilomeetri kaugusel Arrecifest ja 10 km kaugusel kuurortlinnast Puerto del Carmenist.

Kuidas liikuda

Kogu saart teenindab Arrecife Bus (tel 92 881 1522; www.arrecifebus.es), ehkki mõned liinid sõidavad harva. Lennujaama ja Arrecife vahel sõidab buss, edasi sõitmiseks tuleb Arrecifes ümber istuda.

Takso lennujaamast Puerto del Carmenisse maksab umbes 20 eurot, Costa Teguisesse 30 eurot ja Playa Blancasse 50 eurot.

Auto olemasolu on Lanzarotel väga vajalik, kui soovite näha enamat kui peamisi vaatamisväärsusi, kuhu niikuinii ekskursioone korraldatakse. Kohalikul ettevõttel Cabrera Medinal (tel 92 882 2910; www.cabreramedina.com) on hea valik uusi sõidukeid; nende filiaalid asuvad nii lennujaamas kui ka kuurortlinnades Puerto del Carmen, Costa Teguise ja Playa Blanca.

Autos Feber on teine usaldusväärne kohalik firma, mille filiaalid on Arrecifes ja peamistes kuurortlinnades (tel 92 881 0834; www.autosfeber.es).

Kohalikud seadused ja tavad

Topless-päevitamine on üsna tavaline, aga täiesti alasti saab olla vaid kõrvalistel randadel.

Tehke oma Euroopa ravikindlustuskaardist ja passist mõned koopiad, neid läheb igasuguse arstiabi korral tarvis. Seaduse järgi peab oma passi alati kaasas kandma. Sageli peab passi näitama deebet- või krediitkaardiga makstes.

Turismiinfopunktid

Arrecife: Avenida Generalísimo Franco 6; tel 92 88 1172
Puerto del Carmen:Avenida de las Playas; tel 92 851 3351
Playa Blanca: praamiterminali kõrval; tel 92 851 7794
Costa Teguise: Avenida Islas Canarias, Pueblo Marinero väljaku lähedal; tel 92 859 2542

Kasulikud veebilehed

www.turismolanzarote.com,
www.turismodecanarias.com,
www.lanzaroteinformation.com,
www.lanzaroteguidebook.com,
www.centrosturisticos.com

Hea teada

Hädaabinumber: 112
Valuuta: euro
Suunakood Eestist: 00 34

Minek - Tulek

Lanzarotele korraldatakse tellimuslende tavelperioodil algusega Helsingist. Aurinkomatkade abiga saab Lanzarotele lennata oktoobrist aprillini kaks korda nädalas reedeti ja laupäeviti. Oleneb täpsest reisi kuupäevast, kuid sageli tuleb kas minnes või tagasitulles Helsingis ööbida. Finnmatkade tellimuslennnud toimuvad samuti oktoobri keskpaigast aprillini, kas üks või kaks korda nädalas.


Kui soovite seda suurepärast saart külastada väljaspool turismihooaega (aprillist-oktoobrini), siis on võimalik kohale jõuda erinevate regulaarlendudega, aga reeglina tuleb arvestada mitme ümberistumisega.