Tavaliselt tähendab reisikindlustus tervisekindlustust, mis hüvitab inimese ootamatu haigestumise või õnnetusest tingitud tervisekulud. Lisaks saab soovi korral reisikindlustusele juurde osta pagasi- ja reisitõrkekindlustuse. Et saaksid rahuliku südamega puhkust nautida, reastas Seesami reisikindlustuse tootejuht Jonatan Jõks põhilised vead, mida inimesed reisikindlustuse sõlmimisel teevad.

Ebapiisav süvenemine kindlustustingimustesse

Üsna tihti vormistatakse kindlustus vaid formaalselt ja tingimustesse süvenemata.
See võib tekitada aga olukorra, kus õnnetuse korral pole kindlustuskaitse või kaitse piirmäär piisav olukorra lahendamiseks. Kui suusareisil juhtub õnnetus ja kannatajal puudub ohtliku harrastuse lisakaitse, siis tavalise reisikindlustuse abikäest siinkohal ei piisa. Või ostab inimene meditsiiniabi kindlustuskaitse, kuid tegelikult tahab, et tal oleks kaetud ka haiguse tõttu reisi ära jäämine või pagasi vargus.

Kindlasti tuleb lepingutingimused läbi lugeda, et olla kursis, millised sündmused on kindlustusjuhtumiks ja mida nende korral hüvitatakse. Kui midagi jääb arusaamatuks, siis tasub küsida kindlustuse müüjalt selgitust.

Reisi iseloom ja kindlustussumma ei klapi

Ravikulud on maailma eri paigus väga erinevad, mistõttu tuleks kindlustussumma valikul sellega arvestada. Näiteks Euroopast välja minnes ei piisa sellest summast, millega eelmisel aastal Rootsis käisid. Ameerikas või Austraalias turvaliseks reisimiseks võiks valida kindlustussumma 200 000 eurot.
Reisitõrke kindlustussummat valides tuleks esialgsed reisikulud kokku lüüa ja mõelda ka sellele, kui palju võib maksma minna uute piletite ostmine, kui reis katkestatakse või on vaja pileteid teisele lennule.

Paljud reisijad alahindavad ka endaga kaasas oleva vara väärtust. 300 eurot reisija kohta jääb väheks, kui reisijal on lisaks riietele kaasas uuem nutitelefon või fotokaamera.
Kindlustussumma tasub valida varuga, sest ainult siis saad kindel olla, et oled ootamatusteks 100% valmis.

Leping tuleks sõlmida võimalikult ruttu

Kõige levinum viga on aga see, et reisikindlustuse ostmisega venitatakse. Seda viga teevad sageli ka kindlustustöötajad ise. Tegelikult tuleks kindlustus vormistada kohe pärast reisi ostmist või miks mitte ka enne. Hinnad ei lähe odavamaks ja mida varem leping sõlmitakse, seda rohkem väärtust tegelikult klient saab, sest kate kehtib siis pikemat aega. Heaks näiteks on hiljutine juhtum Bali vulkaaniga. Inimesed, kes ostsid kindlustuskaitse reisi broneerides ja valisid juurde looduskatastroofide riski, ei pidanud muretsema võimaliku vulkaanipurske tõttu reisi muutumise või ära jäämise pärast. Aga need, kes ootasid sõlmimisega, kuni vulkaan aktiviseerus, ei saanud tegelikult enam sobivat lepingut sõlmida, sest selleks hetkeks oli risk juba hoopis teine. Sama põhimõte kehtib ka haigestumisel.

Sisuturundus
SISUTURUNDUS