Üllatav põhjus, miks peab lennuki maandumise ja õhkutõusu ajaks aknakatted sulgema

 (17)
Foto on illustreeriv
Foto on illustreerivVida Press

Kas oled kunagi mõelnud, miks lennusaatjad sind keset kõige magusamat und üles ajavad ja meelde tuletavad, et sa lennuki maandumise ajaks aknakatte üles keriksid? Kui jah, siis loed õiget artiklit.

Põhjuseks, miks lennuki õhkutõusu ja maandumise ajal aknad avatud peavad olema, ei ole mõni arhailine bürokraatlik reegel või lennusaatjate kius. Põhjus puudutab tegelikult lendajate turvalisust ning võib päästa su elu.

Ajakiri Condé Nast Traveleri andmetel palutakse reisijail lennuki aknakatted üleval hoida, kuna see annab võimaliku evakuatsiooni ajaks piisavalt vajalikku valgust.

Kuna õnnetuse juhtumise korral peavad lennusaatjad olema võimelised terve lennukitäie rahvast evakueerima vaid mõne minutiga, ei ole neil aega, et tegeleda valgusallikate reguleerimisega. Akendest paistvast valgusest peab piisama, et turvaprotseduure läbi viia.

Samuti võimaldavad aknad lennuki meeskonnal näha keskkonda, millesse ollakse sattunud, ning teha kindlaks olukord, mis ootab evakueeritud inimesi väljaspool lennuki keret.

Lisaks on oluline see, et reisijad oleksid päevavalgusega juba lennukis harjunud ning suudaks lennukist päikese kätte astudes võimalikult kiirelt kohaneda.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare