Sügis toob Elroni sõiduplaanidesse põhjalikud muutused

 (1)
Elroni rongid
Foto: Tanel Meos

Raudteeremondi edenemine toob septembri algusest muudatusi Elroni edela-, ida- ja kagusuuna rongide sõiduplaanidesse.

Tallinn-Tartu liinil on alates septembrist kolmel päeval nädalas rongiühendus osaliselt asendatud bussidega Tapa-Kiltsi või Tapa-Tartu lõigul. Edelasuuna tööpäevane graafik ei muutu, ent nädalavahetustel sõidavad asendusbussid Kohila-Rapla, Tallinn-Kiisa ja Kiisa-Kohila lõigul ning uue graafiku järgi.

"Vaatamata raudteeremondile toimib Elroni Tallinn-Rapla-Pärnu/Viljandi liini rongiliiklus tööpäeviti täies mahus ning Tallinna ja Tartu vahel sõidavad rongid terve liini ulatuses neljal päeval nädalas. Püüame niipalju kui võimalik arvestada aegadega, mil rongiga sõita soovijaid on kõige rohkem. Raudteeremondi päevadel teenindame reisijaid osaliselt asendusbussidega ning pakume soodsamaid hindasid," ütles Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo.

Idasuund

Lähiaja oluline muudatus on raudteeremondi edasiliikumine Tallinn-Tartu liini uuele lõigule, mistõttu muutub ka peatuste vahemik, kus rongiühendus on osaliselt kaetud asendusbussidega.

"Alates septembrist teenindab Elron reisijaid kolmel päeval nädalas - teisipäeviti, neljapäeviti ja laupäeviti - osaliselt asendusbussidega Tapa-Kiltsi, mõnede reiside puhul Tapa-Tartu lõigul. Busside täpsed peatumiskohad on leitavad meie kodulehelt, need ei asu alati rongipeatuse juures," ütles Kongo ning täpsustas, et Tartu suuna teiste päevade väljumiste aegades muudatusi ei ole, samuti ei ole muudatusi Aegviidu ja Narva liini reisidel.

Kagusuund

Tartu-Koidula liinil muutuvad 1. septembrist nädalavahetuse reisi 388 Tartu-Koidula väljumisajad: rong hakkab Tartust väljuma laupäeviti kell 20 ja pühapäeviti kell 19.34. Piusale saab rongiga kuni 2. oktoobrini. Samuti on kuni 2. oktoobrini käigus nädalavahetuste reisid 384, 385, 388, 389. 3. oktoobrist hakkavad neid asendama reisid 386 ja 387, mis muutuvad igapäevaseks.

Loe veel

Tartu-Valga liinil on sõiduplaan põhiosas kuni septembri lõpuni endine, ent 13.-27. septembrini toimuvad sildade remonttööd Nõo-Elva ja Sangaste-Valga jaamavahel, mis muudab ajutiselt ka sõiduplaane. Täpne info lisandub jooksvalt Elroni kodulehele.

Edelasuund

Edelasuuna rongiliiklus toimib ka septembris tööpäeviti senise graafiku järgi ja täies mahus rongidega. Nädalavahetustel rongiga edelasuunal reisides soovitab Kongo olla tähelepanelik, sest reiside osaline teenindamine asendusbussidega liigub uutele lõikudele.

"Hetkel sõidavad nädalavahetustel asendusbussid Kohila-Rapla lõigul, alates 3. septembrist Tallinn-Kiisa lõigul ning alates 10. septembrist Kiisa-Kohila, mõnede reiside puhul ka Kiisa-Rapla lõigul. Alates 17. septembrist kuni oktoobri lõpuni sõidavad asendusbussid taas Kohila-Rapla lõigul," ütles Kongo.

Seoses suvehooaja lõppemisega jäävad edelasuunal alates 5. septembrist käigust ära kaks hooajalist Pärnu liini reisi.

Reisi nr 231 väljumisega kell 11.37 Tallinnast Pärnusse asemel tuleb käiku reis nr 263 väljumisega kell 10.50 Tallinnast Raplasse. Reis nr 232 väljumisega kell 11.31 Pärnust Tallinnasse asendatakse reisiga nr 264 väljumisega kell 12.51 Raplast Tallinnasse.

Aktuaalset infot sõiduplaanide kohta saab Elroni kodulehelt või tasuta rongiinfo telefonilt 616 0245. Ronge asendavate busside peatused on märgistatud Elroni värvides tahvlitega.

Remonditööd

Remondid Tapa-Tartu raudteelõigul

5. aprillil alustas taristuomanik AS Eesti Raudtee rekonstrueerimistöid Tapa-Tartu raudteelõigul. Jätkub eelmisel aastal alanud kapitaalremont, mille käigus vahetatakse välja kogu raudtee pealisehitis (ballast, rööpad, liiprid), vajadusel laiendatakse muldkeha ja suurendatakse kandevõimet ning remonditakse ülesõidukohad (katte vahetus, tõkkepuud). 

Remongiaegse sõiduplaani koostab Elron koos remondi tellija Eesti Raudteega, arvestades reisijate huvidega võimalikult suures mahus. Neljal päeval nädalas (E, K, R, P) toimib rongiliiklus täies mahus. Vaid kolmel päeval nädalas (T, N, L) ning seda vaid päevasel ajal asendatakse rongid osaliselt bussidega, hommikusi ja õhtusi reise teenindatakse ka nendel päevadel rongidega.

Remondid Liiva-Rapla raudteelõigul

18. aprillil alustas Edelaraudtee Infrastruktuuri AS kapitaalremonti Liiva-Rapla raudteelõigul. Remondi käigus vahetatakse välja või rekonstrueeritakse kogu raudtee pealisehitis (ballast, rööpad ja liiprid), samuti remonditakse ülesõidu- ja ülekäigukohad, sillad ning truubid, lammutatakse viadukt Valdeku raudteeülesõidust umbes 800 meetri kaugusel Kiisa suunal. 

Saku, Aandu ja Lohu raudteeülesõidud saavad täiendava automaatse foorisignalisatsiooni. Tööde tulemusena tõuseb rekonstrueeritava 45 km lõigu võimalik sõidukiirus 120 km/h-ni ning pikkrööbaste kasutuselevõtmine alandab müra ja vibratsiooni.

Reisijate huvidest lähtuvalt toimib tööpäeviti rongiliiklus täies ulatuses. Et seda võimaldada, teostab Edelaraudtee töid valdavalt öisel ajal. Rongiliiklus katkestatakse vaid nädalavahetusel, kui rongid asendatakse bussidega 30 järjestikuseks tunniks laupäeva hommikust pühapäeva pealelõunani.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare