RASSISM LONDONI METROOS: Mees tõmbas muslimi naiselt pearäti ja lõi tedaRASSISM LONDONI METROOS: Mees tõmbas muslimi naiselt pearäti ja lõi teda
London UndergroundUnsplash

Londoni politsei otsib meest, kes ründas 18-aastast muslimi naist. Nimelt tõmbas mees naiselt pearäti ja lõi teda julmal moel.

18-aastane Aniso Safiaadya ootas reede öösel Baker Streeti peatuses koos sõbrannadega rongi kui tema juurde tuli meesterahvas ja hakkas talt pearätti ehk hijabit ära kiskuma.

VAATA ROHKEM SIIT

Sõbrannad astusid tüdruku kaitseks välja ja hakkasid mehe peale karjuma ning kutsusid teisi appi. Kannatanu proovis oma pearätist kinni hoida, mispeale otsustas mees teda lüüa. Lisaks hakkas huligaan teisi sõimama ja surus ühe kannatanu sõbrannadest vastu seina ja sülitas talle näkku.

Aniso lisab, et metroos oli samal umbes 20-30 inimest, kellest mitte keegi ei tulnud appi vaid vaatasid juhtunut pealt ja filmisid seda. Ta soovib rõhutada, et rassism on tõsine asi, mida suurem osa inimestest ignoreerib. See, et inimesed sellest vaid räägivad, on kasutu.

Briti politsei sõnul on selline vahejuhtum mitteaktsepteeritav ja sellist käitumist ei tohiks tolereerida. Politsei andis Twitteri säutsuga teada, et on asunud juhtumit uurima ja proovib halvasti käitunud mehe üles leida.

Allikas: huffingtonpost