Puhkuste aeg on käes! Loe, kuidas enda telefoni lõõskava päikese ja kuuma ilma eest kaitsta


Puhkuste aeg on käes! Loe, kuidas enda telefoni lõõskava päikese ja kuuma ilma eest kaitsta
Pilt on illustreerivRawpixel / Unsplash

Kas soojamaareis on ees ootamas? Kui mitte, siis tegelikult ka Eestis lubatakse juulis väga kuuma ilma. Nii või naa, nutitelefon on õues paljudel kaasas. Uurisime, kuidas telefoni kuuma ilma, päikesekiirguse või niiskuse juures mitte ära rikkuda.

Vastab Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma.

1. Vali sobilik ekraanieredus

Ekraani eredus ehk brightness viitab sellele, kui palju valgust telefon ekraani kaudu välja kiirgab. Mida kõrgem see on, seda eredam on ekraan. Üldine reegel on, et tumedam ekraan sobib hästi siseruumis kasutamiseks ning otsese päikesevalguse käes tasub eredus kõrgemale tõsta, et ekraanilt sisu võimalikult hästi näha oleks. Ereduse puhul tasub silmas pidada ka seda, et eredam ekraanivalgus on silmadele väsitavam, seega võimalusel tasub kasutada pigem tumedamat ekraani. Lisaks säästab madalam eredus akut, kuna ekraani eredaks muutmisele ei kulu nii palju energiat.

„Lihtne viis, kuidas pea kõigi telefonidega eredust automaatselt sättida on aktiveerida funktsioon automaatne heledus ehk auto brightness. Siis jälgib telefon selle ümber olevat valgust automaatselt ja õue minnes muudab ekraan end iseseisvalt eredamaks,“ selgitas Aasma.

2. Jälgi telefoni tolmu- ja veekindlust

Välioludes võib telefon kokku puutuda paljude erinevate elementidega, sealhulgas niiskus, tolm või rannaliiv. Seega tasub enne suve üle vaadata, mille vastu telefon kindlustatud on ning kui kõva niiskust see talub.

Seotud lood:

„Vee- ja tolmukindluse hindamiseks on antakse enne turule tulekut igale telefonile IP reiting, mis viitab seadme vastupidavusele erinevate väliste olude vastu. Näiteks IP66 reiting tähendab, et telefon on kaitstud tolmu ning väiksemate veepritsmete eest. IP68 reiting tähendab, et telefon on täielikult tolmukindel ning veekindel kuni teatud sügavuseni.

3. Väldi otsest päikesekiirgust ja kuuma autot

Kuna suvisel ajal veedavad paljud rohkelt aega välioludes, siis on oluline teada, kuidas enda nutiseadmeid välistes oludes kaitsta. Võimalusel tasub vältida otsest päikesekiirgust. Pikka aega päikese käes olemine võib olla seadmele ohtlik ning tekitada ülekuumenemist ja seda eriti just tumedate või mustade seadmete puhul.

Loe veel

„Selle vastu aitab mõni lihtne ese, millega on võimalik telefon väljas laua taga istudes ära katta, näiteks müts või rätik. Samuti ei tasu kuumenemise vältimiseks jätta telefoni kinnisesse autosse, mis läheb teatavasti päikese käes väga kiirelt väga kuumaks. Telefoni puhul tuleks vältida kõrgeid temperatuure ning eriti ohtlik võib seadmele olla temperatuuri järsk kõikumine kuuma ja jaheda vahel, mis võib tekitada kondensvett.”

4. Kaitse ekraani kattega

Telefoni ekraani kaitsmiseks tasub kasutada katet. Selleks on erinevaid variante. Kõige lihtsam on lasta mõnes teeninduses paigaldada kattekile, mis aitab vältida väiksemaid kriime. Pisut kallim, kuid kvaliteetsem võimalus on kaitseklaas, mis kaitseb ekraani kriimude ja väiksemate kahjustuste eest. Lisaks sellele on mitmete kaitseklaaside eeliseks see, et telefoni ekraani peale kukutamisel läheb katki kaitse-, mitte ekraaniklaas.

Konkreetselt päikesekiirguse vastu tasub kasutada aga läikevastast ehk anti-glare ekraanikatet. Selle eesmärgiks on vältida päikesekiirguse peegeldumist ekraanilt, mis muudab ekraanil oleva sisu nägemise keerukaks.

5. Võta ümbris ära

Võib kõlada vastuoluliselt, kuid ühe meetmena suviste olude vastu võib kaaluda katteümbrise eemaldamist telefoni ümbert. Sarnaselt riietega hoiavad ka ümbrised objekti soojust, mis ei lase seadmel jahtuda nii kiirelt, kui see on mõeldud. Siin tuleb siiski igal juhul arvesse võtta, et katteümbrise eemaldamisel ei ole telefon enam nii hästi kaitstud, mis tähendab, et parema jahutuse hinnaga võib telefon maha kukkudes puruneda.

Seega kui oled suurepärane telefoni eest hoolitseja ning seda kunagi maha ei pilla, siis võib sellist varianti jahutuse eesmärgil kaaluda. Kui mitte, siis tasuks telefoni jahedana hoidmiseks kasutada teisi meetmeid.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare