Parimad kohad, kuhu sõita jaanuaris

 (10)
Miami
MiamiFoto: Wikimedia

Enamus inimesi ei reisi iialgi jaanuaris. Pühad on läbi ja lapsed ei saa koolist ju lõputult eemal olla. Ja ühtegi riigipüha, mis pika nädalalõpu annaks teha, ka ei paista. Ent kui te saate praegu puhkuse võtta, siis on aeg perfektne - hinnad on all ja massid on lahkunud.

Kui te otsite päikest, siis ilm on perfektne Nicaaraguas, Balil, Dominicani Vabariigis. Kui aga ihkate suusamäele, siis Austria, Slovakkia ja Soome-Rootsi ootavad - viimastes lähevad ka päevad pikemaks. Eestis saab endale aga lubada mõnusa spaapuhkuse või suusatada - vähemalt ööpäeviti - Otepää ümbruses keset talvemuinasjuttu ja uhket üksindust.
Ent kohti on veel ja veel.

MIAMI, FLORIDA, USA

Miami on Ameerika üks põnevamaid uusi linnu. Mitte kuigi kaua aega tagasi oli ta modernne vaste Metsikule Läänele (loe lisa Gerald Posneri raamatust „Miami Babylon”). Tänapäeval peab Miami end oma muuseumide, esinemispaikade ja üritustega (nagu Ameerika esimene nüüdisaegse kunsti näitus Art Basel Miami) kõige olulisemaks kultuurikatlaks Põhja- ja Lõuna-Ameerika vahel.

Seotud lood:

Miami Beachile on tekkinud uued moodsad rajoonid, nende hulgas Design District (parim boutique’ide ja restoranide koht) ning Wynwood (kiiresti arenev kunstigaleriide piirkond). Mitmed stiilsed hotellid linnas paiknevad 20. tänava põhjaosast kuni Fontainebleau hotelli lähedal oleva 40. tänavani. 25. tänavast põhja poole jäävate kohtade miinuseks on see, et sealt ei ole enam lihtne kõndida tagasi peamiste poodide ja restoranide juurde.

Talvel on Miami Beach üks Ameerika armastatumaid kuurorte ning njuujorklaste meelispaik. Ka kõige külmematel kuudel on ilm idülliliselt soe, jäädes 25 kraadi kanti. Linna ligi 12 km pikkune valge liivaga rand on talviti rahvarohke, eriti Art Deco piirkonnas asuva South Beachi (SoBe) kandis.
Teile võib tunduda, et suvel leiab sinna veel paremaid hotellipakkumisi, aga ilm on siis palav ja niiske. Samuti kestab 1. juunist kuni 30. novembrini Floridas orkaanihooaeg.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare