Mõjukas majandusajakiri soovitab külastada Tallinna jõuluturgu: legendi kohaselt valis Jõuluvana ise selle koha välja!

 (3)
FOTOD!
Mõjukas majandusajakiri soovitab külastada Tallinna jõuluturgu: legendi kohaselt valis Jõuluvana ise selle koha välja!
Foto: Taavi Sepp

Maailma üks kuulsamaid ja mõjukamaid majandusajakirju Forbes tõi Tallinna üheks heaks näiteks, milline peaks üks maagiline ja imeilus jõuluturg olema.

Nimelt koostas väljaanne nimekirja Euroopa riikidest, mis paistavad silma oma eriliste jõuluturgude poolest ja "kus on endiselt võimalik avastada maagiat ning jõulude pühademelu".

"Legendi kohaselt valis Jõuluvana ise Tallinna, kui esimese jõuluturu asukoha välja," kirjutab Forbes Tallinna kohta. Väljaanne lisab, et imeline ja rikkumata arhitektuur koos taevast alla langeva lumega teeb Tallinna jõuluturu väga heaks pildistamiskohaks.

Jõuluturg, mis asub ajaloolisel raeplatsil, loob Forbesi hinnangul väga erilise atmosfääri, millele annavad tooni iga-aastaselt raekoja ette püsitatav jõulukuusk ning üle 60 puust müügikioski, kust saab kohalikku käsitööd soetada.

Lisaks Tallinnale on artiklis ära märgitud ka veel Zagrebi (Horvaatia), Helsingi (Soome), Luxembourgi (Luxembourg), Strasbourgi ja Colmari (Prantsusmaa), Brüsseli ja Genti (Belgia), Aacheni (Saksamaa) ning Budapesti (Ungari) linnade jõuluturud.

Seotud lood:

Vaata ka fotosid Tallinna tänavusest jõuluturust ja selle püstitamisest:

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare