KIIRUSTA | 10 imelist paika, kuhu viivitamatult reisile sõita — sest varsti on juba hilja!

 (20)
KIIRUSTA | 10 imelist paika, kuhu viivitamatult reisile sõita — sest varsti on juba hilja!
Surnumeri kahaneb ja ühes sellega vee peal lamamise võimalused. Pilt on illustreerivPanthermedia / Scanpix

Kahjuks on meie koduplaneediga natuke kurvad lood — mitmed kõige imelisemad paigad sellel võivad varsti lõplikult hävida. Süüdi on selles kliima soojenemine, vandaalide tegutsemine, majade lagunemine ja muud faktorid. Sõida neid paiku vaatama, kuni see veel võimalik on!

Taj Mahal hakkab vaikselt murenema, sest puuparved, mis seda maailmaimet üleval hoiavad, on mädanenud. Antarktika jäämäed sulavad, Veneetsia vajub, Maldiivid upuvad. Kas selline lootusetu tulevik ootabki neid ilusaid paiku? Kas see juhtub lähimatel aastatel või aastakümnete pärast, seda ei tea keegi. Aga parem on väärtuslikud kohad enne ära vaadata, kui need lõplikult kaovad. Siin on kümme maailma tähtsamat turismisihtkohta, mida ähvardab häving.

10. Maldiivid

Kliimasoojenemisega ennustatakse, et maailmamere tase tõuseb. Maldiividele pole palju vaja — enamus saarestikust asub vaid ligi poole meetri kõrgusel merepinnast, riigi kõrgeim tipp on aga veidi üle viie meetri pealpool vett. Põgeneda pole kuhugi, üleujutuse korral ilmselt enamus selle riigi saartest hüljatakse. Praegu on Maldiivid üks maailma populaarseimatest mesinädalate sihtkohtadest.

Maldiividele enam juurde ehitama ei mahu. Shutterstock
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare