Kas tead, mis on maailma kõige suurem linn? Vihjeks — sellesse linna mahuks kuus Eestit!

 (3)
Kas tead, mis on maailma kõige suurem linn? Vihjeks — sellesse linna mahuks kuus Eestit!
New York, New YorkFoto: Pixabay

On sul aimu, mis on maailma kõige suurem linn? Vaevalt küll, aga nüüd saad teada.

Kui otsida maailmast Eesti suurust linna, siis meile sobiks kõige paremini vist Austraalias asuv Mount Isa linn, pindalaga 43 310 km2, aga elanike arvuga vaid 21 000. Kuid see pole kaugeltki suurim linn maailmas.

Ka Austraalias on üks sellest suurem linn, Kalgoorlie, pindalaga 95575 km2 ja rahvaarvuga 30059 (2016. aasta seisuga, uuemad andmed puuduvad).

Maailma suurimat linna peame aga otsima hoopis mujalt. Sise-Mongoolias (ehk siis Hiina poole peal) asub Hulunbuir, mille ametlikuks pindalaks on 263 953 km2, rahvaarvuks aga 2,5 miljonit. Enamik territooriumist on siiski tüüpiline rohumaa. Probleemiks on tänases Hiinas see, et pole päris selge, kus tõmmata piiri linna ja administratiivse regiooni vahel.

Suurima pindalaga miljonilinnad (citymayors.com andmetel, andmed paraku on pärit mõne aasta tagant ja Hiina linnu ei sisalda):

nrLinnRiikRahvaarvPindalaTihedus
või linnastu(inimest)(km2)(elanikke /km2)
1.New YorkUSA1780000086832050
2.Tokyo / YokohamaJaapan3320000069934750
3.ChicagoUSA830800054981500
4.AtlantaUSA35000005083700
5.PhiladelphiaUSA514900046611100
6.BostonUSA40320004497900
7.Los AngelesUSA1178900043202750
8.Dallas / Fort WorthUSA414600036441150
9.HoustonUSA382300033551150
10.DetroitUSA390300032671200
11.WashingtonUSA393400029961300
12.MiamiUSA491900028911700
13.NagoyaJaapan900000028753150
14.ParisPrantsusmaa964500027233550
15.Essen / DüsseldorfSaksamaa735000026422800
16.Osaka / Kobe / KyotoJaapan1642500025646400
17.SeattleUSA271200024701100
18.Johannesburg / East RandLAV600000023962500
19.Minneapolis / St. PaulUSA238900023161050
20.San JuanPuerto Rico22170002309950
21.Buenos AiresArgentina1120000022664950
22.PittsburghUSA17530002208800
23.MoskvaVenemaa1050000021504900
24.St. LouisUSA20780002147950
25.MelbourneAustraalia316200020801500

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare