Hirmutav põhjus, miks ei tohiks kunagi lennuki pardakaarti minema visata

 (36)
Foto on illustreeriv
Foto on illustreerivVida Press

Jah, me oleme kõik seda kogenud: pikk lennureis on läbi, tuled lennukist välja ja avastad passi vahele lükatud pardakaardi. Instinktiivselt viskame selle esimesse ettejuhtuvasse prügikasti. Ent tegelikult on see üks hullemaid asju, mida pardakaardiga teha saaks.

Internetiturvalisuse eksperdi Brian Krebsi sõnul ei ole pardakaardil näha ainult su nimi, vaid selle triipkoodile on salvestatud suur hulk isiklikku informatsiooni, mida sa ilmselt võõrastega jagada ei sooviks, kirjutab Msn.com.

Ka kõige lihtsama triipkoodi lugemise rakendusega saab pardakaardi leidja sinu kohta teada lisaks su nimele ka su lennufirma soodusklubi ID-koodi ning kogu lennureiside ajaloo ja tuleviku.

Kõige hullema stsenaariumi järgi saab su pardakaardil olevaid andmeid kasutada näiteks selleks, et su tulevaid lende annulleerida, istekohta muuta või sooduskoodi hüvesid ära kasutada.

Tegelikult ei ole petistel isegi tarvis su füüsilist pardakaarti. Kui oled üks neist, kes oma Instagrami kontole armastab pardakaardi pilte üles laadida, peaksid enne mitu korda järele mõtlema, kuna ka lihtlabasest pildist piisab, et end sinu lennukontole sisse häkkida.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare