Elu algab 30selt! Tõelised elamused ootavad sind: millisteks reisideks on parim aeg just nüüd?

 (1)
Tulum, Mehhiko
Tulum, MehhikoFoto: Shutterstock

Kui elu kõige uljamad peod on peetud ning niisama rannas päevitatud küllaga, on viimane aeg tõeliste elamuste jahile suunduda.

1. Tulum, Mehhiko

Mehhiko on riik, mis paelub eelkõige oma kaunite Kariibi mere randadega, aga samapalju ka põneva ajalooga — maiade, asteekide kultuuriga. Tulumi maiade linn on väga hästi taastatud ja kindlasti ei ole te seal ainus turist, kuid see koha erilisust siiski vähendada ei suuda.


2. Perito Moreno liustik, Argentiina

Los Glaciares National Park, Patagonia, Argentiina Foto: Shutterstock

Seotud lood:

Perito Moreno liustik on üks Patagoonia populaarsemaid vaatamisväärsusi ja asub Argentiina lõunaosas Los Glaciarese rahvuspargis, mis kuulub 1981. aastast UNESCO maailmapärandi nimistusse.


3. Bryce Canyoni Rahvuspark, Utah, USA

Bryce Canyon National Park, Utah, USA Foto: Shutterstock

Muljetavaldav Bryce’i kanjon ei olegi tegelikult kanjon, see on kogum looduslikke amfiteatreid — mis teeb kogu koha muidugi ainult veel erilisemaks. Inimesed jõudsid sellesse raskelt ligipääsetavasse maanurka alles 18. sajandil ning miski pole selle looduse harmooniat rikkunud.


4. Pacific Crest Trail, USA

Pacific Crest Trail Foto: Shutterstock

Pole küsimustki — see on maailma üks parimad matkaradu, mida mööda — kui teil on piiramatult aega — võib jalutada Mehhikost Kanadasse välja. Seda saab läbida mõistagi ka osade kaupa, jala või rattal või isegi hobusega. Tehke eeltööd ja valige välja lõik, mis teile kõige põnevam võiks olla — 4279 kilomeetri peale võib neid muidugi ka mitme puhkusereisi jagu koguneda.

5. Peterburi

Peterburi Foto: Shutterstock

Peterburi on tuntud oma suurepärase ajaloo, ilusate kanalite ja pikkade suvepäevade poolest. See linn saab hoobelda eriliste aaretega just nende ees, keda huvitavad kultuuriväärtused — maailmakuulus Ermitaaž oma enam kui kolme miljoni eksponaadiga, lisaks pikk teiste muuseumide rida, millest mitmed on pühendatud kuulsatele Vene kirjanikele — näiteks Dostojevskile, Nabokovile ja Ahmatovale.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare