DROONIVIDEO: kas oled Lihavõttesaare kujusid ülevalt näinud? Vaatame moai´sid linnulennult

 (7)

Lihavõttesaartele satuvad meist vähesed, aga droonivideo abil võib näha enamatki, kui kohapeal maad mööda ringi liikudes.

Vaikses ookeanis asuval ja Tšiilile kuuluval üksikul Lihavõttesaarel elab vaid 3791 inimest, keda on tunduvalt vähem, kui seal käivaid turiste. Suurim vaatamisväärsus on raidkivist üleelusuuruses inimkujud ehk moai´d, mille mägedesse püstitamine ja kohaleviimine on jäänud siiamaani mõistatuseks, ehkki selle kohta on välja pakutud erinevaid teooriaid.

Ühe teooria järgi veeretati hiigelkujud, millest suurim kaalub üle 80 tonni kohale palkidel, teine ja pöörasem teooria kirjeldab kujude kohalevinnamist köitega neid nö "sammuma" pannes ehk küljelt küljele kõigutades.

Lihavõttesaare turismiamet pakub välja viis tähtsaimat vaatamisväärsust, mida nii kaugel maal tasuks kindlasti külastada.

1. Rano Raraku kivimurd

Just siit on enamus 900-st moaist pärit. Kivikujud murti Rano Raraku vulkaani jalamilt kivimurrust.

2. Anakena rand ja Ahu Nau Nau

Anakena on üks kahest koralliliivasest rannaribast muidu kaljusel saarel, seda kohta näeb ka üsna video alguses. Ahu Nau Nau on seitsmest raidkujust koosnev kompleks, kus kujud seisavad rannas seljaga ookeani suunas.

3. Ahu Tongariki

Ahudest kõige olulisem saarel on Tongariki, mis koosneb 15-st Lihavõttesaare kuulsast inimesekujulisest raidkujust.

Seotud lood:

4. Rano Kau vulkaanikraater ja Orongo

Rano Kau kraatrisse on kogunenud vesi ja moodustunud omapärane väikeste saarekestega soo. See on ka üks kolmest olulisimast mageda vee allikast saarel. Kohe vulkaani juures asub hävinud tseremoniaalne küla Orongo ja sealsamas lähedal on ka uuema aja ehitis - rahvusvaheline lennujaam.

5. Terevaka

Mauga Terevaka on kõrgeim tipp (507,4 m) saarel ja saare kolmest kustunud vulkaanist noorim, mis purskas viimati sadu tuhandeid aastaid tagasi.

Video võttis üles Planetphoto kokkupandava multikopteriga "Black Snapper.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare